Посадка тюльпанів

З приходом осені всі городники починають замислюватися про весну, коли починають цвісти тюльпани. Адже найбільш підходяща пора для посадки тюльпанів – осінь. Якщо правильно посадити ці милі квіти восени, навесні розпустяться їх ніжні бутони. При порушенні правил висаджування цибулин виникнуть проблеми, вирішити які буде дуже складно.

Час для посадки

Як правило, в кінці вересня – початку жовтня температура грунту опускається до 7-10 °С. Цей час ідеально підходить для того, щоб посадити тюльпани. При цьому слід враховувати, що для формування кореневої системи цибулин знадобиться від трьох тижнів до місяця. А погода восени нестабільна. При пізній посадці цибулин в листопаді, їм знадобиться хороше укриття на зиму (листям або ялиновим гіллям).

Рання, як і пізня посадка має свої недоліки. Якщо посадити тюльпани занадто рано, процес вкорінення затягнеться. Крім того, з-за високої температури цибулини схильні до захворювання під назвою фузаріоз. Коли на вулиці тепло, грядка добре заростає бур'янами. Навесні вони пустятся в зростання і будуть заважати рости і набиратися сил тюльпанам. Якщо висадити цибулини занадто пізно, немає гарантії, що сформується коренева система. Вони можуть вимерзнути або згнити. Тюльпан буде погано цвісти, нові цибулини будуть маленькими, неякісними.

Цибулини, які висадили навесні, починають цвісти пізніше, ніж ті, які посадили восени. Щоб тюльпани добре проросли, їм потрібен період охолодження, щоб утворилися речовини, що сприяють активному розвитку рослин. У природних умовах дикорослі види тюльпанів проростають, коли розтануть замети. Досвідчені садівники враховують це, вирощуючи ці невибагливі рослини у своєму квітнику.

Вибір місця та грунту

Скромні квіти віддають перевагу добре освітлені сонячним ділянкам. Їх треба берегти від вітру, так як вони бояться протягів. Цим красивих квітів підходить будь окультурена садова грунт. Головне, щоб вона була пухкою і водопроникної. Оптимальним варіантом буде супіщаних або суглинних грунт. Відмінно підійде грунт, багатий гумусом. Важкі глинисті грунти – не біда. Їх можна поліпшити, внісши торф або компост.

Хороший дренаж – важлива умова при посадці тюльпанів. Грунтові води не повинні застоюватися в ґрунті в холодну пору року. В іншому випадку цибулини вымокнут і вимерзнуть. Якщо ділянка перезволожений, краще розбити високі грядки.

Тюльпанам підходять слаболужні або нейтральні грунти. Кислі ґрунти непридатні для них. Дуже важливо, щоб грунт осів перед посадкою. Для цього її ретельно перекопують на глибину 25-30 сантиметрів (бажано за місяць).

Щоб квітам не заважали багаторічні бур'яни, перш ніж перекопувати ділянку, його обробляють спеціальним засобом «Раундап». Поживні речовини рослина починає поглинати з березня, тому слід забезпечити прямий доступ до них заздалегідь. За рік до посадки тюльпанів в грунт вносять органічні добрива. Таке добриво як гній тюльпаном протипоказано.

Весняні підживлення

Тюльпани потребують мінеральних поживних речовинах. Найкраще підгодовувати їх спеціальними комплексними добривами, які призначені для цибулевих рослин. Вони містять комплекс необхідних мікроелементів і поживних речовин. Якщо немає можливості придбати комплексне добриво в грунт перед посадкою вносять золу, кісткове борошно, суперфосфат, пташиний послід, нітроамофоску.

Перш ніж приступити до посадки цибулин тюльпана, їх ретельно оглядають. Посадковий матеріал повинен бути якісним. Придатними вважаються великі, здорові цибулини. Хворі, що загнили цибулини не годяться для посадки. Вони заразять сусідів і навесні можна залишитися без квітів. Перед посадкою треба обробити цибулини 0,5% розчином марганцівки або замочити в противогрибковом препараті.

Відразу після протруювання цибулини висаджують у грунт. Якщо згаяти час, коріння стануть крихкими за набухання цибулин. Для посадки варто підготувати борозни глибиною 10-15см. Інтервал між цибулинами повинен бути 9-10 див. Якщо грунт важкий, цибулини висаджують на невелику глибину. І навпаки на легких ґрунтах їх слід висаджувати глибше. Глибина посадки залежить від сорти тюльпанів. Цибулини, належать сортів екстра класу, висаджують на глибину 15-18 см. Глибина посадки цибулин II і III розбору – 12 см. Діток висаджують зовсім неглибоко.

При сухих грунтах борозни рясно проливають водою. Добриво для цибулинних рослин вносять на дно лунки за умови, що його не вносили під перекопування. Потім покривають його тонким шаром піску. Після цього на відстані 8-10 см денцем вниз розкладають цибулини. Щоб уникнути пошкодження набряклих корінців, цибулини не можна сильно вдавлювати в грунт. Для рівномірного цвітіння великі цибулини висаджують в центрі, а дрібні – з боків.

Цибулини злегка припудрюють золою, присипають піском з усіх боків і засипають грунтом. Для отримання узору з тюльпанів варто зняти верхній шар землі з усього ділянки і вирівняти поверхню для посадки. Розклавши цибулини в певному порядку, їх засипають землею, яку зняли до цього. Щоб легше доглядати за квітами, тюльпани висаджують по сортах.

На колишнє місце тюльпани можна повернути через 4 роки. Щоб уникнути розтріскування грунту в період стійких заморозків в неї вносять тонкий шар торфу. Він не лише захищає рослину від вимерзання, забезпечивши цибулин рівну температуру, але і збереже кореневу систему, зменшить зростання бур'янів. Грунт залишиться рихлою. Коли настане весна, торф не прибирають.

Правильна посадка тюльпанів — Відео