Як виростити ананас в домашніх умовах?

Для багатьох людей дуже цікавим і незвичайним заняттям є вирощування ананаса з зеленої верхівки. Однак якщо хтось раптом побачить таку екзотичну рослину, наприклад, у своїх родичів або знайомих, то і йому, безумовно, неодмінно захочеться отримати таке ж. А все, тому що ананас має дуже ефектним зовнішнім виглядом і є вічнозеленою рослиною. Тому-то йому під силу перетворити будь-яке приміщення. А ще плюс до всього, якщо забезпечити йому правильний догляд, то можна навіть побачити поява маленьких плодів. Для того щоб навчитися правильно доглядати за ананасом в домашніх умовах, вам потрібно вивчити представлену нижче покрокову інструкцію.

Крок 1. Як вибрати ананас

Для того щоб ваша затія була успішною, необхідно вибрати правильний посадковий матеріал. Плід повинен бути здоровим і стиглим, при цьому слід врахувати, що недоспілий або навпаки перестиглий ананас для цієї мети не підійде. Також слід особливу увагу приділити соплодию, а точніше, листям. У правильного плоду, придатного для посадки, супліддя повинно бути темно-зеленого кольору, здоровий, а на дотик дуже тверде. У тому разі, коли на листочках з'явилася жовтизна або вони придбали коричневий відтінок, такий фрукт, безумовно, потрібно відкласти в сторону. Якщо ви в холодну пору відправляєтеся за ананасом на базар, то будьте гранично уважні, так як він може бути промороженным і однозначно невсхожим.

Центральна частина плоду повинна мати жовтий колір і не бути занадто твердою. До речі, якщо раптом ви помітили, що ананас пошкоджений, то його краще не купувати. Можете також понюхати даний фрукт, і він повинен володіти цілком приємним запахом. Якщо у вас виникли якісь сумніви у вибраному вами плоді, то тоді купіть відразу два, але тільки в різних магазинах щоб збільшити шанси.

Крок 2. Підготовка верхівки

В першу чергу верхівку у плода треба акуратно вийняти. Зробити це досить просто. Щільно обхопіть пучок листя, так, щоб він повністю опинився у вашій руці, і неспішно поверніть його. Дана дія вельми схоже з відкручуванням кришки на пляшці. У підсумку стебло у вас повинен вийти без особливих зусиль.

Проте в тому випадку, коли ананас недозрілий, то відокремити верхівку, описаним вище способом, буде неможливо. На допомогу вам прийде звичайний кухонний ніж. Їм акуратно виріжте листочки з корінцем, при цьому ножик слід тримати під кутом в 45 градусів. Потім обов'язково приберіть всю м'якоть, щоб виключити утворення гнилі на заготовці.

Після цього стебло, що знаходиться біля нижньої основи, необхідно акуратно очистити, видаливши все листя на висоту до 2-3 сантиметрів.

Крок 3. Укорінення верхівки

Для того щоб верхівка вкоренилася, її потрібно помістити в ємність з водою кімнатної температури. Вона повинна зануритися в рідину на 3 або 4 сантиметри. Ємність для цієї мети підійде абсолютно будь-яка. Для вкорінення верхівку поміщають в добре освітлене місце, при цьому, щоб сонячні промені на неї не потрапляли. Також там не повинно бути протягу або різкої зміни температури. Через 4-6 днів почнуть рости корінці.

Крок 4. Посадка та вирощування

Для посадки ананаса краще відразу взяти горщик побільше, а точніше, у висоту він повинен бути 20-30 сантиметрів, а в діаметрі ― 30-35 сантиметрів. Проте в тому випадку, коли під рукою горщика такого розміру не виявиться, верхівку фрукта можна посадити в горщик діаметром рівним 10-15 сантиметрів. Але після того як рослина стане більше, його в обов'язковому порядку треба пересадити в більш об'ємний квітковий горщик. В іншому випадку почнеться засихання листочків, а цвітіння не буде. Досвідчені квітникарі радять пересаджувати ця рослина в міру його зростання.

У квітковому горщику в обов'язковому порядку повинні бути отвори, щоб крізь них могла витекти зайва рідина. Потім потрібно зробити трисантиметровий дренажний шар. Для посадки вам знадобиться пухка і дуже живильний грунт. Заглиблювати підготовлену ананасову верхівку потрібно до 3 сантиметрів. Протягом півроку в грунт треба буде вносити добрива, а точніше коров'як. Добриво проводиться 1 раз в 1-2 місяці. Квітковий горщик обов'язково поставте в тепле і світле місце.

Не забувайте про систематичний помірний полив. Для цього використовують виключно відстояну воду, а по можливості дощову. У тому випадку, якщо полив буде надто великою, то може на коренях утворитися гниль. А коли полив надто убогий ― у рослини почнуть сохнути листочки (засохлі кінчики при цьому потрібно акуратно стригти). Як правило полив проводять після того, як трохи просохне верхній шар ґрунту. Також систематично необхідно зволожувати листя теплою водою, а також у міру необхідності протирати їх вологою ганчірочкою (в гігієнічних цілях).

Виростити ананас в домашніх умовах не так вже й складно. А в тому випадку, якщо за ним правильно доглядати, то всього за 2-2,5 року настане цвітіння, і через якийсь час ви зможете насолодитися смачним і ароматним фруктом, вирощеною своїми руками.

Відео огляд