Антуріум

Антуріум – прекрасна кімнатна рослина. Своїх власників воно буде радувати яскравими фарбами навіть тоді, коли на вулиці холодно, похмуро і сиро. Якщо правильно доглядати за ним, рослина буде цвісти цілий рік. Більше того, є сорти антуріума з привабливими декоративними листям. Вони мають різноманітну форму, бувають матовими або глянцевими. Зустрічаються антуріуми з серцеподібним, лопатовидными, округлими і розсіченими листками. На батьківщині квітки, у вологому тропічному лісі листя повертаються за сонцем.

Як доглядати за антуріумом в домашніх умовах

Освітлення

Антуріум воліє яскраве розсіяне світло і не виносить прямих променів сонця. Незважаючи на те, що це тіньовитривала рослина і його можна ставити на північне вікно, в тіні він буде погано рости і не так активно цвісти. Щоб рослина цвіло цілий рік, взимку його треба підсвічувати.

Температура

Антуріум відмінно пристосовується до кімнатної температури. У природному середовищі він росте в тропіках. У теплу пору року оптимальною для нього буде температура 20-25°C. Взимку буде достатньо 16-18°C, але рослину треба берегти від теплих радіаторів. Протяги і різкі перепади температур можуть стати причиною загибелі квітки.

Вологість повітря

Батьківщина антуріума – вологі тропічні ліси, тому в квартирі рослині потрібно створити особливий мікроклімат. Сухе повітря в приміщенні йому не підійде. Краще обзавестися зволожувачем повітря або скористатися іншими перевіреними методами. Наприклад, поставити горщик з квіткою на піддон з вологим керамзитом. При цьому зайва волога не повинна потрапляти в горщик. Щоб рослина комфортно відчував себе повітря навколо антуріума потрібно періодично обприскувати. Не можна, щоб вода потрапляла на листя, інакше вони покриються білим вапняним нальотом. З-за цього рослина втрачає свою привабливість.

Правила поливу

Антуріуми досить вимогливі до поливу. Їм потрібен рясний полив. Зайва волога і пересушування земляної грудки зашкодить їм. Після поливу слід перевірити піддон. Якщо в ньому залишилася вода, її потрібно вилити.

Квітка поливають у міру підсихання верхнього шару грунту. При високій температурі в приміщенні полив збільшують, при низькій – зменшують. Влітку рослину поливають 2-3 рази в тиждень. Взимку одного разу буде достатньо. Вода для поливу повинна бути теплою, м'якою (дощової або відстояною). Так як антуріуми ростуть переважно в кислих субстратах, від вапняної води листя будуть жовтіти.

Пересадка

Щоб рослина добре росло і радувало своїм цвітінням, його потрібно постійно пересаджувати, додаючи в горщик свіжу земляну суміш. Грунт в горщику повинна бути легкою, живильної, добре пропускати повітря. Доцільніше використовувати покупної грунт, призначений для ароїдних. Антуриумам також підійде субстрат для орхідей. Дуже важливо помістити дренаж на дно горщика. Маленький і вузький горщик сприяє стимулюванню цвітіння антуріума. У великому і різноманітному горщику частіше формуються «дітки». Коли рослина пересаджують, «діток» варто відсадити.

Підгодівля, добрива

Антуріум підживлюють навесні і влітку. Йому підходять добрива для орхідей і ароїдних. Подкорму проводять два рази на місяць.

Розмноження

Антуріум розмножують кількома способами. Простіше всього це зробити за допомогою «діток» і ділення розрослися рослин. Такі процедури можна проводити при пересадці навесні. Великі рослини ділять гострим ножем. Місця зрізів припудрюють товченим вугіллям. Розділені рослини поміщають в окремі горщики. Поливати їх потрібно дуже акуратно. При надлишку вологи прижитися їм буде дуже складно.

Можна укоренити шматочок стебла з листочком і повітряним корінням. Держак дасть корінці дуже швидко.

У деяких випадках антуріум розмножують насінням. Але ця процедура досить складна, в домашніх умовах провести її складно. У перші дні цвітіння рослини виробляють запилення квітки. Щоб справити запилення, кілька разів проводять ваткою з початку. Хороших результатів можна досягти при перехресному запиленні при наявності двох і більше рослин в горщику. Запилюють квітки 2-3 рази протягом кількох днів, і чекають появи ягід на качані. На дозрівання плодів йде 9-12 місяців.

Попередньо очистивши дозрілі насіння від м'якоті, їх висаджують у горщик. Якщо згаяти час, вони втратять схожість. Виклавши насіння на землю, їх варто притиснути до землі і обприскати з пульверизатора. Горщики з розсадою слід помістити в минитеплицу. Перші сходи з'являться через 1-2 тижні.

Коли утворюється другий справжній лист, сіянці пікірують. Через два місяці процедуру повторюють. Саджанці з 5-6 листами можна пересаджувати в окремі горщики. При такому способі вирощування антуріум зацвітає на третій рік.

Варто знати

У антуріума є одна особливість. У процесі зростання його нижні листки відмирають, зверху утворюються нові листя. З-за цього рослина втрачає привабливість. Щоб повернути квітці декоративність, його треба омолодити. Для цього зрізують і укорінюють верхівку.

Види антуріума з фото і назвами

Антуріум відноситься до сімейства Ароїдних. Його батьківщина – тропічна зона Південної і Центральної Америки. Існує близько 500 видів цього прекрасного рослини, називається квіткою фламінго. Серед них є вічнозелені трав'янисті рослини, ліани, епіфіти і литофиты.

В домашніх умовах антуріум містити неважко. На підвіконнях вирощують переважно гібридні сорти.

Антуріум Андре

Найпоширеніший серед антуріумів. Він підкорив серця багатьох квітникарів, так як красиво цвіте майже всі 12 місяців в році. Квітки дивовижної краси розташовані на довгих квітконосах. Їх забарвлення різноманітна. Зустрічаються екземпляри з червоними, білими, ліловими, рожевими, темно-бордовими квітами. Селекціонерам вдалося вивести сорти з зеленими і чорними приквітками. Якщо говорити точно, то виразним у антуріума вважається не квітка, а покривало, поруч з яким розташований квітка на качані. Коли закінчується період цвітіння, яскраве покривало перетворюється в зелений листок.

Антуріум Шерцера

Не менш популярний в кімнатній культурі Антуріум Шерцера. Його характерною рисою є округла форма покривала. Цей вид цвіте також красиво. Покривала з квітками бувають оранжевого, червоного, білого кольору. Зустрічаються рослини з покривалами в цяточку.

Антуріум Кришталевий

Велике декоративно-листяна рослина з менш яскравим і пишним цвітінням. Його листя має форму серця і розділені світлими прожилками, які зовні нагадують візерунок на кришталевих виробах.

Антуріум Многорассеченный

Це ліана з листям, схожими на пальчики. Антуріум чудовий – низькоросла рослина з білими прожилками на великих темно-зелених оксамитових листі.