Куфея

Дуже незвичайним і досить цікавою рослиною є куфея. У дикорослому вигляді вона зустрічається лише в Америці, а точніше, в її південній та центральній частині. Таке незвичайне назва походить від грецького слова «kyphos», яке перекладається, як згорблений, кривий. Може бути, ця квітка знайшов таку незвичну назву завдяки своїм вигнутим плодам. На землях Америки можна зустріти приблизно 250 видів куфеи, в їх число входять також однорічні напівчагарники і чагарники.

В якості однорічної садового рослини куфею ростять садівники, які проживають в північних широтах. Проте вирощують цю квітку і в кімнатних умовах. Чудово зимувати це рослина може в південних районах, і його там вирощують найчастіше в якості багаторічного чагарнику.

Цвітіння у куфеи досить тривалий і воно починається в березні, а закінчується лише в жовтні. У цей період його махрові кущики стають неймовірно красивими і вишуканими. Найчастіше цей чагарник садять в досить об'ємні вази або використовують бетонні контейнери.

З насіння однорічного виду цієї рослини отримують лаврову кислоту, застосування якої знайдено в хімічному виробництві. Садівники почали вирощувати даний чагарник зовсім недавно приблизно 15 років тому. Селекціонери вивели близько 10 нових видів куфеи.

Догляд за куфеей в домашніх умовах

Вибирати місце для посадки куфеи випливає таке, де є досить велика кількість світла. Також слід врахувати, що їй для нормального росту і розвитку просто необхідні прямі промені сонця.

Вибір місця

У південних районах це чарівне рослина можна садити безпосередньо в саду і ростити його, як однорічний чагарник. Дані пишні кущі неймовірної краси можна виростити і на балконі або терасі, на клумбі, а також в горщику, підвісному кашпо і т. д.

У тому випадку, коли куфея росте в горщику, її можна в літні теплі місяці винести на вулицю, щоб вона змогла насолодитися свіжим повітрям. Ставити горщик треба в світлому місці, яке буде добре захищеним від вітру. З настанням жовтня квітка заноситься на закриту веранду. А з настанням морозів його повернуть на звичне місце.

Для того щоб кущик виглядав красиво і доглянуто, вам слід регулярно видаляти сухе листя і квіти, а також відмерлі його частини.

Температурний режим

Це рослина необхідно рясно поливати в весняний і літній час. Коли почнуться холоди, кількість поливів потрібно скоротити, але робити це слід поступово.

Цей чарівний кущик прекрасно себе почуває при кімнатній температурі. Але взимку йому необхідна температура всього 5 градусів тепла. В останні тижні зими потрібно провести обрізку. Гілки слід вкоротити на 1/3 частину. Це робиться для омолодження старих пагонів.

Полив

Поливають часто і рясно навесні-влітку, восени полив скорочують, доводячи його в зимовий період до мінімуму.

Особливості підживлення

Вносити добрива в ґрунт слід достатньо часто. Куфея досить позитивно ставиться до органічних добрив. Навесні і влітку підживлення проводять кожного разу під час поливу. Для цього в 10 л води розчиняють 20 г комплексного мінерального добрива.

При бажанні один раз в 1-2 тижні можна зробити добриво комплексним водорозчинним добривом для листового підживлення. При цьому отриманим розчином слід обприскувати листя. А ще для різноманітності можете підгодувати рослина добривом для квітучих.

Пересадка куфеи

Її необхідно пересаджувати щороку. Грунт потрібно для цього вибирати чудово дренованому і родючий. Для того щоб зробити потрібну суміш самому, необхідно змішати листову землю (попередньо простерилізований її), пісок і торф у пропорції 2:1:1.

Розмноження куфеи

Це рослина в основному розмножується живцями. Для цього вибираються не сильно здерев'янілі. Найкраще це робити у теплі весняні дні, денна температура на вулиці при цьому повинна бути не менше 18 градусів.

Щоб кущик виглядав більш красивим, потрібно посадити в один горщик відразу кілька живців. Після того як здасться 3-я пара листочків ,потрібно прищипнути верхівку.

