Аглаоморфа

Папороть аглаоморфа не користується популярністю серед квітникарів. Родом він з вологих тропічних лісів Середньої і Південної Америки. Для посадки такого рослини потрібно велика простора ємність, так як його мохнате кореневище дуже велике і повзучі. У такого папороті, як і у багатьох інших, досить широкі листя (вайі), які в довжину можуть досягати 50 сантиметрів. А на них розташовуються вузенькі і широкі листочки. В основному на аглаоморфе селяться попелиці та борошнисті червці.

Основні види

Аглаоморфа вінчає (Aglaomorpha coronans)

Може досягати у висоту 200 сантиметрів. Жорсткі ланцетоподібні вайі трикутної форми пофарбовані в темно-зелений колір. Батьківщиною є Китаю і Індія.

Аглаоморфа Мейна (Aglaomorpha meyeniana)

Його ще називають ведмежа лапа (bears paw), а все тому що товсте кореневище такого папороті схоже з лапою. Вайі перисті і гладкі, і вони дуже довгі від 65 до 100 сантиметрів. Родом він з Філіппінських островів, де воліє рости на деревах тропічних лісів і на скелях.

Догляд за аглаоморфой в домашніх умовах

Освітленість

Потребує яскравому освітленні, але при цьому світло обов'язково повинен бути розсіяним.

Температурний режим

Цілий рік треба намагатися підтримувати температуру від 15 до 20 градусів. Варто пам'ятати, що такий папороті вкрай негативно реагує на протяги. Також рослина дуже погано реагує на температури: вище 22 градусів і нижче 10 градусів.

Як поливати

Поливати треба систематично й помірно, причому цілий рік. Субстрат в горщику повинен бути завжди злегка влажноватым (не сирим). Не варто допускати застою води в грунті, так як це може спровокувати загнивання кореневої системи. Поливати рекомендується тільки теплою водою.

Вологість

Аглаоморфа і як всі інші папороті віддає перевагу дуже високу вологість повітря. У зв'язку з цим їй потрібно, як можна частіше зволожувати листя з обприскувача.

Особливості пересадки

Пересадку проводять тільки у разі необхідності, наприклад, коли кореневій системі стає тісно в горщику. Дану процедуру рекомендується проводити у весняний час.

Способи розмноження

Розмножувати такий папороть рекомендується навесні. Це можна зробити діленням розрісся кущика або спорами.

Можливі труднощі

  1. Засихають гілочки ― пересушування субстрату. Збільште частоту поливів.
  2. Кущик в'яне ― загнивання кореневої системи. Слід скоротити полив.