Вельтгеймия

Таке цибулинна рослина, як вельтгеймия (Veltheimia) є багаторічним. Воно має пряме відношення до родини гиацинтовых. Цей рід об'єднує лише кілька видів. В диких умовах такої квітку можна зустріти в Південній Африці. Воно на своїй батьківщині росте в затінених місцях на морських узбережжях або горбистих територіях.

Ця рослина має не дуже великий розмір. Зелені ременеподібні листки зібрані в розетку, а краї у них трошки хвилясті.

Освіта квітконосу відбувається в перші зимові тижні, і він росте дуже швидко. Суцвіття складається з поникающих квіточок рожевого відтінку. Вони мають досить незвичайну форму і дуже схожі з феєрверком, тому-то вельтгеймию іноді іменують «зимова ракета». Узкоколокольчатые квіточки не в'януть протягом 8-12 тижнів.

Ця квітка рідко вирощують у кімнатних умовах. Цвітіння у нього настає, тільки коли в приміщенні підтримується температура 10-14 градусів. А взимку в житловій кімнаті температура трохи вище. Ця рослина прекрасно себе почуває в прохолодному зимовому саду. Також його можна вирощувати на закритій лоджії, і якщо в зимовий час там буде прохолодно, то вельтгеймия зацвіте.

Догляд за вельтгеймией в домашніх умовах

Освітленість

Даному рослині просто необхідні прямі промені сонця. Однак це тільки в теплу пору року. В осінньо-зимовий період воно може обійтися і без них. Після того як у квітки настане період спокою, його можна буде перемістити в затемнене місце.

Температурний режим

Від правильного температурного режиму залежить те, наскільки успішним буде вирощування, а також настане цвітіння. Вельтгеймия повинна знаходитися в прохолодному приміщенні. Після того як почнуть з'являтися нові листочки (найчастіше це відбувається у вересні), в кімнаті знижують температуру до 20 градусів або ще нижче. Це цілком нормальна температура для початку осені. Ви можете на цей час розмістити рослину на балконі. Однак для того, щоб воно почало цвісти, температура до листопада місяця повинна стати значно нижче, а саме, 10-14 градусів. При цьому варто врахувати, що зниження температури повинне бути поступовим. Цвітіння триває протягом усієї зими, якщо квітка міститься при температурі 10 градусів.

Вологість

Не вимогливий до вологості повітря.

Особливості поливу

Полив повинен бути помірним з другої половини вересня і до настання періоду спокою. Стежте, щоб рідина не опинилася на цибулині під час поливу. Потрібно поливати вельтгеймию до тих пір, поки у неї не засохнуть всі листочки. Після того як період спокою закінчиться, і у квітки почнуть рости молоденькі листочки, його знову треба почати поливати.

Добриво

Підживлювати рослину потрібно 1 раз в 4 тижні після початку зростання молодого листя. Для цього використовують ½ частину рекомендованої дози добрива для квітучих рослин.

Як пересаджувати

Пересадку проводять відразу після того, як закінчиться період спокою. Пересаджують рослину нечасто, а точніше, всього 1 раз у 2 або 3 роки. При пересадці варто врахувати, що 1/3 частина цибулинки повинна залишитися не заглибленою (підноситись над грунтом).

Землсемесь

Відповідну землесуміш можна скласти самостійно, з'єднавши листову і дернову землю з піском у пропорції 1:1:1. Квіткові горщики повинні бути широкими.

Період спокою

Коли вельтгеймия відцвіте, у неї поступово настане період спокою. В останні весняні тижні у даної рослини засихають листочки. Не витягуючи цибулинку з квіткового горщика, її переносять у затінене місце. З настанням вересня у рослини починають з'являтися молоденькі листочки, і в цей час треба переставити в світле місце, а краще сонячне.

Як розмножити

Розмножити цю квітку можна за допомогою насіння (можуть зав'язатися, якщо провести штучне запилення), а також використовуючи молоденькі цибулини.

Відділення молоденьких цибулинок виробляють у вересні, коли пересаджують рослину. Висадка проводиться в пухкий грунт. Заглиблювати їх слід трохи більше, ніж материнську цибулину. Але при цьому стежте, щоб верхня частина підносилась над субстратом.

Можливі труднощі

Цвітіння не настає ― температура вище норми.

Відео огляд