Альбука спіральна

Таке трав'яниста рослина, як альбука (Albuca) має пряме відношення до родини спаржеві (Asparagaceae). У природі його можна зустріти в Південній Африці. Таке не зовсім звичайне назва пов'язана з його можливістю викидати квітконіс, несучий білі квіточки. Так, у перекладі з латинського «albicare» означає «вистрілювати білим».

Такий багаторічний сукулент, як альбука спіральна (Albuca spiralis) є цибулинних рослин. Кругла, трохи приплюснута луковичка пофарбована в білий колір, а в діаметрі досягає 5 сантиметрів. Має волокнисту кореневу систему білого забарвлення. Налічується від 15 до 20 листочків, які зібрані в прикореневу розетку. Висота листя не перевищує 15 сантиметрів. Такі м'ясисті лінійної форми листочки пофарбовані в зеленувато-сірий колір, вони стирчать спіраллю і якщо їх випростати, то довжина може досягати 30-35 сантиметрів. Листочки згортаються зразок серпантину в тому випадку, коли стає дуже жарко. Це природний механізм, який здатний уберегти рослини від надмірної втрати рідини. Довжина м'ясистого, досить товстого квітконосу дорівнює 60 сантиметрам, а пофарбований він сизий відтінок. Пухке кистевидное суцвіття несе від 10 до 20 поникающих квіточок мають діаметр 3 сантиметри. У кожної квітки є четырехсантиметровая квітконіжка. Є маленькі загострені приквітки. Блідо-зелений або блідо-жовтий віночок має дзвонової формою. Він має лепестковидные частки в кількості 6 штук, які розташовуються в 2 кола. Так, 3 частки ширяють і відігнуті практично горизонтально, а 3 ― опущені вниз і закривають маточка і три досить довгі тичинки. На пелюстках є широка смужка зеленого кольору, а також жовтувата облямівка. Є види з запашними квіточками, а їх аромат нагадує вершково-ванільний запах. Коли рослина відцвіте, то з'являються плоди, представлені у вигляді коробочки з глянцевими насінням чорного забарвлення.

Догляд за альбукой спіральної в домашніх умовах

Освітленість

Це рослина дуже любить світло. Для того щоб воно інтенсивно зростала, нормально розвивалося і рясно цвіло, для його розміщення слід вибрати найбільш світле вікно.

Температурний режим

Також даний сукулент дуже любить тепло. У літній час його потрібно утримувати при температурі від 25 до 28 градусів, а в зимовий ― від 13 до 15 градусів. Для того щоб альбука зацвіла у весняний час в останні листопадові і перші грудневі дні її слід помістити в прохолоду, так, вдень повинно бути не більше 10-15 градусів, а в нічний час ― від 6 до 10 градусів.

Як поливати

Під час активного росту і цвітіння полив повинен бути рясним, але досить рідкісним. Так, поливати потрібно тільки після того, як добре підсохне верхній шар субстрату. Полив потрібно скоротити після того, як альбука почне підготовку до періоду спокою. В цей час її листя починає вилягати. Під час періоду спокою полив не здійснюють.

Підгодівля

Підгодовувати потрібно під час інтенсивного росту, а також цвітіння. Для цього використовують комплексне мінеральне добриво для сукулентів.

Особливості пересадки

Пересадку проводять в осінній час після того, як закінчиться період спокою. Відповідна грунт повинен бути легким, добре пропускає воду і повітря, дренованим і містить великий пісок. Можна використовувати покупної грунт для сукулентів. На дні ємності не забудьте зробити хороший дренажний шар.

Особливості цвітіння та періоду спокою

Цвіте ця рослина в квітні-травні і триває цей період приблизно 2,5 місяці. Після того, як рослина відцвіте, йому потрібно в останній раз внести в грунт добриво і скоротити полив. Після того як листочки всі зів'януть, до пізньої осені рослина не поливають. Ємність з цибулинкою в цей час слід утримувати в місці з нормальною кімнатною температурою. В останні осінні тижні слід провести пересадку в новий грунт, а потім поступово повернутися до нормального режиму поливу. Рослину потрібно переставити в світле і прохолодне місце.

Способи розмноження

Розмножити можна цибулинами-дітками, а також насінням.

Для посіву треба використовувати свіжі насіння. Висів проводять на поверхню покупної грунту для сукулентних рослин. Ємність накривають склом або плівкою, і пророщують насіння в добре освітленому і теплому (від 26 до 28 градусів) місці. Перші сіянці здадуться через півмісяця. Полив потрібно робити дуже акуратно, не допускаючи переливу. Спочатку листочки виростають прямими, а через кілька місяців при наявності яскравого світла вони починають закручуватися. До кінця першого року у рослинки буде сформована маленька луковичка. Перший раз таке рослина зацвіте лише на третій рік після посіву.

Цибулини-дітки потрібно акуратно відокремити від материнської рослини в процесі пересадки. Потім їх слід посадити в окрему ємність, діаметр якої повинен бути 7-8 сантиметрів. При такому способі розмноження нове рослина збереже всі основні характеристики материнської рослини (запах і закрученность листочків).

Відео огляд