Пеллиония

Такий рід, як пеллиония має пряме відношення до родини кропив'яні (Urticaceae). В даному роду налічується приблизно 50 видів трав'янистих рослин, які є багаторічниками. Вони можуть мати як прямостоячі, так і стебла стелються, які є сильноветвящимися біля основи. У природі їх можна зустріти в тропічних зонах Полінезії, а також Східної Азії. В домашніх умовах можна вирощувати лише кілька видів цієї рослини. А все тому що умови для їх вирощування там вкрай несприятливі.

Пеллиония Давно (Pellionia daveauana)

У неї є голі, досить товсті пагони, забарвлені в блідо-бурий колір, а на них очереднорасположенны асиметричні широколанцетні листочки, що мають підстави серцеподібної форми, а також коротенькі живці. Поверхня листя гладка, слабогородчатая, а в довжину вони досягають 4-6 сантиметрів. Мають незвичайне і красиве забарвлення. Прямо по центру проходить досить широка, поздовжня смуга блідого, зелено-сіруватого кольору. А по краю листочки пофарбовані в темний, майже чорний, відливає пурпурним, колір. Виворітна сторона листа зелено-сіра. На повзучих стеблах утворюється корінці в місцях, де вузли торкаються до поверхні грунту, за рахунок цього відбувається досить швидке розростання на всі боки.

Пеллиония прекрасна (Pellionia pulchra)

Має менший розмір у порівнянні з пеллионией Давно, а також зовсім інше забарвлення. Максимальна довжина листочків 4 сантиметри. На сіро-сріблястим лицьовій стороні листа є темні зелені смужки, розташовані уздовж жилок. Виворітна сторона сірувато-рожева.

І в того і в іншого виду є маленькі біло-зелені квіточки, зібрані в пухкі суцвіття у вигляді парасольок і не представляють ніякої декоративної цінності. У рослини, що вирощується в домашніх умовах, як правило, квітконоси обрізаються.

Догляд за пеллионией в домашніх умовах

Це рослина непопулярне серед квітникарів, незважаючи на те, що воно не дуже невибаглива у догляді і досить часто зустрічається в спеціальних магазинах.

Освітленість

Найкращим місцем для пеллионии є те, яке розташоване в глибині добре освітленої кімнати. Може вирощувати і при повній відсутності сонячного світла, але в такому випадку вам знадобиться підсвічування фитолампами. Рослина нормально себе почуває в півтіні і йому не рекомендовано потрапляння на листя прямих променів сонця.

Температурний режим

Любить тепло, але при цьому спека негативно впливає на нього. Так, в теплу пору року йому рекомендована температура від 20 до 24 градусів. З настанням зимового періоду температуру злегка знижують, але вона не повинна бути менше ніж 16 градусів.

Добре реагує на регулярне провітрювання кімнати, але при цьому пеллионию слід захистити від протягів.

Як поливати

Протягом всього року потрібен рясний систематичний полив. Для цього використовують злегка теплувату та відстояну воду. Земля в квітковому горщику повинна бути весь час злегка вологим, але при цьому не мокрій. Застій води в грунті негативним чином відображається на кореневій системі.

Вологість

Вологість повітря потрібна підвищена. Щоб підтримувати її на належному рівні, треба в піддон всипати трохи керамзиту або гальки і влити води. А ще необхідно обприскувати листя не менше 2 разів за добу.

Землесуміш

Потребує легкої і насиченою поживним речовинами землі. Для посадки підійде покупної універсальний квітковий грунт, у який слід всипати невелику кількість розпушувача, наприклад, такого, як: вермикуліт, перліт або цегляна крихта. Також землесуміш можна зробити своїми руками, для цього змішавши перегнійну, листову і торф'яну землю, а також грубозернистий пісок у співвідношенні 1:2:1:1.

Квіткові горщики підійдуть низькі і широкі, тому що коренева система знаходиться поруч з поверхнею грунту. Не забудьте про хороший дренаж.

Може рости на гідропоніці.

Добриво

Підгодівлю проводять нечасто під час активного росту 1 раз на місяць. Для цього використовують комплексне добриво для декоративно-листяних рослин (використовувати ½ частина дози від рекомендованого дозування зазначеної на упаковці). У зимовий час добрива в грунт не вносять.

Особливості обрізування і пересаджування

Поки пеллиония молоденька, їй рекомендовано проводити прищипування для формування більш пишної крони, однак подорослішав квітка цього не потребує. Ізрастается дуже швидко і через 1-2 роки рослина рекомендується оновити. З цих причин пересадка не потрібна.

Способи розмноження

Можна виростити з насіння, а також розмножувати живцями. Для черешка обрізують верхівки стебел, при цьому варто врахувати, що на них повинно бути не менше трьох міжвузлів. Вкорінюється швидко приблизно через тиждень.

Шкідники

Найчастіше селиться білокрилка, а також попелиця. У профілактичних цілях пеллионии рекомендований систематичний теплий душ. Це виключить необхідність використання хімічних засобів.

Застосування

Її найчастіше використовують для складання квіткових композицій або міксів, які складаються з кількох різних квіток. Як правило, для їх створення використовують тераріуми, флорариумы, а також темно-зелені садки.

Вирощують ще її, як ампельну рослину в підвісних кашпо, а також і як грунтопокривна рослини при цьому поєднуючи з поодинокими великими квітами.

Можливі проблеми

З-за неправильного догляду може виникнути кілька проблем:

  1. Сохнуть кінчики листочків ― низька вологість.
  2. Гниття кореневої шийки і корінців ― застій води в грунті.
  3. Забарвлення листя став блідим ― занадто багато світла.
  4. Пагони сильно витягнулися ― мало світла.

Відео огляд