Лікувальні кімнатні рослини

Ті, у кого є кімнатні квіти, напевно, не раз помічали, як вони впливають на самопочуття. Справа в тому, що такі рослини не тільки роблять будь-яку кімнату затишніше і красивіше, але так само вони допоможуть позбутися від більшості хвороб. При цьому потрібно врахувати, що кожен лікарський квітка здатна впоратися з певними хворобами. Кожен, хто любить домашні квіти знає про те, що завдяки їм атмосфера в будинку стає більш сприятливою.

Герань, або пеларгонія

Лікарські властивості

Герань користується дуже великою популярністю у квіткарів. Вона їм подобається тим, що у неї дуже красиві квітки, а також таке рослина здатна очищати повітря в кімнаті і допомагає позбавитися від деяких хвороб. Найбільшою лікарської силою володіє та з пеларгоній, у якій насичено-червоні квітки зібрані в букетики.

Герань відрізняється седативну, закріплює і протизапальним ефектом. Вона сприяє:

  • нормалізації роботи серцевого м'яза;
  • зцілення від хронічних і гострих хвороб органів шлунково-кишкового тракту;
  • усунення больових відчуттів при виразці дванадцятипалої кишки і шлунка;
  • лікування від гастриту;
  • порятунку від фурункулів, карбункулів, дерматитів, виразок, при цьому дану рослину використовують у вигляді компресів і примочок.

Народні рецепти

Лікарський відвар:

  • 1 ст. л. кореневищ або листя залити 1 чашкою тільки що скипіла води;
  • суміш витримують на водяній бані 5-7 хв;
  • гарячий відвар слід процідити крізь три шари марлі;
  • сировину треба віджати, після чого відвар додають воду до початкового об'єму;
  • його слід пити по 1 столовій ложці 3 рази на день за 15 хвилин до їжі;
  • відвар застосовують зовнішньо, для цього його розбавляють водою у співвідношенні 1:2.

Настій кореневища рекомендується приймати для зниження тиску і для лікування хвороб судин і серця. 2 рази на добу рекомендується пожувати 2 або 3 молоденьких листочка пеларгонії при плевриті, при цьому їх потрібно заїсти 1 столовою ложкою меду, роблять це за півгодини до їжі.

Рослина здатна виділяти дуже потужні речовини, які згубно діють на стафілококи і стрептококи, а ще воно відрізняється седативний ефект, за рахунок чого можна позбутися від безсоння і стресу. У зв'язку з цим геранню рекомендується прикрашати спальню.

Щучий хвіст, або сансевьера

Корисні властивості

Так само дуже широко поширена сансевьера, її квітникарі люблять за невибагливість. У народі у нього є декілька інших назв, наприклад, «щучий хвіст», або «тещин язик».

Така рослина володіє рідкісними цілющими властивостями, наприклад, воно допомагає протистояти несприятливим умовам. У зв'язку з цим в розгул грипу та інших інфекційних хвороб таке рослина підвищує імунні сили всіх, хто живе в будинку.

Рецепти

Настоянка, допомагає при запаленні придатків:

  • подрібніть листя щучого хвоста і наповніть ним склянку на третину;
  • склянку до країв слід заповнити горілкою, потім суміш потрібно вилити в ємність, виготовлену з темного скла;
  • її треба помістити на полицю холодильника на 3 тижні для настоювання;
  • настоянку слід процідити крізь три шари марлі, потім її поміщають на зберігання в ту ж саму ємність;
  • протягом 2 тижнів потрібно пити по одній великій ложці в ранковий і вечірній час після трапези.

Традесканція

Цілющі властивості

Традесканція має досить сильними лікарськими властивостями, які здатні допомогти при лікуванні ангін, туберкульозу, хвороб органів шлунково-кишкового тракту і застуд.

Рецепти

З такого рослини готують настоянку, роблять це точно так само, як і при приготуванні настою з щучого хвоста. Приймати засіб потрібно 1 раз в 2 години до їжі. Для одного прийому беруть 50 міліграм настоянки, яку змішують з водою (1:1).

При розвитку пародонтозу слід пожувати листя традесканції, а ще її сік необхідно втирати в ясна. Якщо є порізи, гематоми або подряпини, то на проблемне місце слід покласти компрес з свіжої листової пластини традесканції.

Фікус

Лікувальні властивості

Фікус входить в число найбільш корисних кімнатних рослин. Воно відрізняється своєю невибагливістю, а ще здатність очищати повітря в приміщенні і лікувати безліч хвороб.

