Овочева культура патисон, ще іменована тарельчатой гарбузом ― це різновид гарбуза звичайного. Таке трав'яниста однорічна рослина неможливо зустріти в природних умовах, але воно дуже популярний серед городників. У 17 столітті патисони були завезені на територію Європи з Америки, де стали дуже популярними, а через 200 років їх почали культивувати навіть у Сибіру. Назва патисон утворене від французького слова «pate», яке перекладається як «пиріг», що прямо пов'язано з незвичайною формою плоду. У російській класифікації рослин дана культура записана, як Cucurbita pepo var. Patisson, при цьому в міжнародній як Cucurbita pepo subsp. ovifera, var. ovifera.
Зміст
Особливості патисона
Патисон є трав'янистим однорічним рослиною, у якого є кущова і полукустовая форма. Порівняно жорсткі листові пластини володіють великою величиною. Жовті одиночні квітки однодомні і одностатеві. Форма плоду. представляє собою тиквіна, в залежності від сорту може бути дзвонові або тарельчатой, а вона пофарбована в зелений, фіолетовий, білий або жовтий колір, зустрічається і строката забарвлення ― з плямочками або смужками.
Цінується ця культура досить високі смакові якості тыквин, які смажать, гасять, маринують і солять. Їх смак схожий з кабачками, однак він дуже ніжний, тому його можна порівняти зі спаржею або артишоком. Такий плід відноситься до дієтичних продуктів та його рекомендується вживати при захворюваннях печінки, шлунка або нирок, а ще він також буде корисний при атеросклерозі. Патисон відрізняється потужним сечогінним ефектом, тому він сприяє виведенню з організму зайвої рідини і вимивання солі.
Вирощування з насіння патисонів
Посів у відкритий грунт
Розмножити патисон можна лише насіннєвим способом, при цьому посівний матеріал можна придбати в спеціалізованому магазині або заготовити самостійно, для цього знадобиться отримати з гарбузи, яка дуже добре визріла. Цю рослину можна вирощувати як безрозсадним способом, так і через розсаду. Незалежно від того, куди ви будете висівати насіння, вони потребують обов'язкової передпосівної підготовки. Для цього посівний матеріал необхідно на 24 год помістити в розчин засобу, що сприяє стимуляції росту. Після того як насіння будуть добре промиті чистою водою, їх слід помістити в зволожену марлю і прибрати в тепле місце (від 20 до 25 градусів), там вони проведуть 2 дні. Є й інший метод підготовки насіння до посіву, для цього їх протягом 5-6 год витримують при температурі від 50 до 60 градусів. Якщо насіння перед посівом підготувати правильно, то ймовірність того, що виросли з них кущики будуть уражені вірусними невиліковними хворобами, значно зменшується.
Також дуже часто городники вдаються і до загартування посівного матеріалу. Спочатку насіння зсипають в мішечки з тканини, які на 6 год кладуть у тепле місце (від 18 до 20 градусів), потім їх 24 год витримують при температурі від 0 до + 1 градуса. Не забудьте безпосередньо перед висівом продезінфікувати насіннєвий матеріал, для цього використовуйте розчин марганцевого калію (1%). Після цього їх необхідно промити у чистій воді і почекати, поки вони просохнути.
Ділянка під посів патисонів необхідно підготувати ще восени. А коли навесні в останні дні травня грунт добре прогріється, а поворотні весняні заморозки залишаться позаду, поверхня ділянки необхідно розрівняти за допомогою грабель, після чого потрібно вирвати всю бур'янисту траву і зробити грядки. Потім викопуються посадкові ямки величиною 70х70 сантиметрів, в результаті цього посадки не будуть надмірно густими, що є хорошою профілактикою гнилі. В одну лунку висівають по декілька насінин, їх слід заглибити в грунт приблизно на 80 мм, потім їх засипають землею і обережно поливають. Потім грунт в лунках треба утрамбувати, а його поверхня вкрити плівкою, яка видаляється після появи сіянців.
