Эспостоа

Эспостоа має пряме відношення до сімейства кактусові, і вважається різновидом клейстокактусов. Ця рослина є колонновидным і має розгалужені від основи стебла. Пагони у висоту можуть виростати до 3 метрів, а на їх поверхні знаходиться величезна кількість волосків. У природі цей кактус можна зустріти в середньогір'ї південного Еквадору і північної половини території Перу. У природних умовах у эспостоа утворюються ефектні квітки дзвоникоподібної форми, які в діаметрі можуть досягати 5 сантиметрів. Цвітіння спостерігається лише у дорослих екземплярів. Після цвітіння утворюються плоди овальної форми, на поверхні яких є шар з волосків і лусочок.

У домашніх умовах найчастіше вирощують эспостоу шерстистую (Espostoa Lanata). Найбільш підходящі умови для її утримання ― в оранжереях. Там рослина розкривається в повній красі. Але його цілком можна вирощувати і в кімнатних умовах. Квітникарі люблять цей кактус за незвичайне білувате шерстистое опушення. В домашніх умовах він цвіте вкрай рідко і може досягати у висоту від 35 до 70 сантиметрів. Домашня эспостоа має колонновидным міцним і досить товстим стеблом, пофарбованим в зеленувато-сірий колір, на поверхні якого знаходиться щільне покриття, що складаються з гострих колючок і волосків.

Догляд за эспостоа в домашніх умовах

Освітленість

Любить світло. Рослині потрібне яскраве освітлення і влітку, і особливо взимку.

Температурний режим

У весняно-літній період рекомендується містити кактус при помірних температурах. З настанням холодної пори року його потрібно переставити в досить прохолодне місце (від 15 до 18 градусів). Слід знати, що эспостоа цілком комфортно себе почуває при температурі не нижче 8 градусів.

Як поливати

Під час активного росту поливати рослину треба дуже обережно, при цьому полив повинен бути достатньо мізерним. Не варто забувати, що цей кактус із стану спокою виходить дуже довго (протягом усієї весни та початку літа). В осінньо-зимовий період потрібно лише зрідка поливати кактус невеликою кількістю води.

Вологість

Не потребує додаткового зволоження з обприскувача. У спекотні літні дні рекомендується часте провітрювання приміщення.

Особливості пересадки

Поки молоді кактуси їх слід піддавати процедурі пересадки 1 раз в рік. Для пересадки слід вибирати ємність за розміром трошки більше попередньої. Відповідна землесуміш повинна добре пропускати воду і повітря, і мати глибокий дренаж. Для приготування суміші треба з'єднати дернову землю, листовий перегній, а також цегляну та мармурову крихту, взяті в пропорції 2:1:2.

Способи розмноження

У весняно-літній період можна розмножити живцюванням. Живці перед висадкою в торф'яну грунт треба підсушити протягом декількох діб. Можна виростити кактуси з насіння, якщо в кімнаті буде температура від 17 до 25 градусів.

Висів насіння можна проводити у весняно-літній період в суху суміш, що складається з листової землі і грубозернистого піску. Ємність накривається склом і забирається в добре освітлене місце. Коли здадуться сіянці, скло треба буде прибрати.

У тому разі, коли частина насіння проросла дещо раніше інших, їх потрібно пересадити в інший горщик. При цьому пересаджені сіянці не слід тривожити до повного їх укорінення. Потім сіянці розсаджують за невеликим горщикам.

Можливі труднощі

  1. Є гниль в нижній частині стебла (у поверхні субстрату) ― через перелив. Необхідно переглянути режим поливу.
  2. На волосках з'явився вапняний наліт ― через зволоження рослини з обприскувача.

Відео огляд