Сеткреазія пурпурова

Сеткреазія пурпурова (Setcreasea purpurea), яку також називають традесканція бліда (Tradescantia pallida), має пряме відношення до роду сеткреазія, а також до сімейства коммелінових (Commelinaceae). У природі зустрічається на узбережжі Мексиканської затоки в Східній Мексиці.

Цей вічнозелений багаторічник має соковиті повзучі пагони, які в довжину можуть досягати 1 метра. Листочки вагінальні, почергово розташовані. Прості листки широколанцетної форми в довжину досягають приблизно 10 сантиметрів. Лицьова сторона листя зелено-фіолетове і гладка, а виворітна ― фіолетового кольору і має невелику опушення.

Цвіте дуже довго з середини весни і до кінця літнього періоду. Маленькі рожево-фіолетові квіточки мають 3 широких пелюстки, які зібрані в не дуже великі суцвіття на кінцях стебел.

Догляд за сеткреазией в домашніх умовах

Найчастіше сеткреазию ростять в якості ампельної рослини. Вона не дуже вибагливий, але при цьому варто врахувати, що в догляді за нею доведеться дотримуватися певних правил.

Освітленість

Це рослина дуже любить світло, і при цьому він повинен бути яскравим і розсіяним. Однак рекомендується на 2 або 3 години на добу ставити його під прямі промені сонця. Якщо світла квітці буде вистачати, то його міжвузля стануть короткими, а листочки придбають насичений і дуже ефектний забарвлення. Але також можливо вирощування сеткреазии і без сонячного світла, для цього потрібно всього лише на 16 годин в день розміщувати під світло фитоламп.

Якщо світла буде мало, то листя втратить свою красиву забарвлення і стане зеленою, а стебла витягнуться. Цвітіння в цьому випадку не настане.

Температурний режим

У тому випадку, коли квітка круглий рік отримує достатню кількість світла і у нього світловий день однакової тривалості, його цілком можна утримувати при звичайній кімнатній температурі. Однак якщо немає додаткової досвітки, рослину необхідно на зимовий період помістити в прохолодне місце (від 7 до 10 градусів). Тим самим ви зможете вберегти його від витягування стебел і зростання блідих пагонів.

Як поливати

Поливати треба рясно, проте при цьому варто врахувати, що земля повинна бути постійно трохи вологим, але не мокрим. При перезволоженні коренева система сеткреазии починає гнити, що може призвести до загибелі квітки. Однак і пересушувати ґрунт теж не можна. У цьому випадку листочки і пагони досить скоро втрачають пружність і починають засихати.

Для поливу треба використовувати виключно відстояну воду кімнатної температури.

Вологість повітря

Необхідна підвищена вологість повітря, але при цьому обприскувати квітка не можна. Справа все в тому, що краплі рідини затримуються в опушении листя, і в цих місцях з'являються не дуже красиві білуваті цятки. Для збільшення вологості досвідчені квітникарі радять в піддон всипати керамзит або гальку і влити трохи води, а зверху поставити горщик. Також можна поставити відкритий посудину з водою в безпосередній близькості до квітки.

Взимку в період опалення сеткреазию потрібно прибрати подалі від нагрівальних приладів.

Обрізка

Обрізка повинна проводитися систематично, перед тим як почнеться активний ріст рослини. Вона повинна бути глибокою, так, після проведення даної процедури від старих стебел має залишитися лише 2 або 3 сантиметри. Молоденькі пагони потрібно так само систематично прищипувати, для того щоб отримати гарний і пишний кущик.

Добриво

Удобрювати грунт потрібно цілий рік 1 раз на місяць. Для цього використовують універсальне добриво для кімнатних рослин. Якщо ж підгодовувати частіше, то поряд з досить швидким зростанням почнуть витягуватися пагони, а міжвузля стануть довшими.

Землесуміш

Немає особливих вимог до субстрату, головне, щоб він був насичений поживними речовинами. Так, можна придбати готову землесуміш в квітковому магазині, вибравши для цього універсальну грунт для кімнатних рослин. Але в неї треба буде додатково всипати будь розпушувач, наприклад: вермикуліт, пісок або перліт. Відповідну землесуміш можна зробити своїми руками, для цього треба змішати дернову землю, компост, а також грубозернистий річковий пісок в рівних частках і додати в отриману суміш трохи деревного вугілля.

Не забудьте зробити хороший дренажний шар, який зможе запобігти перезволоження грунту. Горщик для посадки варто взяти класичний (висота дорівнює ширині) або ж такий, де ширина більше.

Особливості пересадки

Пересадку проводять тільки в міру потреби на початку весняного періоду, наприклад, коли коренева система перестає поміщатися в квітковий горщик. Однак при цьому не варто забувати, що сеткреазія відносно швидко израстется (стебла стають витягнутими і облітають нижні листочки), і тому через кілька років її просто рекомендується, замінити на молоде рослина.

Способи розмноження

Досить легко і просто можна розмножити верхівковими живцями. Для укорінення використовують як воду, так і грунт. Корінці з'являються досить швидко, після чого живці треба буде висадити в невеликий горщик. Рекомендується саджати в 1 горщик відразу по 3-5 живців, таким чином, ваш кущик вийде більш пишним і ефектним.

Захворювання і шкідники

Шкідники, як правило, обходять сеткреазию стороною, але іноді може оселитися павутинний кліщ. При зараженні таким шкідником рослину необхідно обробити спеціальним інсектицидом, при цьому потрібно дотримуватися додається до нього інструкції.

Ліана практично не схильна до хвороб. Однак найчастіше можуть почати сохнути кінчики листочків з-за низької вологості і потоків гарячого повітря.

Відео огляд