Рецепти

Таку рослину використовують при бронхіті і трахеїті:

  • листя необхідно покласти у воду і покіпятіть протягом трьох хвилин;
  • поверхня листових пластин змащують медом, потім їх прив'язують на груди і спину і надійно фіксують;
  • зверху листя обв'язують теплим шарфом, при цьому компрес повинен залишитися на ніч.

Настоянка фікуса допоможе позбутися від радикуліту, артриту і остеохондрозу:

  • листя фікуса слід подрібнити за допомогою м'ясорубки;
  • її треба з'єднати зі 100 міліграмами горілки;
  • суміш прибирають на полицю холодильника на півмісяця;
  • настоянку слід процідити через два шари марлі, потім її зливають в ємність, виготовлену з темного скла;
  • перед вживанням засіб необхідно трохи нагріти в гарячій воді.

Незадовго до сну треба прийняти теплу ванну (близько 39 градусів), у яку слід всипати 200 грам солі. Після цього проблемне місце необхідно натерти настойкою, потім його обв'язують товстим шарфом. Тривалість курсу ― 1,5 тижня.

Щоб позбутися жировика або бородавки, знадобиться суміш, що складається з 50 міліграм оцтової есенції і 100 міліграм соку фікуса. У пластир треба виконати невелику дірку, а потім його наклеюють на бородавку, далі в отвір треба капнути 2 або 3 краплі суміші, при цьому у нього повинна виглядати бородавка. Палити почне відразу ж. Бажано потерпіти від 10 до 12 секунд, але якщо буде терпіти неможливо, тоді треба швидко змити проточною водою.

Каланхое

Каланхое, або домашній женьшень застосовують для зовнішнього лікування різних хвороб. Воно чудово допомагає при лікуванні пролежнів, виразок, свищів, гнійних ран і фурункулів.

Щоб отримати сік, потрібно обрізати необхідну кількість листових пластин, потім їх на тиждень прибирають на полицю холодильника, після чого подрібнюють і вичавлюють сік. Його на 24 год ставлять знову в холодильник, після чого проціджують крізь три шари марлі, потім його слід простерилізувати і законсервувати, наливши в банки. На зберігання їх прибирають в холодильник, де вони можуть перебувати не більше 12 місяців. На проблемне місце необхідно накласти марлю, складену в чотири шари, яку треба змочити в соку цієї рослини.

Така рослина в народі ще називають живим деревом. Його можна зустріти практично в кожній квартирі та будинку, але мало кому відомо про те, що діток, які у великій кількості є на листі, можна вживати в їжу, для цього їх додають в салати, а можна просто кожен день з'їдати по 1 великій ложці. Їх рекомендується включати у свій раціон людям, які страждають від недокрів'я, а також для зміцнення імунітету.

Настоянка каланхое добре допомагає при варикозі, при цьому ноги потрібно натирати зверху вниз. Мазь з каланхое допомагає при ерозії шийки матки, для цього треба кожні чотири години вставляти тампони з нею. Як правило, ерозія проходить вже через 7 днів. Щоб приготувати мазь, необхідно сік каланхое з'єднати з ланоліном у співвідношенні 3:5, потім в суміш додають 50 г вазеліну.

Ехінацея

Ехінацея дуже ефективна при занепаді імунних сил, а також при терапії артриту, опіків, віспи, свинки, інфекційних хвороб сечового міхура і інших інфекційних захворювань.

Щоб приготувати настоянку, знадобляться квітки ехінацеї. Ця рослина здатна впоратися з безліччю різних патогенних бактерій, вірусів, грибків, про це свідчать результати дослідження, проведеного в Німеччині. Настоянку можна придбати в аптеці, її слід приймати тричі на добу по 5-10 крапель.

Грошове дерево

Грошове дерево використовують для лікування великої кількості хвороб, наприклад: бронхіту, крові, шлунка, гаймориту, туберкульозу і серця.

Столітник (алое)

Найбільш популярним лікарською рослиною є столітник. Листя рекомендується прикласти до опіків, мозолів, довго незагойним ран або натоптиші. Або замість цього можна взяти шматочок марлі і просочити соком алое, потім його прикладають до проблемного місця. Треба регулярно замінювати пов'язку, це дозволить досягти швидкого позитивного результату. Також столітник використовують для виготовлення масок для обличчя, які очищають шкіру від вугрів, вугрів.

