Ариокарпус

Рослина ариокарпус відноситься до сімейства Кактусові. Воно являє собою сукулент, стебло у якого невисокий і злегка сплюснутий, він може бути пофарбований у коричневий або сірий колір. Низьке стебло в поперечнику може досягати 12 сантиметрів, його поверхню покривають сосочки, а вже на них знаходяться ареоли. Зростаючі з ареол голки є рудиментарними (недорозвиненими). В поперечнику дзвонові квітки можуть досягати близько 50 мм. Вони можуть бути пофарбовані в червоний, жовтий або білий колір. У природі ця рослина можна зустріти в південній частині Північної Америки. Рід ариокарпус об'єднує приблизно 10 видів.

Догляд за ариокарпусом в домашніх умовах

Кімнатний ариокарпус відрізняється своєю невибагливістю і невимогливістю у догляді. Завдяки цьому його зможе культивувати навіть початківець квітникар.

Освітленість

Така рослина потребує великої кількості яскравого світла, який повинен бути розсіяним. Тривалість світлового дня повинна бути не менше 12 год.

Температурний режим

У літній час кактус нормально росте при будь-якій температурі. У зимовий час необхідно знизити температуру до 12-15 градусів, однак вона не повинна опускатися нижче 8 градусів, у іншому випадку це може привести до загибелі куща.

Субстрат

Для вирощування ариокарпуса використовують піщаний ґрунт, причому в ній майже не має бути гумусу. Деякі кактусознавці для посадки такого рослини використовують великий річковий пісок. В цілях профілактики появи гнилей, готовий субстрат рекомендується з'єднати з невеликою кількістю деревного вугілля і цегляної крихти (дрібної гальки).

Вирощувати такий кактус рекомендується в горщику з глини, так як в ньому рідше виникають проблеми з вологістю. Після посадки на поверхню ґрунтосуміші в горщику рекомендується засипати дрібними каменями.

Полив

Поливи повинні бути дуже незначними, так як ця рослина майже в них не потребує. Поливають кущ тільки після того, як земляний кому в горщику повністю просохне. Протягом усього періоду спокою кактус не поливають. Вода, що використовується для поливу повинна бути відстояною і кімнатної температури. Її ллють акуратно на поверхню субстрату, уникаючи попадання рідини на стебло. Зволожувати кущ з пульверизатора не можна, так як це може стати причиною розвитку гнилі.

Підживлення

Підгодовують ариокарпус 2 рази на рік і тільки на протязі вегетаційного періоду. Фахівці радять використовувати для цього добриво для кактусів і сукулентів.

Пересадка

Пересаджують ариокарпус тільки при необхідності, коли йому стає дуже тісно в горщику. Однак проводити пересадку треба акуратно, тому що коренева система у цієї рослини дуже тендітна. Під час пересадки земляний кому в горщику повинен бути повністю сухим. Дану процедуру проводять методом перевалки, причому намагаються зберегти грудку землі на коренях цілим.

Способи розмноження

Розмножити кімнатний ариокарпус можна насіннєвим способом і щепленням. І той і інший спосіб відрізняється своєю складністю, у зв'язку з цим багато квітникарі воліють купувати готове рослина, якому вже виповнилося 2 роки.

Вирощування з насіння

Візьміть невелику миску і наповніть її легкої піщаної почвосмесью, причому вона повинна бути злегка вологим. Посійте насіння і стежте за тим, щоб поверхня субстрату завжди була вологою. Переставте посіви в тепле місце (не нижче 20 градусів). Після того як з'явилися сіянцям виповниться чотири місяці, проводять їх пікіровку. Потім молоді кущики прибирають в парник. В таких умовах кущ повинен рости близько півтора років, а потім його переміщують на підвіконня. Привчати кактус до нових умов потрібно поступово.

Розмноження щепленням

Прищеплювати ариокарпус необхідно на інший кактус, наприклад, для цього можна використовувати Миртиллокактус або Эриоцереус юзберти. Для початку зріжте матеріал для щеплення, для цього використовують гострий сухий і продезінфікований інструмент. Щеплений кущ практично 2 роки тримають у теплиці, де він підросте і зміцніє.

Захворювання і шкідники

Ариокарпус відрізняється високою стійкістю до хвороб та шкідників. Травмований втеча здатний дуже швидко відновитися. Це рослина може постраждати тільки від гнилі, розвитку якої сприяє неправильний режим поливу. Загнив стебло можна зрізати, і кущ через деякий час зможе відновитися. При появі гнилі на коренях кущ викидають, тому що його вже не врятувати.

Види ариокарпусов з фото і назвами

Ариокарпус агавовидный (Ariocarpus agavoides)

Округлий стебло має кулястою формою. Він покритий не ребристою гладкою шкірою. Сосочки у цього виду сплюснуті і товсті. Якщо ви подивитеся на кущ зверху, то її форма буде більше схожа на зіркоподібну. Великі квітки забарвлені в темно-рожевий колір.

Ариокарпус притуплений (Ariocarpus retusus)

Стебло у цієї рослини трохи більше, якщо порівнювати його з попереднім видом. Верхню частину стебла покривають повстяні волоски коричневого або білого відтінку. Сосочки мають пірамідальну форму. Під час цвітіння кущ прикрашають рожеві квітки.

Ариокарпус потрощений (Ariocarpus fissuratus)

Стебло у цього виду дуже щільний і більше схожий з каменем, який складається з вапна. Втеча зовсім трохи виступає з грунту, так як він сильно в неї поглиблений. Поверхня тій частині стебла, яка виступає над землею, вкрита волосками, завдяки чому кущ має більш привабливий зовнішній вигляд. Від каменю цю рослину можна легко відрізнити тоді, коли на ньому розкривається великий квітка рожевого або пурпурного забарвлення.

Ариокарпус шелушащийся (Ariocarpus furfuraceus)

Даний вид помітно крупніше інших. Стебло заввишки у нього може досягати від 10 до 13 сантиметрів, а в поперечнику ― до 20 сантиметрів і навіть трохи більше. Форма сосочків трикутна. Поверхню у втечі шорстка, що і відбилося на назві виду. Дзвонові квітки можуть бути пофарбовані в кремовий або білий колір.

Ариокарпус Кочубея (Ariocarpus kotschoubeyanus), або коцебу

Декоративності даного виду додає те, що на його стеблі є смуги. На зірчастому стеблі під час цвітіння розкривається квітка лілового відтінку.

Ариокарпус Браво (Ariocarpus bravoanus)

Низьке стебло цього виду є медленнорастущим. Не дуже великі плоскі сосочки пофарбовані в темний відтінок. На поверхні верхньої частини стебла знаходиться білуватий повсть. На краях сосочків розташовані шерстисті ареоли. Не дуже великі квітки забарвлені в яскраво-рожевий колір.

Ариокарпус ллойда (Ariocarpus lloydii)

У цього виду втеча так само круглий і плоский, і він зовні дуже схожий на камінь. Квітки можуть бути пофарбовані у фіолетовий або рожевий колір.

Ариокарпус трикутний (Ariocarpus trigonus)

Вид отримав свою назву завдяки тонким тригранним сосочка. В поперечнику блідо-жовті квітки можуть досягати близько 50 мм.

Ариокарпус килевидный (Ariocarpus scapharostrus)

Теж має сплюснутий стебло зеленого забарвлення. На його поверхні розташовано зовсім небагато кілеваті сосочків. У пазухах знаходиться ворс білого кольору, а квітки забарвлені в фіолетово-рожевий відтінок.