Гетеропанакс

Декоративно-листяна рослина гетеропанакс (Heteropanax) відноситься до сімейства аралієвих (Araliaceae). Родом вона з країн Південно-Східної Азії.

Така рослина являє собою компактне дерево з тоненьким чітко вираженим стовбуром і облиственій кроною. Перисті блискучі листові пластини досить великого розміру пофарбовані в зелений колір. Таким рослиною рекомендується прикрашати світлу і досить велику кімнату.

Догляд за гетеропанаксом в домашніх умовах

Освітленість

Потребує хорошому, яскравому освітленні, але при цьому не слід допускати, щоб на нього потрапляли прямі промені сонця. Рекомендується для розміщення вибирати вікна східної або західної орієнтації. Взимку так само необхідне яскраве освітлення, тим більше, якщо зимівля тепла.

Температурний режим

Рослина чудово росте і розвивається при температурі, що не перевищує значення в 25 градусів. Рекомендована зміна добових температур. Взимку фахівці радять переставити деревце у прохолодне (не вище 14-15 градусів) місце. Не рекомендується розміщувати її поблизу опалювальних приладів.

Вологість

Потрібна висока вологість повітря. У зв'язку з цим рекомендовано систематичні зволоження листя з обприскувача, тим більше при теплій зимівлі.

Як поливати

Навесні і влітку полив повинен бути помірним. Так, поливати рослину треба після того, як пройде кілька діб після підсихання верхнього шару субстрату (слідкуйте, щоб земляний ком не пересох повністю). З настанням осіннього періоду полив зменшують. В зимовий час він повинен бути бідним, тим більше при холодній зимівлі. Поливають м'якою і добре відстояною водою кімнатної температури.

Підгодівля

Підгодівлю проводять з березня по вересень місяць 1 раз в 4 тижні. Для цього використовують добриво для кімнатних декоративно-листяних рослин. В осінній і зимовий час добрива в грунт не вносять.

Особливості пересадки

Пересадку треба проводити у весняний час. Молоді рослини піддають даній процедурі 1 раз на рік, а дорослі ― 1 раз в 2 або 3 роки. Відповідна земля повинна бути легка, пухка і слабокисла. Для приготування землесуміші треба з'єднати перегнійну і дернову землю, а також грубозернистий пісок, взяті в пропорції 1:2:1. Підійде так само покупна грунт для декоративно-листяних рослин. Не забудьте, на дні ємності зробити хороший дренажний шар.

Способи розмноження

Можна розмножити живцюванням, насінням, а також повітряними відведеннями.

Шкідники і хвороби

Може оселитися попелиця, павутинний кліщик або щитівка.

Можливі проблеми

  1. Пожовтіння і відмирання листя ― убоге висвітлення, занадто жарко в літній час, занадто холодно в зимовий період, застій води в грунті.
  2. Втрата листям тургору ― недостатній полив.
  3. Листя втрачає тургор і стала напівпрозорою або блідою ― надмірно рясний полив.
  4. Листя зблідла і стала невиразною ― убоге висвітлення.
  5. На поверхні листя утворюються світлі цятки ― інтенсивне освітлення, опіки, залишені сонячними променями.
  6. Кінчики листочків стали брунатними ― низька вологість.
  7. Ослаблені пагони ―убоге висвітлення, потребує підгодівлі.