Рівіна

Рівіна (Rivina) – це низькорослий декоративний чагарник сімейства Лаконосовых (Phykolaccaceae). Його батьківщиною вважаються тропічні і субтропічні зони Америки. В умовах сучасного житла, вирощують ривину низьку, яка приваблює квітникарів-любителів великою кількістю ягід, якими буквально усипане рослина.

Рівіна низькоросла (Rivina humilis) являє собою вічнозелений напівчагарник, виростає у висоту не більше 1-1,5 метри. Рослина має сільноветвящіеся, слабоопущенные, частково здерев'янілі пагони. На пагонах можна побачити яйцеподібні листя з загостреними кінцями, довжиною 10-12 см і шириною близько 4-х див. Листя зеленого кольору з товстим, коротким, світлим опушенням. Рівіна цвіте дрібними, рожево-білими суцвіттями, які зосереджені на великих китицях, довжиною до 10-ти див. Декоративна цінність полягає в наявності не великі, яскраво-червоних плодів, що і приваблює квітникарів-любителів. При цьому є види, які здатні порадувати оточуючих ягодами вишневого або жовтого відтінку.

Догляд за ривиной в домашніх умовах

Освітлення

Оскільки ця рослина родом із тропіків, то для нього краще організувати яскраве, розсіяне освітлення, особливо в моменти, коли відчувається нестача світла взагалі. В таких умовах рослина може скинути ягоди.

Температура

У літній період бажано підтримувати температуру навколишнього середовища на рівні +20°С. З приходом зими, температуру слід знизити до значення +15°С-+18°С. При більш низьких температурах рівіна може скинути листя.

Вологість повітря

Рослина потребує систематичного обприскуванні. Це свідчить про те, що необхідно підтримувати вологість повітря на належному рівні.

Полив

З настанням весни і протягом усього літа, ривину слід поливати в міру висихання зовнішнього покриву землі. З приходом осені полив зменшується, а з приходом зими обмежують зволоження, особливо, якщо квітка зимує при знижених температурах.

Добрива

У період енергійного росту (з весни до осені), квітка живиться регулярно, два рази на місяць. При цьому, слід віддати перевагу підкормкам, призначеним для декоративно-листяних рослин. У зимовий період, коли квітка відпочиває, його підгодовувати не потрібно.

Пересадка

Щорічно, з приходом весни, ривину пересаджують в ємності, трохи більші за обсягом. При цьому слід враховувати те, що вона віддає перевагу тісні ємності. В таких умовах, вона краще розвивається, цвіте і плодоносить. Грунт готують з сукупності землі листової, дернової і перегнійної в однакових пропорціях. У ємності слід розмістити дренаж, для стоку зайвої вологи.

Обрізка

З настанням ранньої весни проводиться омолодження квітки. За допомогою обрізки формується загальний вигляд куща. Обрізка потрібна ще й тому, що цвітуть і плодоносять виключно молоді пагони.

Розмноження

Розводиться рівіна за допомогою насіння або верхівкових живців. Найбільш прийнятний варіант – це укорінення живців традиційним способом.

Хвороби і шкідники

Рівіна – це досить стійка рослина проти хвороб і паразитів.