Бегонія королівська

Бегонія Рекс вважається однією з найулюбленіших і красивих квітів, яка так само називається бегонією королевської. Вона відрізняється тим, що має розкішне листя найрізноманітніших форм і забарвлень: округлих, видовжених, овальних, серцеподібні, гладких, кленовидных, лускатих.

Бегонія королівська більше декоративна рослина, ніж квітка, так як таких просто немає. Різноманіття форм листя, а також їх краса заповнюють недолік з лишком цвітіння.

Таким величезним визнанням у квіткарів вона користується ще й тому, що бегонія є невибагливою рослиною з досить простим відходом.

Догляд за бегонією в домашніх умовах

Місце розташування і освітленість

Всі види бегонії характеризуються наявністю насиченого яскраво-зеленого забарвлення листя, що забезпечується достатньою кількістю освітленості. При нестачі світла листя бегонії втратять свої яскраві кольори і стануть блідими. При цьому від дії прямих сонячних променів, на листя бегонії можуть з'явитися опіки, в результаті чого листя почнуть скручуватися. У літній період, коли сонячні промені мають максимальну активність, рослина краще притінити, а от у зимовий період її місце біля південного підвіконня, де їй буде комфортно. Ідеальне місце, де вона буде страждати – це півтінь.

Температурний режим

Це теплолюбна рослина, оскільки воно родом з тропіків або субтропіків. Оптимальною вважається температура від +16°С до +22°С, а в літній період їй спека не потрібна абсолютно, так само, як і протяги. Прекрасно себе почуває на свіжому повітрі, тому її можна виносити на вулицю, знайшовши підходяще місце.

У зимовий період її слід визначити на утеплений балкон або лоджію, з температурою не більше +16°С. найголовніше в цей час – це не нашкодити їй поливами: так як небезпечний, як перелив, так і недолив. При надлишку вологи, бегонія може тут же скинути листя.

Визначивши бегонію на балкон, необхідно встановити її так, щоб вона не стояла близько до холодного вікна. Якщо коренева система не буде отримувати потрібну кількість тепла, то вона перестане плекати бегонію, а листя, які будуть перебувати ближче до теплої сторони, швидко засохне. Декоративна рослина стане непривабливим, а ще й довго буде приходити до належного вигляду.

Полив

Поливати бегонію, особливо в літній період, слід рясно, інакше вона не зможе пережити пересохлу грунт. Як тільки зовнішній шар грунту в горщику починає пересихати, бегонію потрібно відразу ж полити.

Бегонія не проти вологого повітря, але обприскувати її не варто, оскільки можуть з'явитися бурі плями, які зведуть декоративність рослини до нуля. Щоб зволожити повітря навколо рослини, можна поставити горщик у посуд з зволоженим керамзитом або поставити поруч з бегонією відро з водою, яке і буде зволожувати повітря.

Сорти бегонії, мають великі листки, як правило, збирають багато пилу. Тому, один раз у 2-3 тижні бажано, протирати листя рослини вологою губкою або ганчірочкою.

При проведенні всіх маніпуляцій з бегонією, слід пам'ятати, що рослина це крихкий і при неакуратних рухах можна легко бегонії нашкодити.

Підживлення

Королівська бегонія добре відгукується на регулярні, 1 раз у місяць, підживлення. Для цього можна використовувати комплексні мінеральні добрива. При цьому слід дотримуватися певної технології, яка полягає в тому, що рослина, перед внесенням добрив, спочатку поливають. Вносити добриво на сухі коріння не рекомендується, так як це може зашкодити кореневій системі.

Поряд з мінеральними, бегонію можна підгодовувати і органічними добривами. Для цього підійде перебродив кінський або коров'ячий гній, розведені водою, у співвідношенні 1:5.

Пересадка

Бегонія потребує щорічної пересадки і омолоджування через кожні 3-4 року. Іншими словами, через кожні 3-4 роки садиться новий держак, який згодом замінить стару бегонію. Пересаджуючи рослина, можна скористатися купівельними грунтом або приготувати його самостійно, так як це не складно. Субстрат для посадки бегонії складається з: 2 частини листової землі, 1 частина дернової землі і 1 частини торфу і грубозернистого річкового піску. У готовий субстрат можна додати кору хвойних дерев, вермикуліт, листовий або дернової перегній. Це дасть можливість грунті дихати. При цьому, слід звернути увагу на наявність ефективного дренажу, щоб вода в ємності не застоювалася.

