У природних умовах скирпус зустрічається на таких островах, як Сардинія і Корсика. Дане трав'яниста рослина володіє декоративним зовнішнім виглядом, а його стебла можуть виростати до 100 сантиметрів в довжину. З часом ця рослина приймає форму сферичного кущика, який складається з безлічі повзучих, соковитих, сильно переплетених гілок.
Листя дуже дрібні (довжина 0,5 сантиметра). Вони несиметричні і мають круглу форму. Тоненькі живці пофарбовані в блідо-рожевий колір. Квіточки досить непоказні.
Скирпусы, що вирощуються в домашніх умовах, невибагливі у догляді. Досвідчені квітникарі радять поміщати їх у безпосередній близькості від акваріумів, у великих ванних кімнатах, а також це рослина чудово підходить для складань композицій з іншими рослинами, які люблять вологу, в зимовому саду. Це некапризное рослина зробить будь-яку композицію незвичайною і ефектною. А також варто запам'ятати, що скирпус здатний регулювати рівень вологості повітря в кімнаті.
Добре росте на гідропоніці і ионитопонике. Скирпус в горщику невеликого розміру можна занурити на дно акваріума. В результаті можна добитися ефекту натурального водойми.
Зрізані і засушені волоті даної рослини здатні надати оригінальності будь-якої зимової квіткової композиції. У літній час свіжозрізані волоті так само використовуються при складанні букетів, надаючи їм неповторну ніжність і особливий шарм польових квітів.
Найбільш популярний вид, який вирощують у кімнатних умовах ― очерет пониклий (Scirpus cernuus). Це багаторічна кореневищна рослина у висоту може досягати 20 сантиметрів. Віддає перевагу рости групами, утворюють велику кількість темно-зелених прямостоячих листочків. Колоски, що складаються з численних маленьких квіточок, пофарбовані у фіолетовий колір. Цвіте рослина посеред літнього періоду. Його можна розмножити, поділивши кущик. Здатне пережити середні морози і за ним зовсім не потрібно доглядати. Їм можна прикрасити не дуже великі водойми, а також ділянки, на яких земля має підвищену вологість.
Зміст
Догляд за скирпусом в домашніх умовах
Освітленість
Особливих вимог до освітлення немає, проте краще всього, якщо світло буде яскравим і розсіяним. У зв'язку з цим скирпус рекомендується помістити на вікно західної орієнтації. У теплу пору року можна перенести його на вулицю, але при цьому не забувайте притіняти від прямих променів сонця.
Температурний режим
Для того щоб рослина нормально себе почувало, йому просто необхідна помірна температура. Так, у теплу пору року вона не повинна підніматися понад 20 градусів, а в зимовий період опускатися менше 8 градусів.
Як поливати
Дуже любить вологу. У літній час потрібно рясний полив, рекомендується в цей час в піддон всипати зволожений пісок, а зверху поставити горщик. У холодну пору року поливати треба рідше і менше. Не можна щоб сильно висихав верхній шар субстрату. Підгодівля проводиться комплексними добривами, які можна ввести як в сухому, так і рідкому вигляді.
Вологість
Необхідна підвищена вологість повітря. Якщо в кімнаті жарко, то рослину потрібно обприскувати як можна частіше, не менше 2-3 разів на добу. Використовують для цього м'яку воду.
Особливості пересадки
Пересадку проводять навесні. Потрібен низький і широкий горщик, який заповнений піском і землею у співвідношенні 1:1. Перед пересадкою необхідно акуратно прибрати всі сильно розрослися стебла. Зайві корінці так само можна обрізати
Як розмножити
Розмножують круглий рік пагонами.
Можливі проблеми
Сохнуть листочки ― недостатній полив, необхідно його збільшити.
Гниття коренів ― перезволоження грунту. Потрібно нормалізувати полив.