Як виростити через розсаду
Щоб на кущиках патисонів плоди з'явилися порівняно рано, їх слід вирощувати через розсаду. Посів насіння на розсаду проводять у другій або третій декаді квітня. Для цього використовують окремі стаканчики, в діаметрі досягають від 8 до 10 сантиметрів, які заповнюють субстратом, який складається з лісової землі і перегною. В 1 склянку висівають 2 насінини, які слід заглибити в субстрат на 30-40 мм. Ємності зверху накривають склом або плівкою і прибирають в дуже тепле місце (від 28 до 32 градусів). Коли сіянці підростуть, укриття необхідно прибрати, а стаканчики переставити в більш прохолодне місце: у денний час близько 22 градусів, а вночі ― до 18 градусів. Завдяки зниженню температури повітря можна запобігти витягування рослинок, при цьому вони будуть витрачати свої сили на ріст і розвиток системи коренів і сім'ядольних листових пластин. Через 7 днів, при необхідності можна буде повернутися до використовуваному раніше температурного режиму.
Доглядати за такою розсадою порівняно просто, так, її треба своєчасно поливати і підгодовувати. Після того як сходам виповниться 1,5 тижня, їх потрібно буде підгодувати розчином коров'яку (1:10), в який вливають настій суперфосфату. Для приготування такого настою потрібно 15 грам суперфосфату змішати з не дуже великою кількістю води, через 24 год рідину зливають в розчин коров'яку, при цьому залишився на дні ємності осад потрібно викинути. Перш ніж приступити до висадки розсади у відкритий грунт, її ще раз необхідно удобрити, для цього використовують розчин нітрофоски (на 1 відро води 50 грам речовини).
Правила пікірування
Багато городників задаються питанням, як правильно пікірувати розсаду такого рослини? Спочатку при посіві потрібно враховувати той факт, що пікірувати її не можна взагалі. Після того як у рослинок сформуються справжні листові пластини, потрібно буде залишити в кожному стаканчику по одному сеянцу, а другий слід зрізати ножицями або ножем прямо над поверхнею субстрату, висмикувати його не можна, так як із-за цього може бути травмована система коренів залишився патисона.
Як виростити в теплиці
Посів насіння на розсаду для висадки у теплицю проводиться в останні дні квітня, при цьому потрібно взяти окремі стаканчики, які в діаметрі досягають 10 сантиметрів. Їх заповнюють субстратом, до складу якого входить дернова земля або торф, перегній і тирсу або пісок у співвідношенні 5:4:1. Перш ніж засипати грунтосуміш в ємності, її потрібно підготувати. Для цього її з'єднають з 5 грамами сірчистого калію, 6 грамами подвійного суперфосфату, 7 грамів аміачної селітри і 6 грамами крейди з розрахунку на 10 літрів субстрату, все добре змішують і поливають. Насіння висівають по 2 або 3 штуки на 1 стаканчик, їх заглиблюють в субстрат приблизно на 30 мм, потім ємності зверху вкривають плівкою або склом і прибирають в таке місце, де в денний час температура повітря від 22 до 25 градусів, а вночі ― від 17 до 18 градусів. Після появи перших сіянців укриття потрібно прибрати, а за допомогою провітрювань температуру повітря слід знизити: у денний час-від 18 до 20 градусів, а вночі ― від 15 до 17 градусів. Через 7 днів необхідно повернутися до змін температурного режиму.
Під час росту розсади даної культури в теплиці, її потрібно буде рідко, але рясно поливати. А після поливу треба не забувати обов'язково провітрювати теплицю. Після того як вік сіянців досягне 1,5 тижнів, їх слід удобрити розчином коров'яку (1:10), в який всипають нітрофоску (на 1 відро розчину 50 грам речовини). Якщо здорова розсада, то безпосередньо перед висадкою у відкритий ґрунт вона повинна мати низенький потужний стебло з короткими міжвузлями, а також 2 або 3 добре розвинені справжні листові пластини. З теплиці сіянці у відкритий грунт висаджують в перші дні червня.
Посадка патисонів в грунт
В який час висаджувати у відкритий грунт
Розсада патисонів, яка росте в кімнатних умовах, буде готова до пересадки у відкритий грунт, коли їй виповниться 20-30 днів, при цьому у рослинок повинно бути 2 або 3 добре розвинених справжніх листової пластини. Висадка такої розсади проводиться приблизно в останні дні травня або перші ― червня. Перш ніж приступити до висадки патисонів на грядку, їх обов'язково потрібно загартувати. Для загартовування рослинки слід перенести на зашиту веранду або в кімнаті, де вони знаходяться, потрібно кожен день відкривати кватирку, при цьому тривалість такої процедури необхідно збільшувати поступово. Коли залишиться 1 або 2 доби до висадки, кватирку не потрібно закривати зовсім.
