Обробка саду залізним купоросом

У спеціалізованому магазині можна придбати найрізноманітніші препарати, основним завданням яких є захист плодових дерев від різноманітних хвороб та шкідників. Однак далеко не кожне з таких засобів, що володіє високою ефективністю і при цьому часто має неадекватну вартість. У зв'язку з цим досвідчені садівники радять використовувати для цієї мети перевірений часом препарат — залізний купорос.

Залізний купорос — що це?

Залізний купорос має ще одне хімічна назва — сульфат заліза. Він користується досить великою популярністю у садівників і використовується в садівництві вже багато років. Зовні цей засіб виглядає, як кристалічний порошок, пофарбована в блідо-зелений колір. При цьому концентрація головного діючого компонента знаходиться в межах 53 відсотків.

Даний засіб по своїй суті є сіллю, що утворюється при взаємодії двовалентного заліза і сірчаної кислоти. Ця речовина є кристаллогидратом, а все тому, що кожна його молекула з'єднується з 7 молекулами води.

Для чого використовують?

Даний засіб є улюбленим у садівників зі стажем. А зобов'язаний залізний купорос своєї популярності тим, що його дія досить широке, а також він має невисоку ціну.

У садівництві даний препарат використовується в наступних цілях:

  1. Весняна і осіння побілка поверхні стовбурів дерев, що ростуть в саду.
  2. Для позбавлення від лишайника, моху та інших захворювань, викликаних грибком.
  3. Для обробки винограду в профілактичних цілях від різноманітних захворювань.
  4. Для усунення чорної плямистості троянд.
  5. Для укріплення дерев, які вже досить старі.
  6. Для знищення шкідливих комах.
  7. Їм можна залікувати ранки, наявні на стовбурах плодових садових культур.
  8. Для того щоб наситити грунт залізом.

Цей засіб застосовується не тільки в садівництві, так, воно здатне справитися з грибком, наявних на поверхні стін будинку або приміщення, де зберігаються овочі.

Особливості використання

Даний препарат можна використовувати для обробки садових культур лише 2 рази за сезон, а саме: на початку весняного періоду і в осінній час.

Молоденькі дерева слід обробити лише на початку весни, до того як розкриються бруньки, при цьому старі екземпляри потребують повторної процедури в осінній час.

Важливо! Залізний купорос не змішують з вапном (це роблять лише з мідним купоросом).

Для різних цілей фортеця розчину може відрізнятися:

  1. Для знищення грибкових захворювань на плодових культурах ранньою весною підійде п'ятивідсотковий розчин.
  2. У профілактичних цілях використовують лише розчин 0,5–1-відсотковий.
  3. Для обприскування троянд застосовується 0,3-процентна суміш.
  4. Для обробки ягідних чагарників підійде чотиривідсотковий розчин.
  5. Восени рослини обприскують семипроцентным розчином.

На молодих деревах кора не така товста, як на старих, у зв'язку з цим розчин, використовуваний для їх обробки, повинен бути менш насиченим. На це обов'язково варто звернути увагу, тим більше, якщо сад обробляється 2 рази за сезон.

Переваги і недоліки

Це засіб, як і всі інші, має свої переваги і недоліки.

Переваги:

  • відрізняється широким впливом;
  • невисока вартість;
  • для людини представляє невисоку небезпека при зовнішньому впливі, так як є низкотоксичным (якщо висококонцентрований засіб потрапить на слизові оболонки або шкірні покриви, то його треба просто змити струменем води, і тоді пошкоджень не буде);
  • високоефективний у боротьбі з хворобами, які є грибковими;
  • відрізняється зовнішнім впливом, всередину рослини не потрапляє.

До мінусів можна віднести:

  • у боротьбі з шкідливими комахами малоефективний (для їх повної ліквідації знадобляться додаткові препарати);
  • його можна використовувати лише на початку весняного періоду (до розкриття нирок) і після того, як опаде листочки, справа в тому, що такий препарат може пошкодити листові пластини і молоденькі пагони;
  • швидко змивається дощем після обприскування починає діяти через пару годин, однак максимальний ефект досягається лише через 24 год, тому якщо на вулиці дощ, то обприскувати дерево доведеться кілька разів.

Якщо обробляти сад залізним купоросом неправильно, то це вкрай негативно позначиться на його стані. У зв'язку з цим до початку обробки дуже важливо уважно вивчити прикладену до засобу інструкцію.