Аїр

Така багаторічна трав'яниста рослина, як аїр має пряме відношення до сімейства ароїдні. Його ще так само іменують японський очерет або аїр болотний. Ця рослина відноситься до тих, які чудово підходять для складання водних композицій, а також для прикраси водойм і тераріумів. В природних умовах можна зустріти в Азії. Воліє рости на болотах, біля річок, та в інших місцях з вологою землею.

Ця рослина має лікувальні властивості. Так, його застосовують від випадіння волосся, при захворюваннях шлунково-кишкового тракту, при артеріальному тиску та в інших випадках.

Довгі тоненькі листочки ростуть пучком. Їх прикрашають жовтуваті або білуваті смужки. Извивающееся кореневище є досить товстим, а воно забарвлене в зелено-жовтий колір. Корінь розташований уздовж поверхні землі горизонтально. В домашніх умовах аїр вирощують нечасто, але при цьому дана рослина є невибагливим і за ним не потрібно особливого догляду. Йому не страшна погана земля, протяги, сильна прохолода і надмірно рясний полив.

Якщо аїр буде рости в жарі, то на ньому цілком ймовірно оселиться червоний павутинний кліщик.

В домашніх умовах ростять аїр трав'янистий (Acorus gramineus). В природі зустрічається в субтропіках Японії. У цієї рослини прямостоячі листочки є лінійними і шкірястими. А також є трохи приплюснуте і досить велика кореневище.

Догляд за лепехою в домашніх умовах

Освітленість

Аїр рекомендується розмістити в затіненому місці. Оберігайте від дії прямих променів сонця.

Температурний режим

Для того щоб рослина відчувало себе відмінно, йому необхідна температура близько 0 градусів. Слідкуйте за тим, щоб вона не піднімалася понад 16 градусів.

Як поливати

Дуже любить вологу. Слідкуйте за тим, щоб субстрат весь час був вологим. Рекомендується в піддон влити воду і поставити в нього горщик.

Вологість

Негативно реагує на сухе повітря.

Особливості пересадки

Пересаджують аїр у весняний час. Для цього рекомендується взяти глинисту нейтральну грунт, а також можна застосувати і слабокислий грунт.

Як розмножити

Розмножувати дану рослину найкраще в весняний час, але можна і будь-яке інше. Роблять це поділом кореневища.

Можливі проблеми

Листочки придбали коричнюватий відтінок. Причина в дуже поганому поливі, а також надмірно низької вологості повітря. Листочки, які змінили колір на коричневий, потрібно видалити, а аїр гарненько полити.