Неомарика

Трав'яниста рослина неомарика (Neomarica) має пряме відношення до родини касатиковые або ирисовые (Iridaceae). У природі його можна зустріти в тропічних областях Південної Америки. Така рослина ще часто називають крокуючим або ходячим ірисом. Справа в тому, що воно зовні схоже з садовим ірисом, а коли цвітіння закінчується, то в тому місці, де був квіточку, утворюється дитинко. Вона знаходиться на вершині довгого (довжина до 150 сантиметрів) квітконосу. Поступово під власною вагою квітконіс нагинається все сильніше, і в якийсь момент дівчина виявляється на поверхні грунту, де дуже швидко дає коріння. Виходить, що дитинка виявляється на деякій відстані від материнської рослини, тому-то неомарику і іменують ходячим ірисом.

Таке трав'яниста рослина має шкірясті плоскі листочки мечовидної форми темно-зеленого забарвлення. Їх довжина варіюється від 60 до 150 сантиметрів, а ширина дорівнює 5-6 сантиметрів, при цьому вони зібрані віялом. Формування квітконосів відбувається безпосередньо на листочках, а вони несуть від 3 до 5 квіток. Такі запашні квіточки тримаються від 1 до 2 діб. Вони пофарбовані в блідо-молочний колір і мають в зіві блакитні жилки, а їх діаметр може бути дорівнює 5 сантиметрам. По закінченню цвітіння зів'ялі квіточки опадають, а на їх місці утворюється дитинко (маленька розетка листя).

Догляд за неомарикой в домашніх умовах

Освітленість

Освітлення повинне бути яскравим, але при цьому розсіяним. Потребує прямих променях ранкового та вечірнього сонця. У літній час потрібно притінення від палючих полуденних сонячних променів (приблизно з 11 до 16 годин). Взимку притіняти рослина немає необхідності.

Температурний режим

У теплу пору року рослина нормально росте і розвивається при звичайній кімнатній температурі. У зимовий час неомарику рекомендується переставити в більш прохолодне місце (від 8 до 10 градусів) і скоротити полив. В такому випадку цвітіння буде більш рясним.

Вологість

Помірна вологість повітря ідеально підходить такій рослині. Рекомендується зволожувати листя з обприскувача при зимівлі в теплі і в спекотні дні літа. Якщо в кімнаті працюють нагрівальні прилади, то квітці можна систематично влаштовувати теплий душ.

Як поливати

У літній час поливати треба рясно, а з настанням осіннього періоду полив поступово скорочують. Якщо рослина зимує в прохолодному місці, то поливають дуже помірно.

Період спокою

Період спокою триває з жовтня по лютий. На цей час неомарику ставлять в прохолодне (5-10 градусів) добре освітлене місце.

Підгодівля

В диких умовах такої квітка воліє рости на збіднених ґрунтах, тому часті і посилені підживлення йому не потрібні. При бажанні можете підгодовувати його з травня по червень 1 або 2 рази в 4 тижні. Для цього підійде добриво для орхідей.

Особливості пересадки

Молоденькі примірники потребують щорічної пересадки, а дорослі можна піддавати даній процедурі 1 раз у 2 або 3 роки. Пересаджують рослину у весняний час. Відповідна землесуміш складається з торфу, дернової землі і піску, взятих у пропорції 1:2:1, при цьому в неї потрібно додати землю для вересових або хвойний опад. Кислотність повинна бути на рівні рн 5.0-6.0. Ємності потрібні низенькі і широкі. Не забудьте на дні зробити хороший дренажний шар.

Способи розмноження

Як правило, для розмноження використовують дітки, які утворюються на кінцях квітконосів. Фахівці рекомендують, безпосередньо під схилилася дитинкою помістити ємність з грунтом. Нахиліть квітконіс так, щоб дитинка опинилася на поверхні ґрунту, і зафіксуйте його дужкою з дроту в такому положенні. Укорінення відбудеться через 2-3 тижні, після чого квітконіс слід обережно обрізати.

Основні види

Неомарика струнка (Neomarica gracilis)

Це трав'яниста рослина має досить великі розміри. Зібрані віялом шкірясті мечоподібні листочки пофарбовані в зелений колір. Їх довжина варіюється в межах 40-60 сантиметрів, а ширина дорівнює 4-5 сантиметрам. Розкриття квіточок на квітконосах відбувається поступово. Самі квітконоси несуть до 10 квіточок, що володіють діаметром від 6 до 10 сантиметрів. Квітка в'яне через добу після розкриття. Так, він в ранковий час починає відкриватися, в денний ― досягає повного розкриття, а у вечірній ― в'яне.

Неомарика північна (Neomarica northiana)

Це трав'яниста рослина. Листочки у нього плоскі і шкірясті. Їх довжина варіюється від 60 до 90 сантиметрів, а ширина при цьому дорівнює 5 сантиметрам. Діаметр запашних квіточок дорівнює 10 сантиметрам, їх забарвлення лавандовий або фіолетово-синій з білим.