Для початківця квітникаря – рео, мабуть, самий підходящий квітка, що дозволяє витримати наслідок не правильного догляду. Догляд за ним не вимагає особливих зусиль, так само, як і циперус, кактус або сансевьера, при цьому він прекрасний, як драцена. Ця квітка багато відносять до одного з видів традесканції, але це не зовсім так. Рео дійсно є близьким родичем традесканції, але багато ботаніки вважають, що ця квітка належить до окремого роду – роду рео.
Переваги цієї квітки в тому, що він може цвісти протягом усього року і має виключно декоративні листя, темно-фіолетового відтінку. Дуже любить, коли навколо багато світла. Він ідеально підходить для вирощування в умовах окремо взятої квартири або об'ємного офісу, торгового центру, банку, театру і т. д. Він може з успіхом впоратися з прикрасою будь-якого інтер'єру, при цьому, вимагає до себе мінімального догляду: поливання і підгодівлі. Час від часу слід пересаджувати квітка і розділяти, забезпечуючи йому нормальні умови для розвитку.
Зміст
Догляд за квіткою рео в домашніх умовах
Вибір місця
Оскільки рослина дуже любить світло – то відповідне для нього місце – це район південного вікна, хоча в періоди максимальної активності сонячних променів, квітка бажано трохи притінити.
Полив
Рео дуже добре себе почуває, коли вологи дуже багато. Це єдиний квітка у своєму роді, який не буде доведений до стану «коми» при наявності зайвої вологи. У зв'язку з цим, полив цієї квітки можна доручати всім бажаючим домочадцям, в тому числі і дітям. В зимові періоди полив слід зменшити, але допускати перенасичення ґрунту не бажано. Для поливу краще застосовувати дощову, але відстояну воду. Під час поливу слід контролювати, щоб вода не потрапляла в міжвузля, так як це може привести до загнивання стебел.
Ще один важливий момент, на який слід звернути увагу – це регулярне обприскування, яке гарантує квітці нормальний розвиток.
Підживлення
У період активного росту, який триває з березня по серпень місяць, рео бажано удобрювати комплексними препаратами для декоративно-листяних представників кімнатних рослин. Їх можна придбати в спеціалізованих магазинах.
Розмноження
Найпростіший, найдоступніший і найменше витратний спосіб – це поділ куща, який розростається дуже швидко при відповідних умовах. В даному випадку, проблем з розмноженням рео не існує. Протягом усього року кущ генерує не великі суцвіття, які не представляють особливої декоративної цінності. Але найголовніше, що з цих квіток не вдається отримати насіння.
Пересадка
Як правило, квітка росте кущем і біля основи куща постійно з'являються молоді пагони, так що пересадка кожен рік йому просто необхідна. Для цього краще застосовувати широкі горщики, враховуючи той факт, що квітка більше розростається вшир. Субстрат можна купити готовий або приготувати самостійно з таких складових:
- 1 частина глинисто-дернової землі.
- 1 частина листової землі.
- 1 частина торфу.
- 1 частина перегною.
- 1 частина піску.
Враховуючи те, що рослина любить рясний полив, слід облаштувати для нього потужний дренаж, без якого квітка краще не садити, так як він загноится, або коріння будуть уражені кореневими кліщем.
Але яким би простим не здавався догляд, але проблеми в розвитку квітки все ж можуть спостерігатися. Це може статися тоді, коли той, у кого ця квітка росте, просто про нього забуде, що неприпустимо. У разі виявлення таких проблем, слід шукати причину і спробувати її нейтралізувати.
Можливі проблеми
Спочатку кінчики листя змінюють колір на коричневий, а потім підсихають
Основна причина такої проблеми – це занадто сухе повітря в приміщенні. Як правило, пересушене повітря утворюється в зимовий період, після включення системи опалення. В такому випадку, рослину необхідно частіше обприскувати, а до того ж, поставити біля нього відро з водою.
Кінчики листя починають буріти, а потім скручуються і починають всихати
Це може свідчити про недостатньому поливі рослини і поливі достатньо холодною водою. Для поливу слід використовувати тільки теплу воду і добре відстояну, тоді все буде нормально.
Квітка починає витягуватися, листя на ньому стає менше
Причиною цьому може служити недолік освітлення або нестача мікроелементів.
Ряболисті види починають втрачати контрастне забарвлення, в результаті чого поздовжні смуги стають важко розрізнити
Такий ефект може з'явитися в результаті надмірного освітлення. У такому разі рео можна перемістити в більш притінене місце.
Стебла стають ватяними (м'якими), а їх колір змінюється на коричневий
Це відбувається від надлишку вологи в зимовий період. Кращий спосіб зберегти квітка в даному випадку – це пересадка. Для цього потрібно зрізати здоровий втечу і спробувати посадити його в землі або у воді. Якщо є загроза загибелі квітки, то таку процедуру можна проводити в будь-який час року.
Незважаючи на те, що квітка не дуже вимогливий до відходу, посадивши його, не варто про неї забувати. Це елементарне, що потрібно від власника цієї рослини, але це зовсім не означає, що йому слід приділяти надмірну увагу у вигляді рясного поливу. Якщо турбота про квітку перекладена на плечі дітей, то процес уваги до квітки слід контролювати, інакше можна отримати плачевний результат. Це актуально при будь-яких розкладах і при утриманні будь-яких домашніх декоративних рослин.