Клейстокактус

Такий рід, як клейстокактус (Cleistocactus) об'єднує приблизно 50 видів різних рослин. У природі їх можна зустріти в Південній Америці, а по більшій частині в Уругваї. Даного роду кактуси можна легко відрізнити за колоновидным досить тонким пагонам, які біля основи гілкуються. На поверхні цих стебел знаходиться величезна кількість ареол, тому сам кактус густо покрите колючками біло-жовтого забарвлення.

Також відрізнити даний вид кактусів можна за досить незвичайним квіткам. На поверхні трубчастих квіткою є безліч лусочок. Однак ці квітки у більшої кількості кактусів не розкриваються, і таке явище іменується клейстогамией (що і послужило формуванню назви роду). З часом бутон стає схожий з досить довгою шишкою яскравого забарвлення. Всередині такої квітки в результаті самозапилення утворюється насіння.

Догляд за клейстокактусом в домашніх умовах

Ці рослини досить невибагливі і некапризны. Однак для того щоб вони нормально росли і розвивалися, необхідно в догляді дотримуватися певних правил.

Освітленість

Дуже любить світло і протягом усього року потребує прямих променях сонця. Для його розміщення рекомендується вибрати вікно південної орієнтації.

Температурний режим

Це рослина в теплу пору року рекомендується вирощувати при температурі повітря від 22 до 26 градусів. У зимовий час спостерігається період спокою. Тому клейстокактус на цей час потрібно помістити в досить прохолодне місце (приблизно 10-12 градусів).

Як поливати

Рясність поливу залежить від пори року та стан субстрату в горщику. Так, полив рекомендується проводити лише після того, як грунт повністю просохне. Влітку в жаркі місяці просихання грунту відбувається значно швидше, тому полив в цей час буде більш рясним, ніж в осінньо-зимовий період.

З настанням зими поливають рослину вкрай рідко, для того щоб уникнути розвитку гнилей з-за не просыхающей довгий час грунту.

Для поливу необхідно використовувати відстояну воду кімнатної температури, у складі якої немає вапна.

Вологість

Відмінно себе почуває при помірній вологості повітря. У спекотні літні дні, коли вологість дуже низька кактус рекомендується регулярно зволожувати з обприскувача.

Землесуміш

Для цього рослини підходить нейтральна пухкий грунт, яка добре пропускає повітря і воду. Можна купити в магазині спеціальну готову суміш для кактусів. Також землесуміш можна зробити своїми руками, поєднавши для цього дернову, листову і торф'яну землю, а ще грубозернистий річковий пісок, які слід взяти в пропорції 2:2:1:4.

Не забудьте зробити на дні горщика хороший дренажний шар, здатний запобігти застою вологи в ґрунті, використовуючи для цього биті черепки або керамзит.

Підгодівля

Підгодовують в період інтенсивного росту 1 раз в 7 днів. Для цього використовують добрива для кактусів. У зимовий період добрива в грунт не вносять.

Особливості пересадки

Пересадку молоденьких рослин проводять 1 раз на рік, і це слід робити у весняний час. Дорослі екземпляри пересаджують лише за необхідності, наприклад, коли коріння перестануть поміщатися в горщик.

Способи розмноження

Розмножити можна «дітками» і насінням.

Висів насіння можна проводити в будь-який час року, при цьому треба слідувати інструкції, наявної на упаковці або знайденої в спеціальній літературі.

Для розмноження «дітками» потрібно акуратно відокремити держак від материнської рослини і залишити його на відкритому повітрі на тиждень (для того щоб він підсушився). Потім його слід посадити в горщик, наповнений землесумішшю підходящої для клейстокактусов. Для початку юне рослинка слід зміцнити, прив'язавши його до опорі.

Захворювання і шкідники

На даному рослині може оселитися павутинний кліщ або борошнистий червець. При їх виявленні слід провести обробку відповідними препаратами.

На рослині можуть з'явитися різноманітні гнилі, які утворюються в результаті неправильного догляду.

Основні види

Кожен вид має свої відмітні особливості. Так, за характером росту дані рослини поділяють на горизонтальні, столбовидные і повзучі.

Клейстокактус Штрауса (Cleistocactus strausii)

Вважається найбільш яскравим прикладом столбовидного кактуса. Цей кактус має зеленувато-сірі стоячі пагони, які розташовані вертикально. Вони можуть виростати до 3 метрів у висоту, при цьому їх діаметр становить усього лише 15 сантиметрів. Є 20-30 ребер, на яких розташовується безліч маленьких білуватих ареол, розміщених дуже тісно (на відстані 0,5 сантиметрів). З кожної ареоли виходить пучок щетинковидных жовтих колючок, з-за чого може здатися, що втеча покритий густою шерстю. При цьому налічується 4 довгих і товстих центральних колючки, в довжину досягають 4 сантиметрів, і приблизно 30 штук ― тоненьких коротеньких радіальних. У даного виду утворюється дуже багато квіток, які пофарбовані в червоний колір. Вони закриті, при цьому довжина трубки приблизно дорівнює 6 сантиметрам. Цвіте кактус в останні літні тижні, при цьому тривалість цвітіння становить 4 тижні. Цвітуть тільки ті екземпляри, які у висоту досягають не менше 45 сантиметрів.

У даного виду є дуже ефектна і незвичайна гребешкова форма.

Клейстокактус изумрудноцветковый (Cleistocactus smaragdiflorus)

Яскравим представником горизонтальних кактусів є клейстокактус изумрудноцветковый. Його темно-зелені пагони сильно гілкуються біля основи. У дорослих екземплярів в довжину вони можуть виростати до 100 сантиметрів, при цьому їх діаметр дорівнює всього 3 сантиметри. На кожному пагоні є від 12 до 14 ребер, на яких розташовано безліч ареол, щільно притиснутих один до одного. З кожної ареоли виходить пучок потужних голок-колючок, яких налічується від 10 до 30 штук. При цьому довжина центральної колючки 5 сантиметрів, а радіальної ― 1 сантиметр. Утворюються червонувато-рожеві закриті (нераскрывающиеся) квіточки з зеленуватим верхівкою. У довжину трубка досягає приблизно 5 сантиметрів. Цвітуть кактуси, висота яких дорівнює 30 сантиметрів і більше.

Клейстокактус Вінтера (Cleistocactus winteri)

Це найбільш популярний вид з групи повзучих кактусів. Повисаючі зелені пагони в довжину можуть досягати 100 сантиметрів, при цьому їх діаметр дорівнює всього 2,5 сантиметрам. На їх поверхні знаходиться величезна кількість щитинковидных жовто-золотистих колючок. Центральні голки не відрізняються від радіальних. Під час цвітіння з'являються розкриваються багатопелюсткові квіти, пофарбовані в рожево-оранжевий колір. У довжину трубка досягає приблизно 6 сантиметрів.