Пентас (Єгипетська зірка)

Це квітка, яка цвіте в періоди, коли відчувається недолік сонячних променів, а на вулиці практично відсутня зелень і віддає приходом зими. Починаючи з жовтня по лютий місяць, радують око хіба що деякі декоративні рослини, що стоять на підвіконні і не скинули листя, як їх далекі побратими, які знаходяться на вулиці. Тут не можна не звернути увагу на пентас, який не просто теплит душу наявністю зелені, а просто підриває свідомість людини появою своєю квітучою шапки, неначе вибухом різнобарвного салюту в новорічну ніч. У момент появи такої шапки, посипаної суцвіттями – зірками п'ятикутної форми, не можна не закохатися в це квітка, яка ніби говорить, що зима обов'язково закінчиться.

Багато квітникарі називають пентас букетом в горщику або єгипетської зіркою. Не можна з цим не погодитися, оскільки навіть одного горщика з цією квіткою достатньо, щоб підняти настрій. Якщо врахувати, що букет може мати абсолютно різні кольори, то йому в цьому плані немає рівних.

Щоб правильно доглядати за єгипетської зіркою, слід знати певні нюанси.

Догляд за пентасом в домашніх умовах

У кімнатних умовах, більшою мірою, вирощується пентас ланцетоподібний (ланцетний), на основі якого виведено багато гібридів, що мають різні відтінки. Цікаво це рослина ще й тим, що насіння пентаса одного кольору, незабаром можна отримати «потомство» з різними колірними відтінками.

За один сезон пентас може цвісти кілька раз, роблячи невеликі зупинки для відпочинку. Якщо його регулярно підгодовувати, то періоди цвітіння можна збільшити, але зловживати цим не варто, так як ця квітка постійно потребує відпочинку і це можна помітити по його зовнішньому вигляду. Якщо давати йому періоди для відпочинку, то цвісти кожен раз пентас буде з новою силою.

Місце розташування і освітлення

Саме підходяще місце для цього квітки – це південне вікно, з наявністю достатньої кількості світла, але після тривалого зимового періоду, відразу виставити пентас під прямі сонячні промені не бажано, так як можливий опік листя.

До повноцінних сонячним променям квітка слід привчати поступово. У літній період, якщо є можливість, пентас краще перенести в сад. Якщо немає такої можливості, то можна на лоджію або балкон. В крайньому випадку, можна організувати регулярне провітрювання приміщення. Це, напевно, єдине кімнатну декоративну рослину, яка не боїться протягів, особливо літніх.

Температурний режим

Оптимальна температура для пентаса – це 20-25°С, але не більше. При більш високих температурах листя починають в'янути, а стебла витягуються вгору, після чого вони втрачають свою стійкість.

Полив

Якщо, починаючи з весни, збільшити поливи пентаса, то до літа можна отримати квітуча рослина. Воду слід відстоювати, а її температура повинна відповідати кімнатній. Щоб квітка нормально розвивався і цвів, необхідно вносити комплексні мінеральні добрива для квітучих, з перевагою фосфору, який стимулює утворення бутонів. В осіннє-зимовий період поливи скорочують, але не припиняють. В результаті нестачі вологи листя пентаса швидко пожовкнуть.

Вологість повітря

Для цього, рослини такий показник грає величезне значення. Вологість повітря навколо цієї квітки повинна складати близько 60%, а це немало, як для умов сучасних квартир. Щоб якось наблизити умови до того, бажано, частіше купати (кропити) квітка м'якою водою. При цьому потрібно стежити, щоб вода не потрапила на квітку. Дуже хороші результати можна отримати, якщо в піддон насипати керамзиту або покласти мох, а потім зволожити. Дуже важливо, щоб горщик з квіткою перебував на деякій відстані, тоді можна отримати потрібну вологість в межах знаходження квітки.

Пересадка

Це рослина не зможе нормально розвиватися без частих пересадок. Квітка розвивається дуже швидко, в результаті чого з'являється багато молодих пагонів, що в свою чергу, призводить до збільшення кореневої маси, щоб рослина почувалася комфортно, його слід пересадити в більший горщик. Молодий пентас вимагає щорічної пересадки, а більш старі рослини – по мірі необхідності.

Якщо квітка регулярно омолоджується, то пересаджувати його немає сенсу.

Вимоги до грунту

Краще, якщо ця рослина буде висаджуватися в готовий, покупної субстрат для декоративно-листяних рослин. Ця квітка не любить ґрунтів, в яких є різні солі.

Формування куща

Контролювати зростання пентаса необхідно з перших днів посадки, так як він росте в будь-яких, непередбачуваних напрямках, що призводить до втрати декоративності. Щоб отримати гарний кущ, слід постійно прищипувати пагони, які починають виходити з естетичного образу квітки.

Обрізку треба проводити у періодах між його збільшенням.

Розмноження

Багато квітникарі стверджують, що пентас – це однорічна рослина і це правда. Але термін його життя можна збільшити до 3-х років, якщо проводити постійне омолодження. Тому, необхідно враховувати такий фактор і мати завжди в запасі молоді черешки або насіння. Ця квітка може зацвісти як взимку, так і влітку, але головне його призначення – це класичне цвітіння в зимовий період. Адже взимку так не вистачає різних кольорів, на відміну від літнього періоду. Тому всі зусилля квітникаря повинні бути спрямовані на те, щоб квітка порадував оточуючих своїм цвітінням саме взимку.

Якщо пентас висаджений в саду, то природно, що цвісти він буде влітку, разом з усіма кольорами, розташованими на клумбі.

Найкращим способом розмноження садового пентаса – це висаджування насінням (через розсаду). Він швидко росте і вже в травні місяці може бути висаджений в грунт. Для вирощування в кімнатних умовах найкраще годиться варіант з укоріненням живців в сирій землі або у воді.

Умови для відпочинку

Пентас час від часу потребує того, щоб його залишили в спокої і він, десь в затишному містечку, зміг накопичити трохи сил і енергії. Щоб знову порадувати оточуючих унікальним цвітінням. Але це не так просто. Знайти відповідне приміщення для пентаса в літній період – це проблема. Найбільш підходящим місцем у цей час для нього може стати погріб. Перед переміщенням в прохолодне місце (щодо прохолодне) квітка слід підрізати і видалити всі бутони. Полив потрібно скоротити, але не допускати пересихання грунту.

Десь у серпні місяці єгипетська зірка дістається з льоху і пересідає в новий горщик, після чого встановлюється на північне вікно. Після цього рослину потрібно почати поливати більш активно. За осінній період він активно росте і набирається сил, щоб знову зацвісти, як і раніше.