Неоальсомитра

Така рослина, як неоальсомитра (Neoalsomitra), що відноситься до сімейства гарбузові (Cucurbitaceae), є каудексным. У природі його можна зустріти в Малайзії, Китаї та Індії.

Більша частина видів не мають декоративного вигляду. У зв'язку з цим найбільшою популярністю у квіткарів користується лише 1 вид.

Неоальсомитра саркофилла (Neoalsomitra sarcophylla) — це каудексное вічнозелена рослина є многолетником. Кулястої форми каудекс має діаметр до 15 сантиметрів. Пагони можуть досягати в довжину від 3 до 4 метрів. На пагонах є вусики, які спірально закручені, при цьому кінчики у них роздвоюються і мають присосками, допомагають причіпляти рослині до поверхні опори. Овальні, гладкі, очереднорасположенные зелені листочки мають розсічені кінчики. Також вони є пальчасто-розсічені, трійчастими і на їх поверхні добре помітна центральна жилка. Одностатеві квітки можуть мати кремово-зелений або кремовий окрас. Жіночі квіточки є поодинокими, а чоловічі ― входять до складу невеликих суцвіть.

Догляд за неоальсомитрой в домашніх умовах

Освітленість

Рослина потребує яскравому освітленні, проте воно повинно бути розсіяним. Ранкові та вечірні прямі промені сонця не здатні нашкодити такій рослині. Однак від полуденних палючих сонячних променів його потрібно добре притіняти. Для розміщення рекомендується віддати перевагу західні або східні вікна.

Температурний режим

Навесні і влітку неоальсомитра нормально росте і розвивається при звичайній кімнатній температурі. У зимовий час вона потребує прохолоді (приблизно 15 градусів). У літній час за наявності такої можливості квітку можна перенести на вулицю.

Вологість

Найкраще такий квітка себе почуває при вологості повітря 60-80 відсотків. Але при цьому він цілком швидко пристосовується і до більш низької вологості, і при цьому зовсім не обов'язково часто зволожувати з обприскувача.

Як поливати

У літній час потрібно рясно поливати. Так, полив потрібно проводити після того, як просохне верхній шар ґрунту. З початком осіннього періоду полив потрібно зменшити, а в зимовий час він повинен бути помірним. Слідкуйте за тим, щоб земляний ком не пересох повністю, так як це вкрай негативно впливає на стан рослини.

Підгодівля

Підживлення проводять навесні і влітку 1 раз на 2 або 3 тижні. Для цього використовують добриво для кактусів.

Особливості пересадки

Пересадку проводять 1 раз на рік у весняний час. Для приготування землесуміші потрібно з'єднати листову і дернову землю, пісок і торф, які слід взяти в рівних частках. Для посадки підійде і купівельна ґрунт, призначена для сукулентів і кактусів. Не забудьте на дні ємності зробити хороший дренажний шар.

Способи розмноження

Можна розмножувати насінням і верхівковими живцями.

Зрізання верхівкового живця проводять у весняний час. На ньому має бути 2 або 3 листочка, при цьому найнижчий потрібно акуратно відірвати. Для вкорінення підійде як грунт, так і вода. Укорінення має відбутися через кілька тижнів.

Висів насіння проводять в березні або квітні. Для цього підійде субстрат, що складається з піску і листової землі. Для пророщування насіння слід перенести в тепле місце і забезпечити регулярний полив. Ємність необхідно накрити целофановим пакетиком або склом. Потрібні щоденні провітрювання.

Шкідники і хвороби

На рослині може оселитися павутинний кліщик.

Якщо полив дуже убогий, а повітря занадто сухий, то у неоальсомитры почнуть засихати пагони, а листочки будуть жовтіти і відмирати.