Каллізія (золотий вус)

Каллізія полюбилася великій кількості квітникарів. Вона дуже ефективна при лікуванні:

  • лишаїв, опіків, виразок, а також сприяє швидкому очищенню гнійних ран;
  • захворювань жовчного міхура, шлунку і кишечника;
  • хвороб органів кровообігу;
  • порушення обмінних процесів при ожирінні і цукровому діабеті;
  • хвороб суглобів, а ще для зміцнення імунної системи.

Щоб зробити настій треба взяти фіолетові стебла чи листя. Є 3 способи приготування настою:

  1. Треба з'єднати 1 літр тільки що скипіла води і одну велику листову пластину каллізіі.
  2. Складіть в термос 16 «колін», потім в нього потрібно влити тільки що вскипевшую воду. Настій буде готовий через 7 ч.
  3. Стебла чи листя необхідно подрібнити, а потім з'єднати з холодною водою. Закип'ятіть суміш і залишити для настоювання на 6 ч.

Настій слід пити 3 рази на добу за півгодини до їжі по одній великій ложці.

Індійський лук (лікувальний цибуля)

У індійського лука є безліч назв. Він має велику лускату цибулину і широкі листові пластини. Це рослина володіє потужними лікувальними властивостями, проте так само воно є дуже отруйним, у зв'язку з цим його можна використовувати лише зовнішньо. Воно ефективно при лікуванні захворювань суглобів і шкірних хвороб.

При частих головних болях рекомендується систематично мазати віскі соком, видавленим із зрілої листя такого рослини. Біль має відступити дуже швидко. При ревматизмі або радикуліті ретельно розтертої листям індійського лука необхідно намазати проблемну ділянку, а потім його загортають шарфом, який знімають через пару годин. Спочатку буде відчуватися поколювання, проте через трохи часу це відчуття пройде.

Бородавки, порізи, герпес, нариви і пухлини рекомендується мазати слизом даної рослини, а компреси використовуються для лікування маститу. Крім цього лікувальний цибулю дуже ефектно цвіте, а ще очищає повітря від патогенних бактерій.

Агава

Сукулент володіє безліччю лікувальних властивостей, наприклад:

  • відрізняється знезаражувальним, протизапальним і знеболюючим ефектом;
  • розріджує слиз;
  • виводить надлишки рідини з організму;
  • загоює рани при невриті, радикуліті та ревматизмі;
  • приводить в норму травлення.

В даному рослині міститься безліч корисних речовин, тому його можна додавати в салати.

Як виростити рослину, щоб з нього готувати лікувальне зілля?

Перш ніж приступити до лікування, необхідно згадати, в яких умовах вирощувалося те або інше рослина, що використовувалися для прискорення його зростання мінеральні добрива. Якщо відповідь позитивна, значить, така рослина не підходить для приготування лікувальних відварів, так як організму буде завдано більше шкоди, ніж користі.

Адже у давні часи народні лікарі для лікування хвороб збирали рослини, які ростуть тільки в чистих зонах, щоб в їх листках, квітках, стеблах і коренях не накопичилися шкідливі речовини – відходи виробництва. Тому готувати відвари потрібно тільки з рослин, вирощених в екологічно чистих умовах.

«За» і «проти» використання кімнатних рослин в якості лікарських засобів

Не всі домашні квіти можна використовувати для лікування захворювань. Деякі з них поглинають з повітря шкідливі речовини, тим самим очищаючи повітря в приміщенні. Наприклад, хлорофітум – цінна рослина в плані підтримки здоров'я. Але є одне але! Хлорофітум, як губка, вбирає в себе всі шкідливі речовини, очищає повітря, тому використання його в лікарських цілях представляється недоцільним.

Багато кімнатні рослини містять отруйні речовини, тому необхідно точно знати, які з них можна використовувати для лікування, а які ні.

Області застосування домашніх лікарів

З дикорослими лікарськими рослинами все зрозуміло, їх, однозначно, можна використовувати в лікувальних цілях, а що робити з кімнатними рослинами, чи можна їх використовувати для профілактики і лікування захворювань? Звичайно, так!

Області застосування:

  • зовнішнє застосування;
  • очищення повітря в приміщенні.

Захворювання легше запобігти, ніж вилікувати, тому в будинку завжди повинні панувати мир і спокій. Тільки радісна і розмірене життя буде сприяти збереженню здоров'я. А якщо якісь болячки і з'явилися, для їх лікування можна і потрібно застосовувати кімнатні рослини.