Ціанотіс

Трав'яниста багаторічна рослина ціанотіс (Cyanotis) має пряме відношення до сімейства коммелінових (Commelinaceae). Походить воно з тропічних областей Африки та Азії. Назва рослини утворюється такими грецькими словами, як Kyaneos — «блакитний» і підрозділах, obis ― «вухо». І така назва пов'язана з зовнішнім виглядом квіточок. Такі багаторічники (рідше однолітні) мають повзучі пагони. Очереднорасположенные листочки мають трубчастими піхвами. Маленькі квіточки розміщуються в пазухах або верхівкових завитках. Плід представлений у вигляді коробочки.

Догляд за цианотисом в домашніх умовах

Освітленість

Освітлення повинне бути яскравим, але при цьому розсіяним. У зимовий час також потрібно гарне освітлення, тому фахівці радять забезпечити рослині доосвітлення.

Температурний режим

У теплу пору року такого квітці більше всього підходить температура близько 20 градусів. У зимовий час можна знизити температуру, але так, щоб вона була не менше 12 градусів. Ціанотіс цілком спокійно може зимувати при нормальній кімнатній температурі.

Вологість

Не потребує підвищеної вологості і обприскуванні.

Як поливати

Навесні і влітку полив повинен бути помірним, при цьому грунт завжди повинна бути злегка вологим. У зимовий час поливати треба мало й рідко, при цьому субстрат повинен бути майже повністю сухим.

Підгодівля

Підгодівлю проводять у період з березня по серпень 1 раз в 2 тижні. Для цього використовують добриво для декоративно-листяних рослин.

Особливості пересадки

Пересадку проводять приблизно 1 раз в 2 роки. Грунт повинна бути пухкої й легкою. Для приготування землесуміші з'єднайте листову, перегнійну, торф'яну і дернову землю, а також пісок. Не забудьте на дні ємності зробити хороший дренажний шар.

Способи розмноження

Розмножити можна насінням і живцюванням.

Висів насіння проводять в злегка зволожений грунт, ємність треба накрити склом і поставити в тепле затишне місце. Після появи сіянців миску переносять на світло.

Живцювання проводять у весняний час. Живці потрібно садити в пісок, перемішаний з торфом. Його треба накрити прозорим пакетиком з целофану або банкою з скла, і перенести в тепле та притінене місце.

Шкідники і хвороби

На рослині може оселитися попелиці, щитівки, а також павутинні клещики.

Основні види

Ціанотіс кьюсский (Cyanotis kewensis)

Це трав'яниста рослина є многолетником. У нього є піднімають, повзучі пагони з густим облиственеем, які разом створюють щільну куртину. Листочки мають трубчасту піхву, яке цілком приховує втеча, форма у них серцевидно-ланцетна або серцевидно-яйцеподібна, а розташовуються вони на зразок черепиці. Листя також досить м'ясисті, в довжину досягають 3-4 сантиметрів, а завширшки ― 1,5–2 сантиметри, вершинка відігнута донизу, а нижня частина пофарбована в фіолетово-червоний. Забарвлення квіток варіюється від світло-червоних до блакитних, при цьому вони скупчені в коротеньких верхівкових завитках. На поверхні всіх частин рослини знаходяться м'які коротенькі коричнево-червоного забарвлення волоски.

Ціанотіс вузлуватий (Cyanotis nodiflora)

Таке трав'яниста рослина є многолетником і у нього є трохи розгалужене, прямостояче стебло. Лінійної форми листочки мають загострення на кінчиках, як правило, забарвлення зелене, але іноді виворітна сторона відливає фіолетовим. Листочки голі або у них нижня поверхня з трубчастого піхви покрита опушенням, що складається з притиснутих довгих волосинок. У верхніх листкових пазухах знаходяться сидячі щільні суцвіття, що складаються з маленьких квіточок. Пелюстки у них зрослись на 1/3 частину і можуть бути пофарбовані в блідо-ліловий, рожевий або синій колір.

Ціанотіс сомалійський (Cyanotis somaliensis)

Дане трав'яниста рослина так само є многолетником. На поверхні пагонів знаходиться опушення. Зелені ланцетної форми листочки мають блискучу верхню поверхню, а кромка, нижня поверхня і піхву сильно опушене білуватими досить довгими, віддаленими волосками. Квіточки дрібні. Пелюстки на ½ частину своєї довжини зрослися і можуть бути пофарбовані у фіолетовий або насичено-синій колір. Квітки можуть бути поодинокими, але як правило, вони зібрані на щільних коротеньких завитках, що знаходяться у верхніх листових пазухах або на верхівках стебел.