Світло для кімнатних рослин

Дуже важливу роль у розвитку рослини відіграє сонячне світло, але різні рослини воліють різну інтенсивність світла. Один не проти скупатися в прямих сонячних променях, а інші воліють тінь. Деякі рослини люблять розсіяне світло, а для інших достатньо звичайної електричної лампи.

У даній статті будуть перераховані основні, широко поширені домашні улюблениці і їх переваги по світу.

Воліють тінь

Аспідістра, аглаонема, галксина, сансевієрія (тещин язик або щучий хвіст). Як видно зі списку, таких рослин зовсім небагато, але це зовсім не означає, що їх потрібно встановлювати в темні закутки. Вони непогано себе почувають в півтіні.

Відмінно себе почувають у півтіні

Драцена запашна, драцена облямована, плющ звичайний, толму, фатсія, сциндансус, папороті, фікус карликовий, фіттонія, філодендрон плазуюче, фатсхидера, а також ті, які люблять тінь.

Добре себе почувають при розсіяному сонячному світлі такі рослини

Аспарагус, антуріум, азалія, королівська бегонія, виноград, бромелевые, диффенбахія, дизиготена, зигокактус (різдвяник), монстера, кислиця, колумнея, пенеромия, лілія, сциндапсус, філодендрон, спатифиллум, фуксія, хлорофітум, мурайя, шефлера, цикламен. Такі умови надають перевагу більшість декоративно - листяних і квітучих рослин. Одне з найбільш світлих місць у квартирі – це підвіконня, хоча поруч теж не погано. При цьому необхідно не забувати, що на відстані півметра від підвіконня кількість світла в 2 рази менше.

Не проти провести час на підвіконні

Акація, бугеннвиллия, ачапандус, лилиатроп, бувардія, гиппеаструм, гібіскус, жасмин, ирезина, зебрина, сукуленти, кактуси, колеус, каллістемон, цитрусові, неріне, лантану, олеандр, пеларгонія (герань), троянда, пасифлора, целозія, эпиффилум. Список не малий, але якщо є можливість, то їх слід захищати від дії прямих сонячних променів.

Не нашкодять прямі сонячні промені таким представникам домашніх декоративних рослин

Гинуре, белопероне, зебрине, глоксинії, кодиеуму, капсикуму, кордилин верхівкової, куфеи, нертері, недотроге, сансевіеріі, пуансетії, стрептокарчусу, сенколии, традесканції, хлорофітуму, хойї, хризантему, фікусу каучуконосному.

Природно, що перераховані не всі рослини, а лише ті, які частіше за інших виявляються на підвіконні або просто в квартирах, як садівників-любителів, так і домогосподарок. Сонячне світло для рослин потрібен так само, як повітря і вода, але в помірних кількостях. Це умова і є основним для нормального розвитку того чи іншого виду рослини. При цьому слід суворо дотримуватися рекомендацій по догляду за рослинами, а також по створенню умов для нормального розвитку, в тому числі і забезпечення необхідної кількості світла. Рослина може почувати себе погано, як при недоліку світла, так і при його надлишку, а про дії прямих сонячних променів взагалі говорити не доводиться, так як рослина може отримати опіки. В даному випадку результат може бути плачевним, а починати спочатку завжди важко.