При пересадці слід вибирати широку, але не глибоку посудину. Це пов'язано з будовою кореневої системи бегонії.

Як варіант, можна в одну підходящу ємність висадити кілька бегоній різних сортів. В результаті може вийти дуже оригінальна декоративна композиція.

Розмноження

Бегонія – це рослина, яку можна розмножувати будь-якими доступними способами: діленням кореневої системи, живцями і насінням. Нарізані живці (можна брати зі стебел, так і з листя), вкорінюються у воді з вологою, але пухкому грунті, при цьому можна обробляти їх стимуляторами утворення коренів. Щоб волога не випаровувалася, живці накриваються плівкою.

Дуже цікавий варіант розмноження бегонії частинками листя, розрізаних на маленькі трикутники. При цьому потрібно стежити, щоб у вершині кожного трикутника перебувала жилка. Після цього, вирізані трикутнички, щільно притискаються до землі і накриваються плівкою. Плівку треба щодня піднімати для провітрювання, а вже через місяць можна буде побачити, як на обрізаних частинах листочків, з'являються нові пагони. Після цього потрібно дочекатися, щоб вони зміцніли й пересадити для подальшого зростання.

Щоб отримати молоді рослини з кореневої системи, слід відокремити частину коренів під час пересадки і помістити їх в легкий субстрат. Через певний час, на місці посадки кореневища з'являться молоді пагони.

Королівська бегонія – це ідеальне декоративно-листяна рослина для вітальні, де збирається багато людей з різною енергетикою і з різними потаємними думками. Бегонія здатна створити ідеальну атмосферу для спілкування, що дозволить гостям відчувати себе легко і невимушено.

Квіткова астрологія стверджує, що на листя бегонії впливають сили Марса. Людина, потрапляючи під такі сили стає більш рішучим у своїх вчинках. Це кімнатна рослина передає сили Марса людині, і він приймає важливі рішення в найкоротші терміни. Передаючи небесну енергетику людини, бегонія сприяє розвитку ораторських якостей. Це декоративна рослина займає своє почесне місце у вчителів, письменників, журналістів, політиків, а також лекторів, де уміння говорити займає основне місце в кар'єрному зростанні.

Бегонію корисно вирощувати в родині, де є завзятий курець або хворий на бронхіальну астму. Вона не тільки лікує людей з хворобами дихальних шляхів, але і перешкоджає їх появі.

Хвороби бегонії

Королівська бегонія, не дивлячись на уявну невибагливість, дуже болісно реагує на зміну умов утримання, а також на не якісний догляд. У періоди, коли бегонія починає слабшати, її відвідують непрохані гості, такі як павутинний кліщ, щитівка, трипси, що заподіюють їй чимало «страждань». Якщо не вести боротьбу з такими паразитами, то рослина зачахне і з ним доведеться попрощатися. А адже, краса то яка! Що в таких випадках необхідно зробити? Найпростіший спосіб – це вручну позбавити бегонію від такої навали, при цьому, потрібно прибрати подалі стоять поруч квіти, щоб не відбулося зараження. Після цього, зробити водно-мильна розчин і покропити рослину разом з листям. Якщо випадок сильно запущений, то без обробки бегонії інсектицидом не обійтися.

Квітникарі-аматори, так і прості домогосподарки обожнюють це рослина за його оригінальний і неповторний вигляд, який здатний освіжити будь-яку обстановку і прикрасити інтер'єр. При цьому, кожен вид бегонії королівської кардинально відрізняється від свого «побратима». Малюнок квіток настільки цікавий, що можна довго стояти і дивуватися, вивчаючи при цьому кожна цятка і кожен малюнок, мають абсолютно різні відтінки. При цьому усвідомлюєш, що природа не поскупилася щодо бегонії, ні на час, ні на фарби. Ця квітка заворожує з першого погляду і, в цей момент, з'являється величезне бажання виростити таке ж диво у себе вдома.