Вербена

Родом вербена з Південної Америки. У тих областях, де зими відрізняються своєю суворістю, це трав'яниста рослина, що є многолетником, ростять в якості однолетника. При цьому квітникарі дуже люблять цю рослину і готові щорічно вирощувати його з насіння, щоб у літній час помилуватися прекрасними квіточками. Однак для того щоб виростити даний квітка, необхідно знати, коли і як його садити на розсаду або висівати у відкритий грунт.

Оптимальний час для висіву насіння вербени

Після того як вербена зійде, їй буде потрібно 8 тижнів для росту і розвитку, а потім вона почне цвісти. Для того щоб цвітіння почалося раніше, досвідчені квітникарі рекомендують вирощувати цю рослину розсадним способом.

Посів насіння на розсаду проводиться в останні дні березня. У відкритий ґрунт вербену необхідно буде пересадити лише в останні весняні тижні. На початку літнього періоду такі рослини вже почнуть цвісти.

Також можна зробити висів безпосередньо у відкритий грунт. І це краще всього зробити в самому кінці квітня. Справа в тому, що ця рослина не є морозостійким, і для нього виявиться згубним температура менше мінус 3 градусів.

Особливості посадки і вирощування

Підготовка насіння до посіву

У різних рослин насіння можуть значно відрізнятися один від одного. Саме тому в одному випадку їх перед посадкою потрібно готувати, а в іншому ― таких заходів не потрібно. Так, готувати до посіву необхідно ті насіння, у яких є досить товста шкірка. Готують їх дуже просто. На мокру гігроскопічність тканина викладаються насіння. Потім загортається і поміщається в пакет з поліетилену. Після цього насіння кладуть у холодильник на нижню полицю). Там вони повинні пробути 5 діб. Така процедура дозволяє збільшити відсоток схожості і прискорити поява перших сходів.

Що вибрати: вирощування через розсаду або посів у відкритий ґрунт?

Варто пам'ятати, що кілька гібридних сортів мають насіння, які сходять дуже погано (схожість близько 30 відсотків). Тому вирощувати вербену фахівці рекомендує через розсаду. А ще цей спосіб допоможе наблизити час цвітіння цих чудових рослин. Однак якщо ви не хочете возитися з розсадою або на це просто немає часу, то цілком можна зробити висів насіння у відкритий ґрунт. Але висівати насіння слід погустіше, тому що зійдуть не всі. Коли рослинки підростуть, їх при необхідності можна буде відсадити.

Догляд за розсадою

Як вже говорилося вище, висів рекомендується проводити в останні березневі дні. Робиться це наступним чином:

  1. Ящик наповніть гумусного грунтом або піском і розподіліть по поверхні підготовлені насіння.
  2. Зверху потрібно насипати тоненький шар перегною або піску.
  3. Полийте, а ящичок зверху накрийте плівкою або прозорим склом.
  4. Щоб насіння проросло, їм необхідна температура від 18 до 20 градусів. Не забувайте систематично провітрювати грунт, прибираючи на час укриття.
  5. Як правило, перші сходи з'являються лише через 3 тижні. Після того як здадуться сіянці, температуру повітря слід трохи зменшити.
  6. Полив проводиться після того, як просохне верхній шар ґрунту. Поливати рекомендується за допомогою спеціального розпилювача.
  7. Коли у вербени зростуть 4 справжніх листочка, її потрібно буде знижуватись по окремим горщикам або стаканчики.
  8. Через півмісяця після пересадки молоденькі рослинки потрібно підгодовувати мінеральними добривами.
  9. Щоб збільшити ветвистость, необхідно над 5-6 листочком обрізати верхівку рослини.

Відповідну ділянку землі для посадки

Для вирощування вербени підійде добре освітлене місце з суглинним грунтом, насиченою поживними речовинами. Якщо грунт глинистий і сильна важка, поліпшити її можна за допомогою внесення піску.

Висадка розсади

Зробіть луночку і помістіть на дно дренажний шар. Відстань між кущика компактних сортів повинно бути близько 20 сантиметрів, а між сланкими ― приблизно 30 сантиметрів.

Особливості догляду

Щоб вербена радувала вас своїм цвітінням тривалий час, необхідно дотримуватися нижчевказаних правил по догляду:

  1. Вербена вологолюбна рослина, але при цьому слід врахувати, що застій води в грунті вона переносить досить погано. З середини річного періоду з кожним разом рослина треба поливати все менше і рідше.
  2. Самотньо ростуть кущики слід регулярно прополювати. Висаджені групою рослини, розростаючись, не дають рости смітної траві.
  3. Необхідно систематично розпушувати грунт, що допоможе збільшити його повітропроникність. Пам'ятайте, що необхідно обов'язково видалити скоринку, яка з'являється після того, як рослина буде полито.
  4. Щоб не полоти і не рихлити грунт, можна вдатися до мульчування. Так, для цього поверхню грунту слід засипати мульчею з листочків.
  5. За сезон слід провести 3 підгодівлі комплексними мінеральними добривами і 1 ― органічними.
  6. Щоб значно продовжити цвітіння, необхідно своєчасно обривати прив'ялі суцвіття. Справа в тому, що вони значно послаблюють вербень. У такому разі цвісти рослина буде до перших осінніх заморозків.

Тепер вам відомо, як виростити неймовірно ефектну і довго квітучу вербену на своїй ділянці. Доглядати за нею не так вже і складно, зате радувати своїми яскравими квіточками вона буде досить тривалий час.