Орхідея Дракула (мавпяча)

Орхідея Дракула вважається найбільш незвичайної з усіх відомих орхідей. Також цю квітку ще називають мавпячою орхідей із-за незвичайної форми квіточок, які мають явну схожість з мавпячою мордочкою. Цей чудовий і вельми ефектний квітка бажає виростити практично кожен квітникар, люблячий орхідеї.

Даний квітка належить до роду епіфітних рослин. Також він має пряме відношення до родини орхідні (Orchidaceae) і відомо більше 120 його видів. В диких умовах орхідею Дракулу можна зустріти в Південній і Центральній Америці. Найчастіше вона росте у вологих лісах і краще селитися на старих деревах або безпосередньо на поверхні ґрунту.

Всі епіфітні рослини такого роду є не дуже високими і мають коротенькі пагони, а також ременеподібні досить довгі листочки, які забарвлені в темний зелений або зелений колір. Різома вкорочена. Псевдобульб немає, проте є види з листочками губчастої структури, які частково беруть на себе функції цих псевдобульб.

Найбільший інтерес у такий орхідеї представляє незвичайну квіточку. У різних видів квітки можуть відрізнятися формою, забарвленням, розміром, але всі вони складаються з 3 чашолистків, які зібрані біля основи і утворюють чашу. А також у них є подовжені, витягнуті назовні кінчики. Самі квіточки дуже схожі з вампірської зубами або мавпячою мордочкою. Зацвісти рослина може в будь-який час року, але тільки якщо за ним правильно доглядати.

Незважаючи на свою незвичність, орхідею Дракулу не так вже й часто вирощують у кімнатних умовах. Справа в тому, що така рослина не переносить прямі промені сонця, жаркі літні місяці і пересихання корінців.

Догляд за орхідеєю Дракулою в домашніх умовах

Температурний режим

Дуже погано реагує на спеку. Найбільше віддає перевагу рости в прохолоді. Так, у літній період температура не повинна підніматися більше 25 градусів, а в зимовий ― бути менше 12 градусів.

Для того щоб у такий орхідеї утворилися квіткові бутони необхідне виконання однієї умови. Так, фахівці рекомендує постійно підтримувати різницю нічної і денної температур, яка повинна складати 4 градуси. При цьому у нічний час повинно бути прохолодніше, ніж в денний.

Освітленість

У зв'язку з тим, що такі рослини в диких умовах ростуть на нижньому ярусі тропічного лісу, йому потрібне яскраве освітлення, але воно повинно бути розсіяним. Потрібно захищати від палючих сонячних променів. Найкраще таку орхідею поставити на підвіконня вікон, розташованих у східному або південно-східній частині приміщення. А ті, що розташовуються з південного боку не підходять для такої квітки, так як є загроза його перегріву.

Вологість

У тих місцях, де росте ця рослина в диких умовах, майже щодня ідуть невеликі дощі, а також вранці спостерігається густий туман. Тому-то воно потребує дуже високої вологості повітря. Підвищувати вологість дозволяється всіма доступними методами. А ще при цьому дуже важливо забезпечити регулярне провітрювання приміщення, так як в дуже вологому спертому повітрі можуть з'явитися різні бактеріальні хвороби і грибки.

Як поливати

То наскільки часто і рясно потрібно поливати рослину, має пряму залежність з середовищем змісту. Так, чим прохолодніше і темніше в кімнаті, тим рідше повинен бути полив. Поливати потрібно м'якою дощовою водою.

Землесмеь

Це рослина вирощують в горщиках або кошиках, наповнених землесумішшю, а також на блоках без неї. Для того щоб зробити відповідну землесуміш, треба змішати мох сфагнум, корінці папороті, подрібнену (порізану) кору хвойних дерев, а також деревне вугілля. Кислотність повинна бути в межах рН 5,5–6,5.

Пересадка

Занадто часто проводити пересадку не потрібно, тільки в міру необхідності. Краще всього проводити цю процедуру, коли молоденькі паростки стануть нарощувати власну кореневу систему.

Підгодівля

Удобрюють таку квітку в період активного росту. Для цього використовують спеціальне добриво для орхідей. Підгодівлю проводять кожен 3-й полив і використовують ½ частину від рекомендованої дози. При цьому врахуйте, що перегодовувати рослина не рекомендується.

Період спокою

У такий орхідеї немає періоду спокою, як і потреби в ньому. Так, вона може зацвісти коли завгодно, і це не залежить від пори року.

Як розмножити

Орхідею Дракулу в кімнатних умовах можна розмножувати вегетативно, а точніше, розділивши дорослий, розрісся кущик на кілька частин. Кожна відокремлена частина повинна мати 4 або 5 паростків.

Відео огляд