Кактус пародія

Кактус пародія (Parodia), який ще називають эриокактус, має пряме відношення до сімейства кактусові (Cactaceae). Цей рід об'єднує понад 50 видів різних кактусів. У природі їх можна зустріти в Уругваї, Центральній і Південній Болівії, Парагваї та Північній Аргентині.

У всіх цих видів є коротке стебло у формі циліндра або кулі, на якому розташовуються добре помітні спіральні ребра. На них є не дуже високі горбки з ареолами, що володіють густим опушуванням. З кожної ареоли виходить від 1 до 5 центральних колючок, в довжину досягають 4 сантиметрів, при цьому буває, що одна з них має загнутий гачком кінчик, а також 10-40 коротеньких колючок ― в довжину досягають 0,5–1,5 сантиметрів.

Рослина починає цвісти ще в молодому віці. Розташовані маленькими групами у верхній частині кактуса багатопелюсткові квіти, мають воронкоподібну форму. З часом утворюються досить дрібні сухі плоди. На поверхні як плодів, так і квіткових трубок є шар не дуже великих колючок і волосків.

Догляд за кактусом пародія в домашніх умовах

За даними рослиною потрібно доглядати практично так само, як і за іншими представниками сімейства кактусові. Вона невибаглива у догляді і не примхлива.

Освітленість

Любить світло і добре переносить прямі промені сонця. Розміщувати цей кактус рекомендується на підвіконні вікна південної орієнтації.

Восени і взимку потрібно гарне освітлення, тому рослині треба забезпечити доосвітлення. Так, тривалість світлового дня повинна складати 10 годин. Від того наскільки хороша освітленість буде в цей період, залежить рясність майбутнього цвітіння.

Температурний режим

Влітку бажано, щоб температура трималася на рівні від 22 до 25 градусів. В осінньо-зимовий період спостерігається період спокою, який починається в жовтні або листопаді, а закінчується в березні місяці. На цей період кактус треба переставити в прохолодне місце від 10 до 12 градусів. Слід врахувати, що температура в кімнаті не повинна знижуватися менше 7 градусів, тому що в цьому випадку рослина може замерзнути і загинути.

Кімнату, де перебуває кактус, рекомендується систематично провітрювати.

Як поливати

Під час інтенсивного росту поливати треба обов'язково регулярно. Полив, як правило проводять тільки після того, як добре просохне верхній шар субстрату. Переливу допускати не слід, так як в результаті цього на стеблі і корінцях з'являється гниль, що може призвести до загибелі пародії.

Взимку при холодному змісті поливати кактус треба в рази менше. Однак не слід допускати, щоб грунт втрачав тургор.

Вологість

Прекрасно себе почуває при низькій вологості в міських квартирах.

Землесуміш

Відповідна земля повинна бути пухкої, збагаченої живильними речовинами і добре пропускає воду. Щоб приготувати землесуміш самостійно, необхідно з'єднати листову, дернову і торф'яну землю, цегляну крихту (можна замінити битим керамзитом) і крупнозернистий пісок, які слід взяти в рівних частках. Можна придбати готову землесуміш для кактусів в спеціальному магазині.

Не забудьте зробити хороший дренажний шар, який допоможе уникнути застою вологи в субстраті.

Добриво

Під час інтенсивного росту проводять підгодівлю 2 рази в місяць. Для цього використовують добрива призначені для сукулентів та кактусів, при цьому слід брати лише ½ частину від дози, рекомендованої на упаковці.

Особливості пересадки

Цей кактус росте досить повільно, у зв'язку з цим його пересадку проводять тільки у разі необхідності, наприклад, якщо йому стане тісний квітковий горщик.

Пересадити його можна у весняний час, до того як почнеться період інтенсивного росту або восени, коли закінчиться цвітіння.

