Эпифиллюм

Така рослина, як эпифиллюм має пряме відношення до сімейства кактусових. У природних умовах ця рослина можна зустріти в тропічній Америці, а також у Мексиці. Найчастіше эпифиллюмы ще іменують филлокактусами, що в перекладі означає «листоподібний кактус». Цей рід об'єднує майже 20 видів рослин, представлених эпифитами та напівчагарниками з листовидным стеблом і здерев'янілими підставою. Листя у эпифиллюма відсутня, замість неї є плоскі і досить широкі пагони. Скелетні гілки можуть мати тригранну або округлу форму. Ця рослина є сильноветвящимся і швидкозростаючим. Молоденькі пагони спрямовані вертикально вгору, проте з часом вони никнуть. Такі рослини із-за своїх великих ефектних квіток ботаніками ще іменуються «орхідейними кактусами». Перший раз кактус цвіте з досягнення трирічного віку. Досить великі квітки можуть мати довжину до 30 сантиметрів, а діаметр ― до 15 сантиметрів. Квітки мають форму воронки і довгою квітковою трубкою. Є види, запашні квітки яких мають досить приємним ароматом.

На даний момент є більше 10 000 сортів такого рослини, завдяки старанням квітникарів.

Основні види

Эпифиллюм Акермана (Epiphyllum ackermannii)

Це гібридна рослина, яка має квітки, пофарбовані в колір насичено-червоний колір. Цей кактус найбільш невибагливий з усіх видів, що входять в даний рід.

Эпифиллум остролепестный (Epiphyllum oxypetalum)

Даний вид є природним. Пагони у такого рослини виростають до 200 сантиметрів в довжину і 12 сантиметрів завширшки. Розпускання білосніжних ароматних квіток відбувається в нічний час.

Догляд за эпифиллюмом в домашніх умовах

Освітленість

Дуже люблять світло. Для розміщення треба вибирати добре освітлені місця, але при цьому захищені від прямих променів сонця (в іншому випадку на пагонах може з'явитися опік).

Температурний режим

Стійкі до спеки. У зимовий час рекомендовані помірні температури в межах від 15 до 20 градусів. Слід врахувати, що в кімнаті, де знаходиться эпифиллюм, не повинно бути холодніше 10 градусів, а то він може загинути.

Як поливати

Полив повинен бути помірним, при цьому обов'язково треба виливати з піддону накопичилася рідина. У зимовий час полив роблять лише після повного просихання субстрату.

Вологість повітря

Для нормального росту і розвитку рослини потрібна висока вологість повітря. Рекомендується проводити систематичні обприскування пагонів, а також їх обмивання (для цього використовується струмінь води кімнатної температури).

Особливості пересадки

Пересаджувати рослину потрібно 1 раз на рік, проводиться систематична обрізка. При цьому обрізанні підлягають пагони, що мають пошкодження, некрасиві або старі, а також ті, на яких не закладаються квіткові бутони.

Способи розмноження

Розмножити можна стебловими живцями. Цю процедуру проводять у весняний та осінній період. Для цього зрізують бічні пагони і загострюють кінець трохи вище вузенькою частини стебла (клиновидно). Держак ставиться вертикально і залишають на відкритому повітрі на 5 або 6 днів для підсушування. На живці потрібно вибирати пагони старше 1 року, однак здерев'янілі старі так само не підходять. Освіта корінців відбувається дуже швидко, при цьому для вкорінення використовується вода або зволожений субстрат.

Можливі труднощі

  1. Дорослий не цвіте кактус ― забезпечений неправильний догляд. Проведіть пересадку і систематично підгодовуйте рослина.
  2. Рослина скидає бутони ― різко змінилися умови, у яких міститься эпифиллюм. Треба почекати поки він адаптується.

Відео огляд