Посів насіння такий овочевої культури як перець, можна провести і без попередньої їх підготовки, однак фахівці так робити не рекомендують. Справа в тому, що в цьому випадку схожість насіння буде порівняно низькою. А ті сіянці, які з'являться, будуть рости і розвиватися повільно і погано. Якщо ж вам хочеться зібрати хороший урожай перців, то обов'язково треба вдатися до підготовки насіння перцю до посіву на розсаду. Така підготовка умовно ділитися на 5 етапів.
Зміст
Етап № 1: Відбір насіння
Слід знати, що фахівці радять висаджувати розсаду перців у відкритий ґрунт тільки після того, як з моменту появи сіянців пройде 60-80 діб. У зв'язку з цим посівом насіння слід займатися в останні лютневі дні або на початку березня. Для того щоб з'ясувати точну дату висіву насіння, потрібно врахувати сорт перцю, який ви збираєтеся садити, а також особливості клімату вашого регіону.
При підготовці насіння до посіву насамперед слід обов'язково перебрати. У тому випадку, якщо дана процедура буде пропущена, то майбутні сіянці здадуться на поверхні ґрунту в різний час. Вам потрібно сухий лист паперу. На нього слід висипати насіння, а потім вручну вибрати всі дрібненькі, а також великі. Висівати слід тільки ті насіння, які володіють середньою величиною.
Зрозуміти, де пустотілі насіння, а де немає, можна, провівши спеціальну процедуру. Для цього в невелику ємність треба влити сольовий розчин (на літр води береться 30 грам солі). Потім цю рідину потрібно буде висипати насіння. Почекайте 5-7 хвилин, а потім видаліть ті насіння, які залишилися на поверхні, саме вони є порожнистими. Ті насіння, що потонули, потрібно витягнути з води, ретельно промити а потім висушити.
Етап № 2: Дезинфекцію насіння
Процедура дезинфекції насіння перед посадкою сприятливо позначається на здоров'я розсади, про це вам з упевненістю може сказати будь-агроном. Існує кілька розчинів, які використовуються для знезараження посівного матеріалу, проте найбільшою популярністю з їх числа користується слабенький розчин марганцевого калію. У приготовлений розчин марганцівки треба занурити насіння і почекати від 10 до 15 хвилин. Після цього їх виймають, добре промивають і висушують. Розсада, яка виросте з даних насіння, буде володіти високою стійкістю до різноманітних захворювань.
При бажанні можна вибрати для обробки насіння і більш сучасні препарати. Так, для дезинфекції насіння можна скористатися спеціально для цього призначених протигрибковим засобом. В спецмагазинах ви зможете з легкістю придбати один з таких препаратів, а саме: «Максим», «Витарос», «Фітоспорін-М» та ін. Перш ніж замочувати насіння, вивчіть інструкцію, яка обов'язково повинна додаватися до придбаного засобу. Для того щоб підвищити відсоток схожості, в розчин, призначений для протруювання насіння, можна влити спеціальний засіб, стимулюючий зростання. Так, серед дачників найбільшою популярністю користується такий препарат, як «Епін».
Етап № 3: Насичення насіння мікроелементами
Наступним етапом у підготовці насіння до сівби є їх замочування в розчині, насиченому поживними речовинами. Однак дана процедура робиться за бажанням. Є такі дачники, які використовують для цієї мети мінеральні суміші, придбані в спеціальному магазині, а є ті, хто користується виключно народними засобами. Найбільшою популярністю серед народних засобів користується розчин, приготовлений на основі деревної золи. До складу такої золи входить 30 мікроелементів, які необхідні для нормального росту і розвитку перцю.
Для приготування розчину вам знадобиться літр води змішати з 20 грамами деревної золи. Таку суміш треба поставити на 24 години, щоб вона могла добре відстоятися. Покладіть насіння в мішечок, виготовлений з тканини, і помістіть його в одержаний живильний розчин. Там насіння повинні пробути 5 год. Після того, як час мине, насіння треба витягнути і просушити на аркуші паперу. Замочувати їх слід безпосередньо перед висівом.
Етап № 4: Намочування насіння
Перш ніж висівати насіння, їх рекомендується в один шар покласти на поверхню зволоженої вати, паперової серветки, тканини або губки. Для кращого збереження вологи їх треба зверху так само накрити. Поки насіння будуть прокльовується, треба постаратися, щоб вони завжди перебували у вологому середовищі і в теплі (не менше 25 градусів). Через 7-14 діб вони повинні проклюнуться.
Можна висівати як набряклі насіння, так і проклюнулися. В останньому випадку висів слід виробляти, як тільки з'являться паростки. В іншому випадку підросли паростки легко травмуються під час висіву.
Етап № 5: Загартовування насіння
Є такі городники, які впевнені в тому, що перш ніж висівати насіння в грунт, їх треба піддати загартуванню. Щоб загартувати їх, треба набряклі насіння помістити в місце з температурою повітря мінус 1 градус. Є більш складний варіант загартування насіння. Для цього їх 10 діб тримають в теплі, а на ніч прибирають в місце з температурою мінус 2 градуси.
Загартовані насіння краще переносять посів. Такі сіянці з'являються порівняно швидко і не бояться різких змін температур. Після процедури загартовування насіння будуть готові до висівання, але перед цим їх слід підсушити.
Зовсім необов'язково при підготовці насіння до посіву проходити через всі 5 етапів. Так, є дачники, які лише дезінфікують насіння, інші їх не гартують, а хтось не замочує в живильному розчині. Однак щоб ваша розсада була здорова і міцна, все ж краще провести підготовку насіння повністю.