Також це чудове рослину можна виростити з насіння. Для цього краще всього придбати насіння таких сортів, як куфея ланцетоподібна або голландська селекція червона. Для посіву відмінно підходять місяці квітень і травень. Для хороших сходів потрібна температура 18-22 градуса (це ж відноситься і до розмноження живцями). Насіння слід покласти в не дуже велику ємність, а зверху накрити її пакетом з поліетилену. Цю ємність потрібно поставити на підвіконня, і він обов'язково повинен бути теплим. При цьому насипати землю не треба. Коли з'являться паростки, насіння сідають в маленькі стакани. Після того як квіти підростуть, їх пересаджують в іншу більш простору ємність.

Хвороби

Можуть утворитися на листі темні цятки, також нерідкі випадки подгнивания прикореневій шийки або інших частин куща. А ще ця рослина піддається нападу білокрилки. Часто хвороби куфеи пов'язані з появою сірої гнилі або цвілі. При виявленні таких проблем треба буде провести обробку куща спецпрепаратом від даного виду гнилі, а також фунгіцидом.

Це цікаво

Існує думка, що куфея сприяє зближенню людей. У зв'язку з цим її часто вирощують у переговорних залах і офісах. А якщо ж горщик з витонченим кущиком поставити в кімнаті, то атмосфера в ній стане більш сприятливою і бадьорою.

Види куфеи з фото

Серед садівників користуються популярністю такі види, як:

Куфея розпростерта

Кущ дорослої рослини досягає у висоту півметра. Його прикрашає густа, дуже красива листя, а також чарівні квіти, що мають білий або пурпурний колір. Вирощується з насіння, однак придбати їх справа досить важка. Як правило, насіння відрізняються високою схожістю та їх висівають в теплицю або ж у відкритий грунт.

Куфея «Палаючий вогнище»

По праву краще «творіння» селекціонерів. Це чудова ампельна рослина, на якому розквітають у величезній кількості яскраво-червоні квіточки, спадаючі каскадами. Іноді його вирощують як не дуже великий кущик. Його чудовий зовнішній вигляд безсумнівно приверне до себе увагу навіть серед моря інших кольорів. Справа в тому, що яскраві червоні квіти чудовим чином контрастують з темною зеленню.

Куфея вогненно-червона

Цей вид дуже популярний серед садівників, і він прекрасно росте в умовах квартири. Ще його називають «сигареткою», і це завдяки квіточкам (схожим на трубочки) червоного кольору з темними краями, що дуже схожий на тліючу сигарету. Цей чагарник дуже любить тепло і на вулицю його слід виносити лише в останні дні травня або перші ― червня. Виглядає він як акуратний невеликий кущик, який дуже гарно цвіте яскраво-червоними квітками. Він зробить ошатним ваш підвіконня, лоджію або балкон.

Куфея бліда

Цей однорічний чагарник відрізняється своєю вишуканістю та красою. Він має шикарні, темні, густі листя, а квітки у нього досить маленькі, мають червоний винний забарвлення. Найчастіше вирощують її в підвісних кашпо, на клумбі або в контейнері. А також ця рослина дуже ефектно виглядає як в груповій посадці, так і в одиночній. Розмножують його живцями, цвітіння яких починається з перших днів літа наступного року.

Куфея иссополистная

Це акуратний кущик невеликого розміру, чудово зберігає форму і не розпадається з-за сильного дощу або вітру. Як правило, розмножується живцюванням. Починаючи з травня місяця живці цього чудового чагарнику вже можна придбати у квітковому магазині. Незважаючи на те, що квіточки мають невеликий розмір. Виглядає така куфея під час цвітіння дуже ефектно, так як рожевих, білих або бузкових квітів на ній неймовірно багато, і вони повністю обліплюють кущ. Даний вид дуже теплолюбний і йому потрібен досить рясний полив. Найчастіше вирощується у внутрішніх двориках або ж на балконах.

Куфея ланцетоподібна

Кущ досягає у висоту, як правило, 0,9 метра. Квітки його пофарбовані в темний ліловий колір і мають продлинноватую трубчасту і разом з тим неймовірно красиву форму. Цвіте він дуже довго з липня місяця по жовтень. Як правило, розмноження відбувається за рахунок насіння.