Відповідний грунт
Придатний для вирощування даної культури ділянка має бути добре освітленим і мати надійний захист від вітру, він повинен розташовуватися на південно-західній або південній стороні городу. При цьому грунтові води на ділянці повинні залягати досить глибоко. Патиссонам ідеально підходить суглинок нейтральної реакції, а також пухкий чорнозем. Якщо грунт кисла, то така рослина буде на ній дуже погано рости, щоб це виправити, в неї слід внести деревну золу. Добрими попередниками цієї рослини є такі культури, як: сидерати, капуста, редис, морква, цибуля, зелень, томати, горох, картоплю та ранні овочі. А на ділянці, де до цього вирощувалися гарбузи, патисони, огірки або кабачки, висаджувати дану культуру не можна.
Підготувати ділянку під посадку слід заздалегідь, роблять це в осінній час. Для цього потрібно провести перекопування грунту, в яку при цьому треба внести перепрілий гній і мінеральні добрива:
- якщо грунт торф'яна, то в неї під перекопування на глибину від 20 до 25 сантиметрів необхідно внести 1 ч. л. сульфату калію, 2 кілограми органічного добрива, 2 ст. л. деревної золи і 1 ч. л. суперфосфату з розрахунку на 1 квадратний метр ділянки;
- глинистий грунт в осінній час треба перекопати на глибину багнета лопати, при цьому в нього слід внести 2-3 кілограми торфу, в який додають тирсу і перегній, а ще 2 ст. л. деревної золи і 1 ст. л. суперфосфату на 1 квадратний метр ділянки;
- піщаний грунт так само потрібно перекопати, внісши в нього 1 відро дернової землі, 3 кг перегною, 1 відро торфу і 3 кілограми тирси з розрахунку на 1 квадратний метр ділянки, а також слід використовувати такі добрива, що і для глинистого ґрунту;
- в чорноземний грунт слід внести під перекопування 1 ст. л. порошкового суперфосфату, 2 кілограми тирси і 2 ст. л. деревної золи з розрахунку на 1 квадратний метр ділянки.
У весняний час, коли до висадки розсади у відкритий грунт залишиться 3-5 днів, грядку слід пролити розчином Агріколи-5 (на 1 відро води 2 ст. л. речовини), при цьому на 1 квадратний метр ділянки береться 3 л такої суміші. Потім поверхню грядки слід укрити плівкою, її прибирають тільки перед висадкою розсади у відкритий ґрунт.
Правила висадки розсади
Висадку розсади патисонів на грядку проводять в безвітряну погоду у вечірній час або в хмарний день. Попередньо треба зробити лунки, глибина яких повинна бути не менше 12 сантиметрів, при цьому відстань між ними повинна бути 70х70 сантиметрів. Перед висадкою патисонів посадкову ямку слід пролити теплуватою водою, потім в неї акуратно перевалюють рослинка разом з грудкою землі, при цьому кущик повинен розташовуватися таким чином, щоб сім'ядольні листочки розміщувалися на одному рівні з поверхнею ділянки. Потім в ямку потрібно досипати необхідну кількість грунту, після чого її поверхня трамбують і засипають шаром мульчі (торфом). Перші дні, висаджені патисони, необхідно захищати від прямих променів сонця.
Догляд за патиссонами
Патисони, що ростуть у відкритому ґрунті, необхідно вчасно поливати, підгодовувати, а також не забудьте систематично видаляти бур'янисту траву. Висмикувати бур'яни найкраще після того, як грядка буде полита або пройде дощ. Сапкою полоти патисони треба вкрай обережно, тому що вони володіють поверхневою системою коренів. Так як корінці такого рослини розташовуються практично біля поверхні грунту, його заборонено спушувати, а ще рекомендується обов'язково засипати грядку шаром мульчі (тирсою, торфом або ін.).