Способи розмноження

Розмножити пародію досить важко. Розмноження насінням ― це тривалий і досить складне заняття. Справа в тому, що ріст сіянців дуже повільний, зате вони можуть легко загинути від того, що на поверхні ґрунту починають рости зелені водорості. Дітками розмножити це рослина вийде тільки в рідкісних випадках, тому що більшість видів протягом багатьох років можуть їх не давати.

Шкідники

На кактусі може оселитися червоний павутинний кліщик. Якщо це станеться, то потрібно буде провести обробку Актеліком або іншим хімічним засобом схожого дії.

Основні види

В домашніх умовах можна вирощувати багато видів кактуса пародії.

Пародія золотістоколючковая (Parodia aureispina)

Цей вид користується найбільшою популярністю серед квітникарів, так як володіє дуже ефектним зовнішнім виглядом. Не дуже великий, кулястий стебло, пофарбований у зелений колір, у дорослої рослини в ширину досягає не більше 6 сантиметрів. На ньому розташовуються жовто-золотисті колючки. Так, центральних досить довгих колючок налічується 6 штук, а щетинковидных тоненьких радіальних ― 40 штук. На кінчику однією з найміцніших центральних колючок, яка досягає в довжину 15 міліметрів, є гачок. Квіточки володіють невеликим діаметром всього 3 сантиметра (в розкритому стані), а вони пофарбовані в жовто-золотистий колір.

Пародія золотістоіглая (Parodia chrysacanthion)

Даний вид дуже схожий з пародією золотистоколючковой, але дорослий екземпляр, який має стебло у формі кулі, в діаметрі досягає 10 сантиметрів. А ще на центральних колючках немає гачків.

Пародія сніжна (Parodia nivosa)

У молодої рослини стебло кулястої форми, проте з роками він витягується. Так, у дорослих екземплярів його довжина дорівнює 15 сантиметрів, а ширина ― 8 сантиметрам. Ареоли мають білуватим опушенням, а також 4 сірими центральними колючками довжиною 2 сантиметри і 15-40 радіальних білосніжних колючок довжиною 0,2 сантиметри. Вогненно-червоні квіточки мають діаметр рівний 5 сантиметрам.

Пародія Швебса (Parodia schwebsiana)

Стебло у формі кулі у дорослого екземпляра має ширину 11 сантиметрів, а довжину ― 14 сантиметрів. Відрізняється такий кактус опушенням ареоли. Так, чим ближче до верхівки стебла розташовується ареола, тим густіше її опушення. На верхівці рослини є білувата «шапочка» складається з безлічі ареол. Блідо-коричневі колючки досить великі. 4 центральних колючки досягають у довжину 2 см, а 10 радіальних ― 1 сантиметр. Найбільш темна і товста центральна колючка злегка загнута на кінчику, ніж формує маленький гачок.

Пародія Ленінгхауза (Parodia leninghausii)

Є досить довгий циліндричної форми стебло, який в довжину досягає 60 сантиметрів, а в ширину ― 15 сантиметрів. З кожної ареоли виходить від 15 до 20 тоненьких жовтуватих радіальних колючок сантиметрової довжини і 4 більш товстих і довгих (5 сантиметрів) центральних колючок. Білувато-жовті квітки мають діаметр рівний 6 сантиметрам. Цей кактус найчастіше росте групами, при цьому розрослися пухнасті стовпчики мають різні розміри, що надає рослині кумедний вигляд.

Чудова пародія (Parodia magnifica)

Зелено-блакитний стебло має форму кулі, який у дорослого екземпляра в довжину досягає 15 сантиметрів. На ньому розташовані 11-15 гострих прямих глибоко порізаних ребер. Жовто-золотисті щетінковідниє колючки не поділяються на радіальні і центральні, а їх довжина приблизно дорівнює 2 сантиметрам. Світло-жовті квіточки мають досить широкі пелюстки, які розташовуються в 2 ряди. У розкритому стані діаметр квітки дорівнює 4,5 сантиметри.