Кімнатний ананас

Єдиним рослиною з їстівними плодами з сімейства бромелієвих є ананас. А ще ця рослина широко використовується для вирощування в кімнатних умовах, адже воно має ефектним зовнішнім виглядом.

Даний рід першим описав європейський ботанік, і це сталося в далекому 1735 році. Назва ананас походить від місцевого найменування даного рослина, але воно було злегка спотворене. Родом ця рослина з Парагвай, Колумбії, Бразилії, а також Венесуели.

Цей рід об'єднує 8 різних видів, які можна зустріти в природних умовах, і майже половина з них вирощують в оранжереях.

Найчастіше в кімнатних умовах вирощують лише 2 види. Це такі, як: ананас чубатий (Ananas comosus) і ананас прицветниковый (Ananas bracteatus). У природних умовах ці рослини у висоту можуть досягати 100 сантиметрів, а в діаметрі ― всі 200 сантиметрів.

Вирощується в кімнатних умовах ананас не досягає таких розмірів. Так, якщо йому забезпечити добрий догляд, то він може вирости лише до 70 сантиметрів у висоту.

Догляд за кімнатним ананасом

Температурний режим

Дуже любить тепло, тому і взимку і влітку в кімнаті, де знаходиться ананас, не повинно бути холодніше 16-17 градусів. Рослина буде краще рости і розвиватися, якщо цілий рік підтримувати температуру на підвіконні (де воно знаходиться) на рівні 22-25 градусів.

Освітленість

Дуже любить світло, тому для його розміщення треба вибирати добре освітлене місце. В осінньо-зимовий період фахівці рекомендують організувати доосвітлення рослини. Для цього використовують люмінесцентні лампи, а підсвітка повинна тривати близько 8-10 годин.

Як поливати

У літній час потрібно рясно поливати, однак при цьому слід врахувати, що полив треба здійснювати тільки тоді, коли грунт повністю просохне. Для поливу використовується тепловатая вода (30-35 градусів), відстояна протягом мінімум 1-о дня. З останніх осінніх тижнів і до кінця зимового періоду полив повинен бути сильно скорочений, так як в цей час рослині вистачає зовсім невеликої кількості води.

А ще в теплу пору року рослина потребує регулярного обприскування і йому час від часу потрібен теплий душ.

Землесуміш

Підходить кисла (рН 4,0-5,0) і пухка земля. Відповідна землесуміш складається з перегною, дернової землі, грубозернистого піску і рубаного торфу, які потрібно взяти в пропорції 2:3:1:3. Субстрат повинен бути водопроникним і пухким. Для ананаса підходить широкий і низький квітковий горщик, тому що його коріння знаходяться близько до поверхні ґрунту.

Добриво

Підгодовувати треба навесні і влітку 1 раз в 2 тижні. Для цього підходить азотне добриво, а точніше, покупне органічне добриво або настій коров'яку.

Особливості пересадки

Потрібно пересаджувати ананас тільки в разі крайньої необхідності, а саме, коли коренева система перестане поміщатися в горщик. А без видимої необхідності турбувати рослина не слід.

Способи розмноження

Можна розмножити, укоренивши верхівку стиглого плоду або відокремивши прикореневі розетки. Верхівку (султан) акуратно вирізують, чекають, поки вона трохи підсохне, а потім саджають для вкорінення. Укорінення відбудеться швидше (через 2-4 тижні), якщо ємність з верхівкою помістити в тепле місце, також обов'язково має бути регулярне зволоження. Ще фахівці радять, зверху накрити рослину ковпаком з поліетиленового пакетика або скляною банкою.

Як правило, цвітіння ананаса спостерігається з травня по липень, але іноді він може почати цвісти в грудні. Цвісти можуть лише дорослі рослини, яким виповнилося 3-4 роки. Супліддя досить компактно і схоже з шишкою. Дозрівання плоду відбувається через 4 або 5 місяців. Зверху плоду утворюється ефектний вкорочений пагін, який ще іменують султан. Для того щоб значно наблизити момент початку цвітіння, потрібно поставити горщик в мішок, наповнений стиглими яблучками. Фрукти виділяють газ етилен), а він сприяє прискоренню цвітіння.

Захворювання, паразити і можливі проблеми

Починають підсихати кінчики листочків ― надмірно низька вологість повітря. Це рослина дуже любить вологу, тому при наявності таких ознак потрібно підвищити вологість повітря в приміщенні.

На стінках ємності і землі з'явилася цвіль ― це із-за надмірного поливу в зимовий час. Слід видалити цвіль за допомогою серветки, полив зробити більш убогим.

На листочках є невеликі світлі цятки ― це, як правило, говорить про те, що на ананасі оселилися такі шкідники, як ложнощитовки. Щоб від них позбутися, потрібно обробити листочки розчином марганцівки.

Загнила коренева система ― це відбувається, коли ананас знаходиться в прохолодному і вологому місці. Фахівці рекомендують обрізати нижню частину стовбура до здорової тканини, а решту верхівку укоренити.

Ананас зростає вкрай повільно ― це може спостерігатися в тому випадку, коли рослина стоїть в прохолодному місці (при цьому температура ґрунту повинна бути теж невисокою). Поставте рослину в тепло і поливайте його теплою водою.

Зараження шкідливими комахами відбувається вкрай рідко.

Відео огляд