Якщо у кущиків активно ростуть листя, але при цьому зав'язей плодів вкрай мало, то в сонячну погоду в ранковий час з рослини треба видалити 1 або 2 листової пластини, повторно це роблять через 4-5 дні. Ще слід пам'ятати, що для утворення зав'язей такій культурі необхідні комахи-запилювачі у зв'язку з цим, коли кущики зацвітуть, рекомендується залучити на ділянку ос, бджіл або джмелів, для цього їх обприскують солодким розчином (на 1 л води 100 грам цукрового піску). Якщо ж рослини все одно не запилюються, то доведеться проводити штучне запилення. Щоб це зробити, в ранковий час потрібно зрізати кілька чоловічих квіточок, які мають довгу ніжку, ними слід акуратно провести по жіночих квіток, що володіє коротенькій ніжкою. Але перш огляньте квітки, якщо в них є крапельки води, що залишилися після поливу або дощу, то використовувати їх для цієї процедури не можна, так як запилення в цьому випадку не відбудеться. Чим менше взято чоловічих квіток для штучного запилення жіночого квіточки, тим менша кількість насіння буде в плодах.
Як поливати
Висадженої у відкритий грунт розсаду слід забезпечити регулярний частий і рясний полив до тих пір, поки вона не приживеться на новому місці. Під час формування плодів кущики так само потребують рясному поливі.
Воду для поливу використовують добре відстояну і теплувату (від 22 до 25 градусів). До того як кущики зацвітуть, їх слід поливати 1 раз в 5 або 6 діб, при цьому на 1 квадратний метр ділянки береться від 6 до 8 літрів води. Під час цвітіння і формування зав'язей кущики поливають 1 раз на 3-4 доби, при цьому на 1 квадратний метр ділянки використовують від 8 до 10 літрів води. Поливати кущі треба обережно, щоб краплі рідини не потрапляли на квітки, листя і зав'язі, для цього слід лити воду під корінь або в борозенки, які заздалегідь робляться навколо кожного патисона. Слід врахувати, що частий і рясний полив сприяє оголення корінців кущів, саме тому впродовж всього періоду вегетації поверхню грядки при необхідності засипають шаром мульчі.
Якщо формуються плоди лежать на поверхні ділянки, то під них рекомендується покласти шматок дошки, що запобігає розвиток гнилі через зіткнення з зволоженим грунтом.
Підгодівля патисонів
Патисони, що вирощуються у відкритому ґрунті, на протязі всього періоду вегетації потребують всього в 2 підгодівлі. Перш ніж кущики зацвітуть, в грунт слід внести по 20-30 грамів сульфату амонію сульфату калію, а також 15-25 г подвійного суперфосфату з розрахунку на 1 квадратний метр ділянки. Під час дозрівання сформованих плодів кущики необхідно підгодувати ще раз, для цього використовують наступний живильний розчин: 1 відро води треба всипати 20-25 грамів сульфату амонію, 40-50 грамів сульфату калію і така ж кількість суперфосфату. При бажанні мінеральні добрива можна замінити органікою, найкраще для цього підійде розчин курячого посліду (1:20) або коров'яку (1:10).
Шкідники і хвороби патисонів з фото і назвами
Захворювання
Найбільш часто патисони хворіють аскохітозом, борошнистою росою, антракнозом, білою гниллю і чорною пліснявою. Дані захворювання є грибковим, і щоб вилікувати уражене ними рослина, необхідно своєчасно його обробити, а для цього слід знати ознаки ураження куща тією чи іншою хворобою.
Антракноз
У рослин, що уражені антракнозом, на листі формуються великі водянисті плями блідо-жовтого кольору, на поверхні жилок з'являється наліт спор грибка рожевого кольору. Після цього на плодах, пагонах і черешках утворюються рожеві ранки, які до настання осіннього періоду стають чорними. Найбільшу активність таке грибкове захворювання проявляє в дощову погоду.
Аскохітоз
При ураженні патисонів аскохітозом на стеблах, у вузлах пагонів і на листових пластинках утворюються плями чорного кольору. У міру розвитку хвороби, уражені частини куща засихають, що може привести до загибелі всієї рослини.
Біла гнилизна
Якщо рослина уражена білою гниллю, то на листках і пагонах утворюються блідо-бурі плями, на їх місці через час формуються глибокі виразки, які заповнені рожевої слизом. Такі плями можуть утворитися і на плодах. Найбільш активно дане захворювання розвивається в умовах підвищеної вологості.
Борошниста роса
При ураженні патисона борошнистою росою на лицьовій поверхні листових пластин утворюється порошкоподібний пухкий наліт білого кольору, з часом уражені листя починають сохнути. Ще такий наліт може з'явитися на плодах і пагонах куща. Підвищена вологість сприяє більш активному розвитку захворювання.
