Акокантера

Акокантера має пряме відношення до сімейства куртових. Ця рослина є вічнозеленим кущем з потужними пагонами зелено-сіруватого кольору. Його блискучі шкірясті листочки мають ланцетно-довгасту або овальну форму. Листочки в довжину разом із короткою і товстою ручкою досягають 12 сантиметрів, а їх ширина становить від 3 до 5 сантиметрів. Напівпарасольки квіток дуже пишні і вони зібрані в верхівкової частини пагонів в суцвіття у формі кулі.

Дуже запашні квітки (запах схожий з жасмином) мають білосніжний забарвлення. Утворюються плоди за формою схожі з оливками. Їх забарвлення по мірі дозрівання змінюється від блідо-рожевого до синьо-чорного.

В диких умовах зустрічається в західних областях Південної Африки, і там цвітіння акокантеры відбувається восени–навесні. При вирощуванні в зимовому саду або в умовах квартири цвітіння спостерігається з січня по березень або квітень.

Догляд за акокантерой в домашніх умовах

Температурний режим

Дуже любить тепло. У зв'язку з цим температура в приміщенні не повинна бути нижче 15 градусів, навіть у зимовий час.

Як поливати

Поливати рекомендується м'якою відстояною або перевареною водою. Під час активного росту полив виробляють приблизно 2 рази в 7 днів, після підсихання верхнього шару субстрату. Але не варто забувати, що пересушування грунту може привести до опадання листя.

Вологість повітря

Потребує підвищеної вологості повітря (приблизно 60-70 відсотків). Тому листя необхідно регулярно обприскувати або в піддон всипати трохи гальки і влити воду.

Землесуміш

Відповідна землесуміш складається з листової, перегнійної і дернової землі, а також торфу і піску, узятих в рівних частках. Молоденьким екземплярів треба дернову землю замінювати на листову.

Підгодівля

Удобрювати акокантеру потрібно в період цвітіння і визрівання плодів 2 рази в місяць. Для цього застосовують мінеральні та органічні добрива, вносячи їх у ґрунт по черзі.

Способи розмноження

Розмножити можна насінням, а також напівздерев'янілими верхівковими живцями.

Насіння дістають з дозрілого плоду, гарненько їх промивають і просушують. Висів проводять в нейтральну пухкий грунт, у склад якої входить листова земля, торф. Схожість насіння, як правило, через 3-4 тижні після посіву. Їм потрібне систематичне обприскування і провітрювання. По мірі підростання рослинок їм потрібна пересадка в горщики більшого діаметра. Для отримання насіння в кімнатних умовах необхідно штучне запилення.

Укорінення живців відбувається дуже довго і рідко буває успішним. Справа в тому, що всередині них є молочний сік. На живці обрізають верхні частини пагонів з 2-3 вузлами. В нижній частині листочки треба обірвати, а у верхній ― вкоротити на ½ частину. Потім держак потрібно опустити в ємність, наповнену теплою водою. При цьому зануреної в рідину повинна бути лише нижня частина. Це потрібно для того, щоб витекла велика частина молочного соку. Потім нижню частину трохи обрізають, і живці занурюють у розчин речовини, що стимулює ріст коренів, на 24 години. Потім підготовлені живці висаджують в субстрат, що складається з сфагнуму і піску. Для успішного вкорінення знадобиться міні-тепличка з нижнім підігрівом, так як температура постійно повинна триматися на позначці в 25 градусів. Поки корінці не з'явилися, полив практично не виробляють, однак обприскувати листя необхідно регулярно. Після вкорінення рослини пересаджують у горщик з рихлим, збагаченим поживними речовинами, грунтом. У цей же час починають формовку крони. Для початку необхідно провести прищіпку верхівкових бруньок у швидкозростаючих стебел, а після видалити непотрібні пагони.

Акокантера має ефектний зовнішній вигляд протягом всього року, і неважливо чи є на ній квітки або плоди чи ні. Слід пам'ятати про те, що в будь-якої частини цієї рослини міститься отрута, і тому його краще не вирощувати в будинку, де є маленькі діти.

Відео огляд