Неріне (нерін)

Цибулинна рослина неріне (Nerine) є представником сімейства Амариллісові. Цей рід об'єднує близько 30 різних видів. Дане декоративна цибулинна багаторічна рослина в природі зустрічається в Південній Африці, а ще в її тропічних поясах. У регіонах з прохолодним кліматом таку культуру вирощують на терасах або в кімнатних умовах. А в областях з відносно теплим кліматом її вирощують у відкритому ґрунті на протязі всього року. Цвіте така рослина в першій половині осіннього періоду. Квітконіс з суцвіттями і листя виростають одночасно. Довжина квітконосу близько 50 див. Темно-зелені листові пластини вузенькі і довгі. Воронкоподібні квітки зібрані по кілька штук в парасольки. Забарвлення квіток білий, рожевий, червоний або оранжевий.

Догляд за нериней в домашніх умовах

Освітленість

З останніх осінніх до перших весняних тижнів неріне потрібно забезпечити яскраве освітлення, але воно повинно бути розсіяним. Справа в тому, що в цей період у кущика спостерігається інтенсивний ріст листя.

Температурний режим

Протягом літнього періоду цибулинки цієї рослини потрібно зберігати в теплому (від 23 до 25 градусів) і сухому місці. Після того як кущик відцвіте і до перших весняних тижнів, рослина треба помістити в більш прохолодне місце (від 8 до 10 градусів), якщо ж воно буде перебувати в теплі, то в наступному сезоні цвітіння може бути відсутнім.

Як поливати

Коли рослина відцвіте, його полив потрібно поступово скоротити, а до настання весняного періоду його слід зменшити ще більше. Потім рослину треба перестати поливати зовсім, а відновлюють полив лише з проростанням цибулинок.

Добриво

Підгодовують неріне рідкими добривами. В період цвітіння підживлення проводять 1 раз у 7 днів, коли рослина відцвіте і до другої половини весни його необхідно підгодовувати 1 раз в 2 тижні. З травня і аж до початку цвітіння все підгодівлі припиняють.

Пересадка

Тривалість періоду спокою з травня по серпень. У цей період усі підгодівлі припиняють, а рослину поміщають в тепле місце (близько 25 градусів). У перші дні серпня слід приступити до нової вигонці квітки. На початку пробудження цибулинки у неї на шийці утворюється наліт бронзового забарвлення. Після цього цибулинку слід посадити в свіжий субстрат, а також її потрібно почати систематично поливати. Найкраще підходить грунтосуміш, що складається з старої глини, піску і компостної землі або перегною (1:1:1), також в неї потрібно всипати трохи кісткового борошна і піску. 10 літрів отриманого субстрату треба додати трохи крейди (для пониження кислотності ґрунтосуміші), по 25 грам рогової стружки і суперфосфату, а також 8 грам сірчанокислого калію.

Посадка

В 1 горщик слід висаджувати по 1 або 2 цибулини. Якщо використовувати для посадки надмірно об'ємний горщик, з-за цього сповільниться зростання цибулини. Тому горщик в поперечнику повинен бути не більше 13 сантиметрів. При висадці цибулинки її голівку залишають не прикопати. Якщо все зробити правильно, то приблизно через 4 тижні повинні здатися квітконоси і бутончики. Якщо укорінення проводилося не за правилами, то бутони так і залишаться закритими.

Розмноження насінням

Як тільки насіння достигнуть, їх слід відразу посіяти. Висів проводять в миски, наповнені субстратом, що складається з вермикуліту і піску. Посіви прибирають в тепле місце (від 21 до 23 градусів). Через приблизно півмісяця повинні здатися перші сіянці, потім їх слід распикировать по окремим горщикам, наповненим спеціальної почвосмесью (склад дивіться вище). Рослинки прибирають в більш прохолодне місце (від 16 до 18 градусів), при цьому їм потрібно забезпечити яскраве розсіяне освітлення. 3 роки поспіль молоденькі рослини слід вирощувати без періоду спокою.

Отруйність

У цьому рослина міститься отрута, тому коли робота з ним буде закінчена, руки треба обов'язково добре помити з милом.

Захворювання і шкідники

Коли цибулинки неріне будуть висаджені після періоду спокою, їх потрібно поливати дуже обережно, інакше на них може з'явитися гниль.

Ця рослина володіє дуже високою стійкістю до шкідливих комах, але на ньому все ж іноді селяться попелиці.

Основні види

Неріне Боудена (Nerine bowdenii)

Родом цей вид з Південної Африки. Довжина цибулинок близько 50 міліметрів, при цьому велика їх частина здіймається над поверхнею грунту. Сухі зовнішні луски глянцеві і пофарбовані в коричневий колір. Довгі листові піхви формують помилковий стебло, що у висоту досягає 50 мм. Лінійні листові пластини, що звужуються до вершини, незначно жолобчасті, їх довжина близько 0,3 м, а ширина ― 25 мм. Поверхня глянцевих листя повністю покрита жилками. Довжина квітконосу близько 0,45 м, на ньому розташовується зонтикоподібне суцвіття. Листя на квітконосі немає. На суцвітті перебуває присуцвітний лист, з часом він забарвлюється в рожевий колір. До складу суцвіття входить близько 12 квіток. На поверхні закручених рожевих листочків оцвітини є смуга більш темного забарвлення. Цвіте такий вигляд в середині осіннього періоду.

Неріне звивиста (Nerine flexuosa)

Цей вид зустрічається порівняно нечасто. На довгих квітконосах розташовуються суцвіття, состоящи з квіток за формою схожих з дзвіночками, хвилясті пелюстки можуть бути забарвлені в рожевий або білий колір. Цвіте даний вид в осінній час.

Неріне изогнутолистная (Nerine curvifolia)

Лінійно-ланцетні листові пластини досягають максимальної довжини лише після того, як рослина відцвіте. Довжина квітконосу близько 0,4 м. До складу зонтиковидних суцвіть входить близько 12 квіток схожих з ліліями. У квіток глянцеві червоні пелюстки, а тичинки у них довгі.

Неріне сарнейская (Nerine sarniensis)

На верхівці квітконоса розташовуються червоні, помаранчеві або білі квітки. Пелюстки у них скручені і вузенькі.