Чорна цвіль
На кущах уражених чорною пліснявою між жилками листових пластин з'являються цятки бурувато-жовтого забарвлення, через деякий час на їх місці утворюється темний наліт, в якому містяться спори грибка. Потім такі плями висихають, і на пластинах з'являються дірочки. У тих плодів, які вражені чорною пліснявою, спостерігається припинення розвитку та їх зморщування.
Шкідники
Найбільш небезпечними для такої культури з усіх шкідників є: озима та городня совки, а також баштанна попелиця. Нашкодити кущиків здатні і слимаки.
Совки
Совки влаштовують на кущиках яйцекладки, з яких через деякий час з'являються гусениці. Вони згризають частини куща, розташовані над поверхнею землі, а також підгризають корінці.
Баштанна попелиця
Баштанна попелиця селиться на квітках, стеблах і завязях такої рослини, а ще на виворітній поверхні листових пластин, з-за чого спостерігається їх згортання і зморщування. Найбільшу активність такий шкідник проявляє у теплу погоду при підвищеній вологості.
Слимаки
Найбільшу небезпеку слимаки представляють для молоденьких кущиків, так як вони здатні з'їсти всю їх листя або зробити в ній дуже великі дірки.
Обробка
Кущики патисонів рекомендується систематично обробляти в цілях профілактики розвитку різних захворювань або появи шкідливих комах. Якщо проводити подібні обробки систематично і правильно, то всі хвороби і шкідники обійдуть патисони стороною. Ще обробка просто необхідна ураженій рослині.
Також слід пам'ятати і про заходи профілактики:
- Правила сівозміни. Висаджуйте патисони тільки на тих ділянках, на яких росли гарні попередники (дивіться вище).
- Агротехнічні правила. Дотримуйтеся всіх агротехнічних правил даної культури. Наприклад, перед посівом не забувайте готувати посівний матеріал за всіма правилами, а також стежте за тим, щоб на грядці кущі росли не густо, в іншому разі вологість на ділянці буде надмірно висока.
- Профілактична обробка. Її проводять до того, як кущики зацвітуть.
Найбільшу ефективність у боротьбі з грибковими хворобами показав розчин бордоської суміші (1%), а ще фунгіцидні препарати такі, як: Топсин або Фітоспорин. Щоб позбутися від слимаків, на ділянці роблять принади, для цього на його поверхню в декількох місцях кладуть шматки дині, гарбуза або скоринки від арбузов. Після того як слимаки приповзуть підкріпитися, їх збирають руками і знищують. Щоб позбутися від попелиці, кущики необхідно обробити мильним розчином (на 1 відро води 300 грам мила). Щоб позбутися від гусениць совок, рослини потрібно обробити розчином Гомелина (0,5%) або Бітоксибациліну (1%).
Існують і інші хімічні препарати, які можуть допомогти позбутися від шкідливих комах і хвороб. Але досвідчені городники вважають за краще не нехтувати заходами профілактики, а це допомагає зберегти патисони здоровими.
Збір і зберігання патисонів
Плоди патисонів збирають тільки ті, які досягли технічної зрілості: їх повинна покривати ніжна воскова шкірка, а насіння всередині повинні бути досить м'якими і маленькими. Патисони, як і кабачки, а також огірки вживають в їжу недозрілі. Плід у стадії біологічної стиглості (повної зрілості) володіє твердою і щільною шкіркою, такий же, як у зрілій гарбуза, і великими грубуватими насінням. Такий плід відмінно підходить для збору насіння.
Щоб патисони наростали на кущику щодня до настання осіннього періоду, потрібно 2 або 3 рази в 7 днів обрізати їх разом з плодоніжкою. Плоди не повинні перезревать на кущиках, так як із-за цього серцевина патисонів розпушується, при цьому рослини стають менш врожайними. Перед тим, як настануть перші заморозки, з кущів потрібно зняти всі наросли плоди. Якщо рослина здорове, то його можна закласти в компост.
