Апорокактус

Таке эпифитное рослина, як апорокактус (Aporocactus) має пряме відношення до родини кактусових (Cactaceae). У природі можна зустріти в Мексиці. Воліє рости на скелястих схилах, при цьому своїми пагонами воно чіпляється за гілки дерев і чагарників, і за кам'янисті виступи. Часто можна зустріти звисають могутні зарості.

У цієї рослини є довге стебло, що виростає у довжину до 100 сантиметрів, а його діаметр дорівнює 1,5–3 сантиметри і він є сильно розгалуженим. На його поверхні можна розгледіти тоненькі погано видимі ребра, на яких розташовуються коротенькі колючки схожі на щетинки. Молоденькі кактуси відрізняються тим, що їх стебло росте вгору, після цього він спускається вниз у вигляді петлею. Блискучі батоги насиченого зеленого забарвлення, з часом змінюють свій колір зелено-сірий.

Трубчасті квіточки пофарбовані в темно-червоний або рожевий колір і довжину досягають 10 сантиметрів. Плід представлений у вигляді ягідки круглої форми і червоного кольору. На його поверхні знаходиться шар з щетинок.

Догляд за апорокактусом в домашніх умовах

Освітленість

Потребує яскравому освітленні, але при цьому негативно реагує на потрапляння прямих променів сонця. Рекомендується розміщувати біля вікон західної або східної орієнтації. Якщо поставити його на південне вікно, то тоді в полуденні години треба буде обов'язково притіняти рослину від палючих променів сонця. У зимовий час апорокактус також повинен отримувати достатньо багато світла, так як саме це має прямий вплив на утворення бутонів, а також на рясність цвітіння.

Температурний режим

Навесні і влітку кактус добре себе почуває в теплі (від 20 до 25 градусів). В цей час його можна перенести на вулицю, але при цьому для його розміщення слід вибрати місце притінене від прямих променів сонця. В зимовий час його переставляють в прохолодну (від 7 до 10 градусів) і світлу кімнату.

Вологість

Йому не потрібна висока вологість повітря, проте в літній період кактус рекомендується обприскувати теплою водою. У зимовий час, особливо при холодній зимівлі, обприскування проводити не можна.

Як поливати

У весняно-літній період полив повинен бути рясним, але допускати застою води в грунті категорично не можна. Грунт весь час повинна бути злегка вологим. Через деякий час після поливу з піддону обов'язково слід видаляти стекшую рідина. У зимовий час полив потрібно скоротити (тим більше при холодній зимівлі). Поливати потрібно тільки тоді, коли грунт повністю просохне.

Підгодівля

Підгодовують рослини з березня місяця і до середини літнього періоду 1 раз у 4 тижні. Для цього використовують спеціальні добрива для кактусів. Коли цвітіння закінчується, рослина більше не підгодовують.

Особливості пересадки

Молоденькі рослини піддають пересадки 1 раз на рік, а дорослі ― 1 раз в 2 або 3 роки. Горщики повинні бути низькі і досить широкі, так як коріння розташовуються близько до поверхні ґрунту. Не забудьте про хороший дренажний шар.

Землесуміш

Відповідна земля повинна бути водопроникним і рихлою. Для приготування землі треба з'єднати листову, дернову і торф'яну землю, а також пісок, узяті в рівних частках. Можна використовувати покупну землесуміш, призначену для кактусів.

Способи розмноження

Можна розмножувати насінням і живцями

На живці розрізають досить довгу батіг, при цьому кожен з шматочків повинен мати довжину 7 або 8 сантиметрів. Живці слід залишити для підсушування на 7 днів. Після їх треба висадити в зволожений пісок, змішаний з торфом, заглибивши всього на 2 сантиметри. Потім їх щільно прикривають склом і прибирають в тепло (від 20 до 22 градусів). Укорінені живці саджають у горщики діаметром 7 сантиметрів.

Шкідники і хвороби

Найчастіше на даному кактусі селяться нематоди, щитівки і павутинні кліщі. При переливі можуть з'явитися грибкові захворювання.

Відео огляд

Основні види

Апорокактус Концатти (Aporocactus conzattii)

У цієї рослини плетевидные повзучі стебла пофарбовані в насичений зелений колір. У діаметрі вони можуть сягати від 2 до 2,5 сантиметрів. Є яскраво виражені ребра (від 6 до 10 штук) а на них розташовуються горбки. Жовтуваті колючки у вигляді голок досягають 1 сантиметра в довжину. Квіточки пофарбовані в темно-червоний колір.

Апорокактус плетевидный (Aporocactus flagelliformis)

У цієї рослини безліч тоненьких звисаючих стебел які в довжину можуть досягати 100 сантиметрів, а їх діаметр дорівнює 1,5 сантиметрам. На маловиражених ребрах розташовуються маленькі ареоли, а також щетінковідниє колючки коричнево-жовтого забарвлення. Зигоморфні квіточки мають насичений рожевий колір і скошений віночок, при цьому пелюстки у них загнуті до втечі. Плід представлений у вигляді червоної ягоди круглої форми. На його поверхні розташовується шар з щетинок.

Апорокактус Мартиуса (Aporocactus martianus)

Володіє тоненькими і дуже довгими пагонами з вісьмома низькими ребрами, на поверхні яких розташовуються коротенькі сіруваті колючки. Темно-рожеві квіточки мають досить великий розмір (діаметр до 10 сантиметрів).