Кроссандра

Кроссандра – це квітка, яка відноситься до сімейства акантових. До її найближчим родичам відносяться такі представники, як пахистахис, руеллія, афеландра та ін. Її не часто можна зустріти серед композиції квітникарів, так як вона не прощає грубих помилок, пов'язаних з її відходом. Догляд за кроссандрой не такий вже і хитрий, але не значні відступи можуть призвести до того, що квітка починає втрачати свою декоративність.

В природі, а це Аравійський півострів, Мадагаскар і т. д., росте близько 50-ти видів кроссандри і лише два з них прижилися в кімнатних умовах – це варенковая і колючий, причому колючий зустрічається не так часто.

Догляд за кроссандрой в домашніх умовах

Місце розташування і освітлення

Кроссандра, батьківщиною якої є Мадагаскар, дуже любить багато світла. Самим підходящим місцем для неї можуть бути східні і західні підвіконня. Не відмовиться вона й від південного, але її доведеться трохи прітемніть, щоб прямі сонячні промені не потрапляли на рослину. Що стосується північних вікон, то там вона буде відчувати себе затишно, слабо розвиватися і з неї не вийде гарного декоративного рослини.

Температура

Кроссандра прижилася в умовах окремо взятих приміщень і повсякденна температура таких приміщень для неї абсолютно прийнятна. Дуже важливо, щоб не відбувалося різких перепадів температури, інакше вона може скинути листя. В літній період її температурний режим може перебувати в межах +22-28°С. В зимовий період для неї нормальної буде температура +18°С.

Полив, вологість повітря, підживлення

У літній період їй потрібен рясний і регулярний полив. У зимовий період полив скорочується, але проводиться регулярно, інакше кроссандра може скинути листя. Вода при цьому повинна використовуватися м'яка і оттаянная. Найкращий варіант – це дощова або снігова вода. Полив слід проводити дуже обережно, щоб вода не змогла потрапити на квітки і листя рослини, інакше вони почнуть загнаиваться. Обприскування краще не проводити, а підтримувати необхідну вологість повітря іншими способами. Якщо обприскування проводиться, то волога повинна нагадувати вид туману: краплі повинні бути як можна менше.

Крім регулярного поливу, кроссандра потребує обов'язкової підгодівлі. Це слід здійснювати за допомогою комплексних мінеральних добрив не рідше, ніж два рази на місяць. Нестача мікроелементів негативно позначається на розвитку квітки. Він неодмінно втратить свою привабливість, а це не те, що від нього очікується.

У зимовий період, коли рослина знаходиться в стані спокою, підгодовувати кроссандру не потрібно. Але бувають випадки, коли ця квітка продовжує цвісти і в зимовий час, тоді підживлення йому просто необхідна.

Пересадка

Молоді квітки кроссандри потрібно пересаджувати щорічно. В перші 2-3 роки життя, рослина активно росте і розвивається, в тому числі і її коренева система. Тому, в цей період її бажано пересаджувати щороку. Після того, як рослина зміцніє і буде сформована його крона, кроссандру можна пересаджувати один раз в 2-3 року. Субстрат для цього рослини готується в поєднанні з листової і дернової землею, торфом, піском і перегноєм в однакових пропорціях. Кроссандра любить родючі, поживні землі, що забезпечує їй нормальний ріст. При цьому, слід організувати якісний дренаж, тому що квітка вимагає рясного поливу, і будь-яка затримка вологи буде негативно позначатися на його розвиток.

Розмноження

Розмноження кроссандри відбувається за допомогою живців. Цю процедуру можна здійснювати протягом усього літа. Технологія розмноження схожа на технологію розмноження багатьох кольорів: зрізаний держак ставиться в посуд з водою, де протягом одного місяця, на черешку відросте корінці. Після цього живці можна висаджувати в землю, якщо, звичайно, він досить розвинений.

Кроссандру можна розмножувати і насінням, але цим способом рідко хто користується. Навіть досвідчені любителі квітів не застосовують такий метод.

Для того, щоб квітка не втрачав своєї декоративності, його слід трошки обрізати. На початку весни пагони рослини слід обрізати на половину їх довжини. Щоб квітка не ріс вгору і розпускав більше бічних пагонів слід прищипувати верхівки всіх пагонів. В такому випадку, починає активно формуватися крона квітки. В результаті він буде гарним, пишним і привабливим, а це як раз те, що потрібно від декоративного рослини.

Іншими словами, від того, як про нього будуть піклуватися і доглядати, на стільки і красивий буде квітка. Але не варто забувати, що на все це необхідно досить багато часу. Якщо така готовність є, то можна сміливо висаджувати в домашніх умовах і такий чудовий квітка, як кроссандру.