Родофиала

Таке цибулинна рослина, як родофиала (Rhodophiala), що зустрічається вкрай рідко, має пряме відношення до родини амарилісових. У природних умовах вона зустрічається в Південній Америці, а точніше в Чилі, Уругваї та Аргентині. Є приблизно 30 видів цієї рослини, і кілька з них можна вирощувати в домашніх умовах.

В природі такі рослини можна зустріти в гірських районах. Вони невибагливі до грунту і здатні переносити різку зміну температури, і навіть мороз.

Так як росте воно в посушливому кліматі, то багато часу цибулина знаходиться в анабіозі. А після того, як в останні літні тижні починають лити дощі, з'являється квіткова стрілка, на якій розташовуються квіточки досить великого розміру. Коли цвітіння закінчується, то виростає пара вузеньких ремневидных листочків. Але після початку посухи, вони зникають.

Родофиала досить примхлива рослина, яку не так-то просто виростити. Щоб рослина нормально розвивався, йому під час періоду спокою потрібна прохолода, а під час вегетації ― хороше освітлення. Добре якщо буде різка зміна температур (значна різниця між денною і нічною).

Також не радує квітникарів і той факт, що досить тривалий час квітка перебуває в спокої. Для його вирощування відмінно підходить зимовий сад або оранжерея. Там під час не дуже тривалого цвітіння можна буде помилуватися красивими, великими дзвоникоподібними квіточками.

Найчастіше в якості кімнатної рослини вирощують вид родофиалы Rhodophiala bifida. В диких умовах її можна зустріти в Техасі чи Аргентині. За яскраво-червоні квіточки рослина прозвали «лілією бичачої крові». Цвітіння спостерігається в кінці літнього періоду, початку ― осіннього.

На батьківщині ця квітка дуже люблять, так як з сплячої цибулини, за якою не треба доглядати, різко з'являються ефектні, дуже яскраві квітки, розташовані на довгих квітконосах.

Догляд за родофиалой в домашніх умовах

Освітленість

У період спокою горщик з цибулиною можна поставити в будь-яке місце. Однак після того як з'явиться квіткова стрілка, його треба поставити в добре освітлене місце.

Температурний режим

Досить холодостійка рослина. Так, родофиала bifida, якщо її вкрити і не поливати, витримає мороз до мінус 12 градусів. Для зимівлі відмінно підходить температура в 5 градусів. Стежте, щоб земля не пересихала.

Період спокою

В диких умовах період спокою у рослин спостерігається під час літньої посухи.

Коли цвітіння закінчується, утворюється пара листочків, і саме в цей час відбувається зростання цибулини. Коли закінчиться період цвітіння, родофиалу потрібно ще якийсь час поливати. Потім поливи поступово скорочуються, а потім її не поливають зовсім. Цвітіння в кімнатних умовах, як правило, починається на початку осіннього періоду (іноді спостерігається в інший час).

Як пересаджувати

Приблизно 1 раз у 2 або 3 роки.

Землесуміш

Особливих вимог до грунту немає. Відповідна землесуміш складається з листової і торф'яної землі, а також піску, взятих у пропорції 2:2:1. Рекомендується всипати трохи шматочків цегли або щебінки. Цибулинки під час посадки потрібно повністю засипати субстратом.

Як розмножити

Для розмноження використовують насіння, так як дочірні цибулинки практично не з'являються. Придбати їх можна через Інтернет, але при цьому слід врахувати, що для висіву підходять лише свіжі насіння, так як вони досить швидко втрачають схожість.

Сходження насіння проростає швидко (через 2 або 3 дні). Насіння потрібно замочування. Після того, як стане помітний корінець, слід провести висів в низький і широкий посуд, наповнену піском, змішаним з листової землею. Потрібно зверху насіння присипати землею (шар не більше 3-5 мм). Полив проводять за допомогою спеціального розпилювача і закривають плівкою або склом. Поставити потрібно сонячне і тепле місце.

Підросли родофиалы потрібно розсадити в окремі не дуже великі ємності. Протягом кількох років їх виховують без періоду спокою, так як в цей час він їм не потрібен.

Відео огляд