Анігозантос

Така рослина, як анігозантос (Anigozanthos) на прилавках квіткових магазинах з'явилося порівняно недавно. Воно має пряме відношення до родини гемодоровых (Haemodoraceae). В диких умовах цей ефектний квітку можна зустріти в Західній Австралії. На сьогоднішній день налічується 13 видів анигозантоса. Завдяки не зовсім звичайній формі квітки цю рослину ще називають «лапки кенгуру» (Kangaroo Paws) або «кенгуровая лапка».

Цей вічнозелений багаторічник може досягати у висоту 2 метри в диких умовах). Його ременеподібні або ланцентниє листки утворюють прикореневу розетку, а вони пофарбовані в різні відтінки зеленого. На тоненьких ніжках знаходяться волоті з не зовсім звичайними квіточками, які мають величезне схожість з лапами кенгуру і пофарбовані в рожевий, жовтий або зеленуватий колір. Зустрічаються і двоколірні квітки, наприклад: зелено-фіолетові, червоно-чорні, зелено-червоні або оранжево-жовті. Кінцевий колір квіток має пряму залежність від тоненьких волосків, що знаходяться на їх поверхні, а також нерідко вони розташовуються на частини пагона.

Це рослина цвіте з травня місяця і по липень. У безлічі країн, де є досить м'які зимові періоди, дану рослину вирощують в якості садового многолетника.

Якщо зрізати квітка і поставити його у воду, то він тривалий час буде зберігати свою свіжість. Тому-то його так люблять використовувати при складанні різних композицій. Завдяки не зовсім звичайною формою і забарвленням даних квіток досягається досить цікавий ефект. З повністю висохлих квіточок, які також не втрачають яскравість свого забарвлення, становлять букети, що продаються на батьківщині анигозантоса в якості сувенірів.

Не так давно на ринку з'явилися карликові гібриди, які можна благополучно ростити в домашніх умовах.

Домашні сорти мають квітконоси, довжина яких може складати від 25 до 50 сантиметрів. Такий незвичайний квітка росте досить повільно і через деякий час утворює сильноразветвленний кущик, на якому є безліч мітелок квіток. Для того щоб рослина цвіло довго, необхідно вчасно видаляти відцвілі квітконоси.

Догляд за анигозантосом в домашніх умовах

Освітленість

Це дуже світлолюбна рослина і в літній час краще всього перемістити його на вулицю в сонячне місце. У тому разі, коли йому не вистачає світла (при приміщенні в тінь), анігозантос не цвіте і поступово починає в'янути.

Температурний режим

Не боїться спеки. А також не пошкоджується від невеликого морозу, однак ця квітка не є зимостійким. В зимовий час його рекомендується помістити в добре освітлену і прохолодну (10-14 градусів) кімнату.

Вологість

Віддає перевагу низьку вологість. Відмінно росте в сухому повітрі квартир в холодну пору року.

Як поливати

У літній час поливати рослину треба рясно, але стежте за тим, щоб на листочки не потрапляла рідина. Квітки можуть впасти, якщо земля пересохне.

Використовуваний субстрат повинен відмінно пропускати воду, це допоможе уникнути її застою. В іншому випадку на коренях може з'явитися гниль.

Підгодівля

Під час активного росту і цвітіння рослина підгодовують 1 раз в 2 або 3 тижні. У зимовий час добрива в грунт не вносять.

Правила пересадки

Молоденькі рослинки не потребують пересадки. Але вона може проводитися в разі, коли корені не поміщаються в горщик. Пересадку проводять в останні весняні тижні, при цьому проводиться поділ старого розрісся кущика. Не забудьте про хороший дренажний шар.

Землесмеь

В склад, придатний для анигозантоса, землесуміші входить: листова земля, торф і пісок. Можна використовувати покупну грунт для квітів, тільки в неї рекомендується додати подрібнену кору. В диких умовах дані квіти вибирають кам'янистий або піщану землю. У зв'язку з цим важкий субстрат, який насилу пропускає воду, їм не підходить.

Період спокою

Період спокою у анигозантоса спостерігається в зимовий час. В цей час йому треба забезпечити убогий полив, а також припинити внесення добрив у грунт. Поставте квітка в добре освітлену прохолодну кімнату.

Способи розмноження

Розмножити цю рослину можна за допомогою насіння або діленням куща.

Висів насіння рекомендується проводити незабаром після їх збору. Але при цьому варто знати, що їх схожість зберігається протягом декількох років. Висів проводять невеликий лоток, в який попередньо всипають пісок, перемішаний з торфом. Перші паростки повинні здатися через 15-40 днів. При цьому схожість однаково хороша в різний час року, при звичайній кімнатній температурі. Незабаром після появи сходів потрібно провести їх пікіровку в окремі невеликі горщики.

Ділити можна тільки старий сильно розрісся квітка. Роблять це у весняний або осінній час, коли закінчиться цвітіння. Корінь ділять за допомогою дуже гострого ножа і акуратно прибирають всі старі листочки. У деленок потрібно обрізати листя, щоб наполовину зменшити випаровування. Виключіть попадання води при поливі на зрізи, так як це може послужити розвитку хвороби. Деленко ставлять у затінене місце і тримають їх там протягом декількох тижнів.

Шкідники і хвороби

Якщо вологи в повітрі занадто багато, то на листі анигозантоса можуть з'явиться дуже темні плями. Може оселитися павутинний кліщ.

Можливі проблеми

  1. Листя витягується і стає блідою ― недолік світла. Квітки потрібно багато світла, а в зимовий час його треба поміщати в світлу і досить прохолодну кімнату.
  2. Листя стає пониклої і жовтою, а коріння гниють ― занадто рясний полив і поганий дренажний шар. Пересадіть квітка в іншу землю і зріжте загнили коріння. Зрізи при цьому обробіть подрібненим деревним вугіллям.
  3. Цвітіння не настає ― недолік світла або недотримання всіх умов періоду спокою.
  4. У листочків висихають верхівки ― надто низька вологість повітря. Після збільшення вологості треба акуратно відрізати сухі кінчики.

Відео огляд