Скіммія

Вічнозелений чагарник скіммія (Skimmia) має пряме відношення до сімейства рутових (Rutaceae). Родом він з Південно-Східної Азії, а також Японії.

Цей чагарник має крону куполоподібної форми, і його висота не перевищує, як правило, 100 сантиметрів. Цілокраї щільні блискучі листочки довгастої форми зовні схожі з лавровими. Забарвлення лицьової сторони у них темно-зелений, а виворітного ― блідо-зелений. Буває, що на листових пластинках є червона окантовка. Довжина листя може варіюватися від 5 до 20 сантиметрів, а ширина дорівнює 5 сантиметрам. На виворітній поверхні листочків знаходяться залози, і вони чітко видно на просвіт. Якщо до них доторкнутися, то листочки стають запашними. Щільні метелковидное суцвіття несуть маленькі квіточки, які володіють солодким запахом. Плід представляє собою червону костянку, в якій знаходиться всього 1 сім'я.

Такий чагарник протягом усього сезону має ефектним зовнішнім виглядом. На початку весняного періоду на ньому утворюються квіточки, а в осінній час з'являються ягоди насичено-червоного кольору. Плоди на скиммии можуть протриматися весь зимовий період. Часто на такому рослині красуються квіти, бутони і минулорічні плоди одночасно.

Догляд за скиммией в домашніх умовах

Освітленість

Необхідне яскраве світло, але при цьому він обов'язково повинен бути розсіяним. Таку рослину можна вирощувати в півтіні, однак у цьому випадку його стебла стануть витягнутими, а частину листя може впасти. Необхідно захищати від прямих променів сонця, тому що вони здатні на поверхні листя залишати сильні опіки.

Температурний режим

Цього чагарнику просто необхідний свіже повітря. У зв'язку з цим фахівці радять перенести його на вулицю в теплу пору року. У зимовий період найкраще себе почуває в прохолоді (не більше 10 градусів).

Вологість

Нормально росте і розвивається при невисокій вологості повітря, яка притаманна міським квартирам.

Як поливати

Навесні і влітку рослина потребує регулярного поливу, при цьому грунт весь час повинна бути злегка зволожена. У зимовий час полив скорочують, особливо якщо холодна зимівля.

Підгодівля

Добрива вносять у грунт з квітня по вересень 2 або 3 рази в 4 тижні. Для цього використовують добриво для квітучих рослин.

Особливості пересадки

Пересадку проводять щорічно у весняний час, при цьому ємність повинна бути співмірною чагарнику.

Відповідний грунт повинна бути кислою, багатим гумусом і добре дренованим. Негативно реагує на вміст у ґрунті вапна. Для приготування землесуміші треба з'єднати суглинок, торф і пісок.

Способи розмноження

Можна розмножити живцюванням і насінням.

Перед тим, як сіяти, насіння треба піддати стратифікації (обробці низькими температурами). Висів проводять в суміш торфу і піску, рН якого дорівнює 5-5,5. Ємність поміщають в прохолодне місце.

Вкорінення проводять у серпні–лютому і для цього використовують напівздерев'янілі живці. Їх слід піддати обробці препаратами, що стимулюють коренеутворення, а потім висадити в пісок. Сприятлива температура ― від 18 до 22 градусів.

Шкідники і хвороби

На рослині можуть оселитися щитівки, попелиці та павутинні кліщі. Найбільшу небезпеку представляють Panonychus citri. Дана різновид шкідників вражає цитрусові культури. Захворіти такий чагарник може оїдіумом винограду або борошнистою росою.

Основні види

Скіммія японська (Skimmia japonica) — висота такого двудомного рослини може досягати від 100 до 150 сантиметрів. Щоб отримати ягідки від даного виду скиммии, поруч треба буде посадити жіноче і чоловіче рослина. Маленькі зіркоподібні жіночі і чоловічі квітки зібрані на різних рослинах у верхівкові метелковидные суцвіття. Цвітіння починається в березні або квітні. До початку осіннього періоду на кущику утворюються глянцеві ягідки червоного кольору.

Найбільш популярні сорти:

«Rubella»

Пурпурові листові пластини, квіткові бруньки мають при цьому темно-червоне забарвлення, а виключно чоловічі білі квіточки мають жовтуватими пиляками.

«Foremanii»

Це гібридна рослина з жіночими квіточками, на ньому утворюються великі ефектні грона ягід.

«Magic Mеrlot»

На поверхні строкатих листових пластин знаходиться безліч жовтуватих штрихів, бутончики мають бронзове забарвлення, а квітки ― кремовий.

«Fructo Alba»

Ягідки пофарбовані в білий колір.

«Fragrans»

Квітки мають ландышевым запахом.

«Smits Spider»

Зелені бутончики до листопада стають кольору манго.

«Brocox Rocket»

Великі суцвіття у формі кулі складаються з квіточок зеленого забарвлення, які з листопада починають біліти.

Скіммія Рівза (Skimmia reevesiana)

Це карликова рослина є самозапильних. На ньому є як чоловічі, так і жіночі запашні квіточки, забарвлені в світло-білий колір. Плоди представлені овальними ягідками малинового забарвлення.