Вігна Каракалла

Така багаторічна рослина, як Вігна Каракалла (Vigna caracalla) має пряме відношення до родини бобові (Fabaceae). Вінья (Vigna)перекладається, як виноград, а по-португальськи «caracol» означає равлик. Цю рослину ще називають вінья каракалла, равликовий виноград, виноградний равлик, квітка-штопор, а також у нього є багато інших схожих назв. Це чарівне рослина не зовсім звичайно. Воно в'юнка і дуже довге (до 7 метрів). А також воно має незвичайної форми квіточки, які сильно схожі з равликом або штопором.

В диких умовах даний квітку можна зустріти в тропіках Центральної або Південній Америці. У країнах з теплим кліматом вігну каракаллу виховують, як багаторічник. У помірному кліматі ця рослина, що є квасолею, вирощують як однорічна, а також багаторічна (якщо для нього забезпечена тепла зимівля в приміщенні).

Зростання такої рослини відрізняється своєю швидкістю. Так, протягом літнього часу воно цілком здатне повністю обплести сітку або садову огорожу, піднімаючись по ній. Підв'язування стебел не виробляють, так як вони самі надійно чіпляються вусиками. Трироздільні листочки мають загострені кінчики, а вони пофарбовані в темний зелений колір.

Настільки популярно ця рослина завдяки своїм не зовсім звичайним чарівним квіточкам. Їх хвилясті пелюстки скручені в дуже щільний штопор. Вони можуть бути пофарбовані у фіолетовий з прожилками, рожеве, фіолетово-білий, а також кремово-жовтий колір. На одній і тій же кисті можуть бути як розпустилися квіточки, так і бутончики. А ще у вигны каракалли квітки володіють ніжним ароматом. Її цвітіння триває з липня до пізньої осені.

Якщо ви ростіть такий квітка на балконі, то слід врахувати, що систематично йому треба буде обрізати вусики і стебла. Після того як пагони досягнуть необхідної довжини, їх прищипують, що сприяє стимуляції цвітіння. Рослині необхідна дуже надійна опора, наприклад, сітка або натягнуті шнури. При виборі місця для вигны каракалли потрібно враховувати, що переміщати її вкрай небажано, так як ніжні пагони можуть пошкодитися.

Особливості догляду

Освітленість

Любить світла, а при його нестачі сильно витягується і цвіте дуже бідно.

Температура

Цілком здатна витримати зниження температури до + 3 градусів. Якщо рослина зазнає заморозку, то його надземна частина загине, проте з кореневої системи почнуть рости молоденькі пагони.

Як поливати

У літній час слід поливати рясно, але уникати перезволоження грунту. У зимовий час в кімнатних умовах його зростання практично припиняється, тому потрібен недостатній полив.

Підгодівля

Під час активного росту рослини і цвітіння йому потрібна підгодівля. Добрива вносять в ґрунт раз на 2 або 3 тижні. Для цього підходить як органічну, так і мінеральне добриво. А азотовмісні добрива застосовуються лише в самому початку вегетаційного періоду.

Особливості посадки і грунт

Так як доросла вігна каракалла має досить значні розміри, горщик для неї потрібно вибирати об'ємний. Земля повинна бути добре дренований і збагачена живильними речовинами.

Зимівля

У зимовий час це рослина гарно. Краще зберегти його у вигляді кореневища в ємності, яку треба помістити в прохолодне місце. А також у вигляді живців, вкорінених в осінній час. Зростання квітки в цей час практично припиняється, бо йому просто треба допомогти дожити до весни.

Способи розмноження

Рослину можна розмножувати живцями, насінням або відводками.

Перед висівом насіння на 24 години занурюють у теплу воду. Потім їх саджають, заглиблюючи в грунт на 2 сантиметри, і ставлять ємність в тепле, добре освітлене місце.

Перед тим, як настануть холоди, з рослини зрізують черешки. Їх потрібно посадити в окремі не дуже великі горщики. Укорінення, як правило, відбувається через 2 або 3 тижні. У зимовий час росте погано, а з настанням весни зростання стає активним.

Шкідники

Може оселитися павутинний кліщ.

Відео огляд