Амариліс

Дуже гарна квітка, іменований амариліс, дуже любимо великою кількістю квітникарів. Однак його легко можна переплутати з найближчим родичем, якого іменують гиппеаструмом. Амариліс ж має менший розмір, а у дикій природі можна зустріти лише один його вид в Південній Африці на відміну від гиппеаструмов. Як кімнатна рослина вирощують амариліс Беладону.

Відмітні ознаки амариліса

Щоб легше було розібрати який саме квітка перед вами гиппеаструм або амариліс, досить запам'ятати відмітні ознаки останнього.

  1. Листя у нього досить довгі до півметра і вузькі (2,5 сантиметра). Пофарбовані в темно-зелений колір.
  2. Має округлу трохи витягнуту цибулинку, в діаметрі яка становить приблизно 4 або 5 сантиметрів.
  3. Красиві воронкоподібні квітки прикріплюються до щільним і довгим (50-60 сантиметрів) цветоносам. Дуже великі (діаметр 10-12 сантиметрів) і ароматні квітки зібрані в парасольку, де їх налічується до 12 шт. Вони можуть бути пофарбовані в білий, так і в яскравий рожевий колір. Розпустилася квітка в'яне через 6 діб, а саме цвітіння триває з квітня місяця і за травень.

Догляд за амариллисом в домашніх умовах

Освітленість

У той час, коли квітка росте і цвіте, його ставлять у добре освітлене місце і це обов'язкова умова. А після того як настане період спокою, який триває з липня місяця і по жовтень, його треба переставити в таке місце, де буде темно і прохолодно. Так, для цього відмінно підходить погріб.

Полив

У літній час даний квітка поливають відразу після того, як просохне земляний ком. З настанням періоду спокою рослина поливають набагато рідше, а точніше, через 1 або 2 дні після того, як просохне земляний ком. Якщо амариліс поміщений в льох на цей період, то полив значно скорочується, однак обов'язково систематично перевіряйте грунт, так як є ймовірність її закисання.

Пересадка

Як правило, ця рослина рекомендують пересаджувати 1 раз в 1-2 роки. Але найкраще це робити кожен рік, так ви можете простежити, в якому стані знаходиться цибулина.

Дуже важливо пересаджувати амариліс правильно, тому що це може вплинути на його цвітіння. Так, якщо рослині підібрати занадто просторий горщик, то воно швидше всього не зацвіте. В ідеалі відстань між стінками ємкості (горщика) і цибулинкою під час пересадки не повинно перевищувати трьох сантиметрів. А саджаючи цибулинку цієї квітки, не забудьте, що заглиблювати його потрібно лише наполовину.

Грунт

Ідеально підходить для амариліса землесуміш ви можете зробити своїми руками. Змішайте в рівних частинах перегній, пісок, торф, а також листову і дернову землю.

Підгодівля

Підгодовувати рослину потрібно лише під час активного росту і цвітіння. Підгодівлю проводять 1 раз в 10 днів і використовують для цього коров'як, розведений водою в пропорції 1:10.

Як розмножити

Розмножити амариліс можна дітками цибулини або ж виростити його з насіння. Перший спосіб при цьому є самим легким і менш клопіткою.