Іксора (Полум'я лісів)

Такий вічнозелений чагарник, як Іксора (Ixora) у природі зустрічається в тропічних лісах Азії. Його ще називають «вогнем лісів». В даному роду налічується близько 400 видів рослин. Має пряме відношення до сімейства маренових.

В Індії ця рослина вважається лікувальним, і його застосовують в традиційній медицині. Так, корені застосовуються при лихоманці та діареї, а у листочків є антисептичні властивості.

У кімнатних умовах ця рослина може досягати у висоту 100 сантиметрів. Листочки у иксоры шкірясті і блискучі. Квіточки розташовуються на кінцях стебел. Вони зібрані в красиві суцвіття кулястої або зонтиковидною форми. Квітки можуть бути пофарбовані в рожевий, білий, помаранчевий, червоний, жовтий, а також персиковий колір. На кінці кожного пагона є дуже багато суцвіть. Якщо умови сприятливі, то цвітіння триває з весни і до самої осені.

В домашніх умовах вирощують, як правило, 2 види, а саме: иксору яскраво-червону і иксору яванскую.

Догляд за иксорой в домашніх умовах

Освітленість

Дуже любить світло. Він повинен бути яскравим і розсіяним. В осінньо-зимовий період иксору рекомендується помістити на підвіконня вікна, розташованого в південній частині приміщення, а в теплу пору року ― у східній або західній.

Температурний режим

Любить тепло. У літній час 18-20 градусів, а в зимовий ― 15-18 градусів.

Вологість

Потрібна висока вологість повітря. У теплу пору року иксору слід систематично обприскувати.

Як поливати

Поливати потрібно злегка теплою і обов'язково м'якою водою. У зимовий час полив повинен бути помірним, а в літній ― рясним. Для поливу в теплу пору року використовується вода кімнатної температури, і цю процедуру проводять після того, як підсохне верхній шар грунту. Грунт постійно повинен бути злегка зволоженим.

Як пересаджувати

Пересадку проводять по мірі необхідності у весняний час. Квітковий горщик повинен бути невеликого розміру, так як корінь у цієї рослини досить маленький.

Землесуміш

Віддає перевагу кислий грунт. При посадці в лужну землю його листя набуває жовтий відтінок, а розвиток иксоры порушується. Для того щоб зробити відповідну землесуміш, треба перемішати листову і дернову землю з піском і торфом.

Добриво

Підживлювати рослину потрібно у весняно-літній період 2 рази в місяць. Для цього використовується комплексне добриво для квітучих рослин. В осінній і зимовий час підгодовувати його не можна.

Обрізка

Обрізають ½ частину пагонів після закінчення цвітіння. У весняний час обрізання не виробляють, тому що утворення суцвіть відбувається на кінчиках відрослих молодих пагонів.

Способи розмноження

Розмножити таку рослину можна живцюванням або насінням.

Висів насіння проводиться в маленькі миски. Насіння необхідно присипати тоненьким шаром грунту, акуратно полити за допомогою обприскувача і накрити плівкою. Поставте миски в тепле місце. Перші сходи з'являться через 2-3 тижні.

Обрізку живців проводять у весняний час, поки не утворилися бутони. Їх саджають в легкий грунт, перемішану з піском, накривають плівкою. Повністю вкорінюватися живці приблизно через пару місяців, але тільки якщо вони будуть стояти в теплому місці (25-30 градусів).

Захворювання і шкідники

На иксоре можуть оселитися трипси, павутинні кліщі, щитівки, а також нематоди. Якщо поливати жорсткою і холодною водою надто часто, то може розвинутися хлороз.

Можливі проблеми

  1. Бліді листочки, повільне зростання, відсутність цвітіння ― недолік світла або нестача поживних речовин.
  2. Листочки стають жовтими і обпадають ― низька вологість повітря або рослину поливають холодною водою.
  3. На листочках жовтизна схожа на розлучення ―необхідно землю підкислити.
  4. Опадання бутонів ― надмірно сухе повітря або горщик переставляли з місця на місце.

Відео огляд