Фінік канарський

Фінік канарський ще іменують фінікова пальма канарська (Phoenix canariensis). Ця рослина відноситься до роду фінік і до сімейства пальмові (Palmaceae). У природі їх можна зустріти в кам'янистих районах Канарських островів.

Ця пальма досить велика. Так, у висоту вона сягає 18 метрів, при цьому ширина її стовбура буде дорівнює 1 метру. Нерозгалужений прямий стовбур досить міцний. На його поверхні знаходиться безліч пеньків, які є рештками відмерлих і опалих листочків. Листя знаходяться лише на вершечку пальми, і їх нараховується від 150 до 200 штук. Короткочерешкові листочки в довжину можуть досягати від 4 до 6 метрів. Зеленувато-сірі сложноперістие листя складаються з жорстких вузеньких листочків, яких налічується від 80 до 100 штук.

Квітки поділяються на жіночі (жовто-помаранчеві) і чоловічі (кремові). Вони зібрані в досить великі розгалужені пазушні суцвіття, при цьому жіночі суцвіття в довжину можуть досягати 200 сантиметрів. Маленькі (близько 2 сантиметрів у довжину) плоди овальної форми пофарбовані у помаранчевий колір. У кожному з плодів знаходиться одне велике насіння.

Догляд за фініком канарських в домашніх умовах

Щоб вирощувати фінік канарський в домашніх умовах, треба знати кілька правил по догляду за ним.

Освітленість

Обожнює сонячне світло. Рослина протягом усього року потребує прямих променях сонця. Рекомендується помістити пальму в безпосередній близькості від вікна південної орієнтації. У літній час її можна перенести на свіже повітря (на балкон в сад).

Восени і взимку необхідно підсвічувати пальму спеціальними фитолампами, при цьому світловий день повинен бути не коротше 10 годин.

Щоб крона була красивою, потрібно регулярно потроху повертати горщик навколо своєї осі відносно джерела світла.

Температурний режим

Під час інтенсивного росту рекомендується містити рослину при температурі від 22 до 25 градусів. Рослина буде цілком комфортно себе почувати і при більш високій температурі, але якщо при цьому спостерігається низька вологість повітря, то почнуть сохнути кінчики у листочків. У зимовий час рекомендується переставити пальму в більш прохолодне місце від 16 до 18 градусів.

Провітрювання

Такий фінік потребує регулярного притоці свіжого повітря. Він позитивно реагує на легкий вітерець, тому рекомендується створювати не дуже великий протяг в кімнаті, де знаходиться фінік канарський. Однак взимку треба бути обережним, щоб під час провітрювання не було різких перепадів температур в кімнаті.

Як поливати

У період активного росту полив повинен бути рясним, при цьому його проводять після того, як трохи просохне верхній шар субстрату. Перелив для фініка небажаний. Якщо рідина буде застоюватися в грунті, то молоденькі листочки поблідли і стануть м'якими. Рослина так само негативно реагує і на пересушування грунту. Якщо полив буде убогим, то листочки почнуть в'янути і їх положення з часом не відновиться.

Для поливу використовують м'яку відстояну воду, в якій міститься незначна кількість калію.

У зимовий час поливають дещо менше.

Вологість повітря

Потребує підвищеної вологості повітря (приблизно 50 відсотків). У зв'язку з цим рослина потребує систематичного обприскуванні, тим більше при теплій зимівлі, коли повітря в кімнаті висушують прилади опалення. У безпосередній близькості від пальми рекомендується помістити маленький фонтанчик або акваріум.

Землесуміш

Для посадки підійде готова земляна суміш для пальм, яка продається в квітковому магазині, але в неї фахівці рекомендують додати невелику кількість великої розпушувача. Для приготування землесуміші власними руками треба з'єднати перегнійну, дернову і компостну землю, а також грубозернистий пісок, які слід взяти в рівних частках.

Не забудьте зробити товстий дренажний шар на дні ємності. Для цього можна використовувати керамзит.

Добриво

В період інтенсивного росту підживлення проводять 1 раз в 2 тижні, а в зимовий час ― 1 раз у 4 тижні. Для цього чергують рідке комплексне мінеральне добриво з органічним.

Особливості пересадки

Молоді рослинки піддають пересадки 1 раз на рік, а дорослі екземпляри дещо рідше ― 1 раз на 3 або 4 роки. Якщо рослина має значні розміри, то у нього 1 раз на рік рекомендується замінювати верхній шар грунту на новий.

Під час пересадки потрібно враховувати те, що чим більше вік рослини, тим важче грунт йому потрібен. Для обважнення грунту використовується глинисто-дернова земля.

Способи розмноження

Розмножити в кімнатних умовах можна свіжими насінням. Якщо у вас є фінік, який не був підданий тепловій обробці, то його витягнута кісточка також підійде для посадки.

Сіянці з'являються через 2-3 місяці після посіву. Сіянці відрізняються своїм дуже повільним ростом, так, перші сложноперістие листочки зростуть лише на 4 або навіть 5 рік життя.

Захворювання і шкідники

На рослині можуть оселитися павутинні кліщі, щитівки або борошнисті червці. При виявленні шкідників потрібно провести обробку відповідним хімічним засобом.

Захворіти фінік може з-за неправильного догляду:

  • пожовтіння листя ― недостатній полив;
  • поява плям на поверхні листя ― через рясного поливу або різких змін температур;
  • потемніння і опадання нижніх листків ― природний процес росту і розвитку;
  • сохнуть кінчики листочків ― низька вологість повітря;
  • листя стали темними, а також присутні ознаки гнилі ― через перелив (якщо корінці стали при цьому чорними, то рослина загине).

Особливості покупки

У тому випадку, якщо ви вирішили придбати такий фінік в магазині, то не робіть цього в зимовий час. Справа в тому, що із-за різкої зміни температури (при перенесенні рослини на вулицю, а потім знову в приміщення) можуть відмерти всі листочки.

Відео огляд