Така рослина, як кімнатний евкаліпт відомо тим, що виділяє фітонциди. Ці особливі речовини здатні знищити бактерій, що знаходяться в повітрі, при цьому людина зможе відчути, що дихати стало набагато легше. А ще ця рослина використовують для приготування засобів при різних захворюваннях дихальних шляхів і горла.
Ця рослина має пряме відношення до родини миртового. Вперше його виростили в Австралії. Евкаліпт являє собою ефектне невисока, досить компактне деревце, яке має пірамідальною формою. Є медленнорастущим рослиною, а листя набуває незвичайний зелено-синій колір. Поверхня листочків блискуча і гладка, наче на ній знаходиться восковий шар. Домашній евкаліпт виділяється тим, що з віком у нього змінюються листя. Так, молоденькі овальні листочки досить м'які і володіють специфічним ароматом. А листя постарше має більш витягнуту форму, вона щільна і не володіє таким сильним запахом. Евкаліпт має сильний аромат, так як в його листочках є велика кількість ефірної олії. У природі ця рослина виростає до 150 сантиметрів у висоту, при цьому в кімнатних умовах воно набагато нижче. Квіточки структурі поодинокі, а плоди мають форму коробочки.
Зміст
Особливості вирощування
Щоб виростити евкаліпт в кімнатних умовах, потрібно знати деякі правила. Так, найкраще для цього підходять такі види, як евкаліпт Гунни (Eucalyptus gunnii) і евкаліпт лимонний (Eucalyptus citriodora). Їх можна виростити з саджанців, так і з насіння, які цілком можливо придбати в квітковому магазині. Незважаючи на маленький розмір насіння, схожість у них висока.
Для початку підготуйте глиняні горщики і наповніть їх землесумішшю, що складається з піску і землі, взятих у рівних частках. Землю спочатку злегка зволожують, а потім висівають на її поверхню насіння. Потрібно підтримувати температуру 18 градусів. Перші чотири доби після посіву полив проводити не потрібно. Перші паростки, як правило, з'являються вже через 5-10 діб після посіву. Сіянцям в даний період потрібна особлива турбота. Поливати їх треба акуратно, щоб не перелити, а також потрібно регулярно провітрювати кімнату.
Підросли сіянці (3 сантиметри), з появою молоденькими листочками, слід пікірувати по різних горщиках. Для цього треба взяти ємності, ширина яких 10 сантиметрів, а висота ― 15 сантиметрів. Пересаджуйте акуратно, так як ніжні коріння можна легко пошкодити. Після пересадки полив не слід виробляти 4-про діб. Потім полив повинен бути помірним і щоденним. Через 3 тижні рослинки вже зміцніють, їх можна висаджувати в постійні горщики.
Догляд за кімнатним евкаліптом в домашніх умовах
Освітленість
Світлолюбна рослина. Рекомендується поставити біля вікна південної або південно-східної орієнтації.
Температурний режим
У літній та осінній період добре себе почуває при температурі 16-18 градусів, а в зимовий ― 12-15 градусів.
Як поливати
У весняно-осінній період потрібно поливати рясно, а в зимовий ― помірно. Перелив, як і пересушування грунту небажані, тому що це може призвести до того, що верхня частина пагонів почне сохнути. Обприскувати евкаліпт не потрібно.
Підгодівля
Підгодовувати треба 2 рази на місяць. Для цього використовують спеціальні вітамінно-мінеральні комплекси для кімнатних рослин.
Особливості пересадки
Молоді рослини пересаджують 1 раз в рік, дорослі ― 1 раз в 2-3 року. Горщик слід вибирати не дуже великою, інакше це негативно відбивається на коренях евкаліпта. Землесуміш для посадки складається з листової, торф'яної і дернової землі, а також піску, взятих у пропорції 1:1:2:1.
Захворювання і шкідники
Стійкий до хвороб. Може оселитися щитова попелиця і павутинний кліщ. Для боротьби з ними рекомендується використовувати спеціальні покупні засоби.