Плоди патисона тушкують і смажать, а молоденькі маленькі гарбузи використовують для соління і маринування. До речі, помічено, що мариновані або солоні патисони набагато смачніше кабачків. Плоди у стадії технічної стиглості можуть зберігатися не більше 1,5 тижнів у прохолодному місці (близько 10 градусів). А плоди у стадії біологічної зрілості зберігають так само, як гарбуз або кабачки, їх розкладають в сухому темному прохолодному і добре вентильованому приміщенні таким чином, щоб вони не торкалися один до одного. Огляд зберігаються плодів слід проводити систематично, це дозволить своєчасно виявити зіпсовані плоди, що допоможе вберегти здорові патисони від зараження.
Види і сорти патисонів
Патисони призначені для вирощування у відкритому грунті, а в теплиці, як правило, вирощують лише їх розсаду. При бажанні їх можна вирощувати і в парнику до стиглості, але це є безглуздим заняттям. Сорти, призначені для відкритого грунту, поділяються на полукустовые і кущові, а також на середнього терміну дозрівання і ранньостиглі. Сорти ще поділяють за формою плоду і забарвлення кори. За своєю формою патисони бувають схожі з чашею, тарілкою, диском або дзвіночком, при цьому краї у них розрізняють зубчасті, хвилясті й рівні. Як правило, кора у плодів зеленувата або біла, але на сьогоднішній день в ході селекційних робіт на світ з'явилися сорти з фіолетовою, оранжево-жовтого або темно-зеленою корою.
Сорти білих патисонів
- Білий 13. Цей полукустовой або кущовий сорт середнього терміну дозрівання володіє середньої величини або маленькі, білими або зеленуватими плодами з слабозубчатым краєм. Шорстке насіння забарвлені в жовтуватий колір.
- Диск. Цей ранньостиглий сорт є тонкокорым. Маса плодів близько 0,35 кг, м'якоть у них несолодка і не соковита.
- Коровай. Цей ранньостиглий сорт є врожайним, він потребує особливих умовах вирощування. Маса плодів близько 270 грам.
- Парасолька. Ранньостиглий сорт відрізняється високою врожайністю, маса плодів близько 1,5 кг, вони мають колокольчатую або чашоподібну форму.
- Родео. Цей ранній сорт є врожайним. Маленькі плоди мають не дуже соковиту щільну м'якоть пікантного смаку.
- Чебурашка. Такий скоростиглий сорт відрізняється стійкістю до морозів. Маса тонкокорых плодів близько 0,4 кг, м'якоть у них соковита, вони дозрівають за 35-40 діб.
Сорти патисонів з оранжево-жовтою скоринкою
- Тоболинский. Такий кущовий середнього терміну дозрівання сорт стійкий до хвороб. Гладкі помаранчеві плоди володіють формою схожою з тарілкою, вони важать 220-300 грам.
- Сонечко. Середнього терміну дозрівання сорт відрізняється врожайністю, маса плодів близько 0,3 кг. М'якуш забарвлений в кремовий колір. У молодих плодів кора пофарбована в насичено-жовтий колір, при цьому в стадії біологічної зрілості вона стає помаранчевої.
- Фуете. Даний ранній сорт дуже добре зберігатися. Біла м'якоть володіє приємним смаком. Маса плодів варіюється від 0,25 до 0,3 кг
- НЛО. Цей ранньостиглий сорт навіть при несприятливих умовах відрізняється високою схожістю. Плоди не дуже соковиті, вони важать близько 0,28 кг Кора і м'якоть пофарбовані у помаранчевий колір. До складу м'якоті входить магній, залізо, а також вітамін С в досить великій кількості.
Найбільшою популярністю з усіх сортів патисона з корою фіолетового забарвлення користується Бінго-бонго: тривалість дозрівання такого скоростиглого сорту близько 40 діб, маса плодів близько 0,45 кг, м'якоть у них соковита.
Сорти патисонів з темно-зеленими плодами
- Гоша. Такий ранній сорт, має молочної м'якоттю і кіркою темного, майже чорного забарвлення.
- Чунга-Чанга. Середнього терміну дозрівання сорт відрізняється врожайністю. Ніжні і соковиті плоди володіють темним забарвленням, їх маса близько 0,7 кг.
Гібридні сорти, що з'явилися порівняно недавно
- Шартрез F1. Забарвлення плоду темно-зелений, майже чорний. М'якоть дуже ніжна.
- Сонячний вибух F1. Цей ранньостиглий компактний кущовий сорт має насичено-жовті невеликі плоди масою близько 100 грам. Щільний м'якуш має кремовим забарвленням, а також не дуже великою кількістю насіння.