Саме в квітні місяці кілька десятків років тому проводилися суботники, на яких вироблялася побілка дерев. Ознакою того, що нарешті настала весна, вважалися зелені крони дерев і їх вибілені стовбури. Однак є фахівці, впевнені в тому, що якщо дерево навесні побілити неправильно, то це цілком може нашкодити йому.
Зміст
Для чого білити дерева у весняний час
Весняна побілка дерев, що ростуть в саду, захищає їх від деяких несприятливих впливів навколишнього середовища. Так, наприклад, від яскравих весняних сонячних променів, від низьких температур і від шкідливих комах, що живуть у ґрунті. У зв'язку з цим фахівці радять займатися побілкою дерев пару раз в рік.
Побілені яблуньки та вишні порівняно легко переносять зимівлю. Проводять побілку осені, після того як на деревах не залишиться листочків. Однак треба обов'язково встигнути до морозів. Це забезпечить захист рослин у весняний час від шкідливих комах і палючих променів сонця.
Як білити старі дерева
Слід особливо уважно поставитися до побілки старих дерев. Побілка на них лягає порівняно погано, тому що на старій корі є безліч нерівностей, тріщин. У зв'язку з цим, перш ніж білити дерево, треба провести очищення його стовбура, для цього вам знадобляться щітки, а також скребла. Однак найчастіше дану процедуру рекомендується проводити за допомогою простих ганчіркових рукавичок, так як вони не здатні сильно пошкодити стовбур дерева на відміну від щіток і скребків. Якщо ж ви вирішили провести очищення скребком, то слід пам'ятати, що робити це необхідно дотримуючись особливої обережності, тому що можна легко травмувати деревину.
Існує безліч видів побілок, але не всі з них здатні забезпечить захист від мікроорганізмів і шкідливих комах. У зв'язку з цим, перш ніж білити стовбур, необхідно провести обробку спеціальними засобами. Такий розчин наноситься на поверхню гілок і стовбур дуже акуратно, так, щоб рідина стікала вниз. Часте використання таких розчинів може завдати шкоди корі.
Як приготувати розчин для побілки дерев
Для того щоб обробити стовбур, рекомендується використовувати деревну золу. Для цього готується розчин: на 1 відро води береться 3 кг золи, а ще слід додати мило. Обробку отриманим розчином слід проводити в безхмарний день.
У тому разі, коли на деревині є тріщини, то їх обробляють спецзасобом прискорює процес загоєння. Досвідчені садівники рекомендують зробити таку замазку своїми руками. Для цього треба змішати солому, коров'як і глину. Проте цей розчин не володіє високою міцністю і через порівняно короткий час він осиплеться. Але деякий час він може протриматися і забезпечити захист від шкідливих комах.
Що можна використовувати для побілки
Найкращим варіантом є фарбопульт. Ви побілити дерево з допомогою нього дуже швидко і при цьому заощадите розчин. А також за допомогою нього можна досить швидко заповнити всі тріщинки на стовбурі. Однак найчастіше користуються садівники простий пензликом для побілки.
Побілити слід весь стовбур від самого кореня і до гілочок, розташованих в самому низу. Багато хто думають, що досить побілити стовбур лише на висоту 100 сантиметрів, однак це неправильно. А все, тому що шкідливі комахи і морози можуть пробратися і вище. У зв'язку з цим іноді потрібно білити не тільки стовбур, але і деякі гілки.
Є безліч різновидів побілки, які володіють різним призначенням. Так, у весняний час використовувати для побілки одну лише вапно не рекомендується, тому що після першого минулого дощику вона змиється. Її рекомендується змішати з послідом, клеєм ПВА і додати мідний купорос. Ця побілка буде триматися довше, і їй не страшні дощі.
Склад побілки безпосередньо залежить від виду дерева. Так, якщо ви фарбуєте старе дерево, то йому не здатні нашкодити ніякі дозволені добавки. Однак для молоденьких примірників рекомендується використовувати розчин з невеликою кількістю компонентів.
Кращим вибором стане придбане в спеціальному магазині засіб для побілки, в якому є речовини, що сприяють зміцненню захисних сил рослини. Його можна придбати як розведеним та повністю готовим до роботи, так і в сухому вигляді. Дані розчини тримаються дуже довго, забезпечують захист від шкідливих комах і чудово виглядають на рослині. Вони є екологічно чистими.
Побілка дерев вапном з мідним купоросом і клеєм ПВА
Для того щоб приготувати розчин для побілки, вам знадобитися:
- клей ПВА або шпалерний -60 г;
- вапно ― 2 кг;
- мідний купорос -0,4 кг;
- глина ― 1 кг;
- гній ― 1 кг.
Даний розчин прекрасно захищає рослину, добре лягає і тримається на стовбурі досить довгий час. Йому не страшні дощі. Є відмінним вибором для побілки старих дерев, що ростуть на дачній ділянці.
Спосіб приготування: у піввідра води додається необхідна кількість клею, і розчин ретельно перемішується. Потім в нього треба поступово влити гашене вапно, а також розчинений в воді, яка повинна бути гарячою, мідний купорос, при цьому розчин потрібно безперервно перемішувати. Після цього потрібно поступово всипати жовту глину, а також гній. В результаті розчин повинен мати консистенцію сметани.
Для побілки слід використовувати кисть або досить широку щітку. Проводити по стовбуру їй треба зверху вниз.