Троянда без сумніву один з найбільш популярних декоративних квітучих рослин, що бажав би виростити у себе вдома практично будь квітникар. На сьогоднішній день є величезна кількість різних різновидів, кожна з яких по своєму красива. У кожного виду троянди є характерні лише для нього особливості. Багатьох квітникарів від покупки саджанці троянди зупиняє його досить висока вартість, а також невпевненість у якості посадкового матеріалу. Однак вихід із такої непростої ситуації все-таки є. Удома цілком можливо виростити троянду з живця, взятого від садового рослини в осінній час. Але для того щоб троянда прижилася, а також нормально росла і розвивалася, слід знати декілька важливих нюансів.
Зміст
Основні правила вирощування троянди з черешка
Для того щоб отримати гарне і міцне рослина без особливих клопотів, відмінно підходить такий спосіб розмноження, як живцювання. Така рослинка не буде мати кореневої порослі, що значною мірою полегшить догляд за ним. А ще цей спосіб розмноження позбавить квітникаря від багатьох проблем, пов'язаних з придбанням садивного матеріалу. А все, тому що розмножити таким чином можна і придбані в магазині рослини.
Перше, що потрібно зробити, це провести підготовку самих живців. Для черешка слід вибрати пагін, що має не менше 5 листочків, в цьому випадку він буде давати корінці набагато краще, ніж ті обрізані стебла, у яких є лише 2 листка. Також дані живці і в кілька разів краще приживаються. Зріз потрібно робити дуже акуратно, і він обов'язково повинен бути косим. Зрізають втеча в декількох сантиметрах від нирок. Після цього з черешка необхідно обережно обірвати всі листові пластини розташовані внизу. Для живцювання відмінно підходять пагони середньої товщини, товсті або тоненькі стебла для таких цілей використовувати не рекомендується.
Досвідчені квітникарі не рекомендують розмножувати живцюванням імпортні троянди, справа в тому, що такі живці вкрай рідко нормально вкорінюються. Краще всього для цієї процедури підійде рослина, що росте в тій місцевості, де ви самі проживаєте. Також дуже важливо врахувати, що живці повинні бути свіжими.
Весь процес живцювання ділиться на 4 етапи:
- Наповніть не дуже велику ємність слабеньким розчином перманганату калію. Потім в нього слід помістити зрізаний живець і залишити його там на весь день.
- Потім виконується посадка живця на порівняно невелику глибину. Так, 1 нирка повинна знаходитися в ґрунті, а друга ― підноситися над її поверхнею.
- Для того щоб укорінення пройшло успішно, можна зробити міні-тепличку з плівки, а також для цієї мети відмінно підійде ковпак.
- Саджанцю слід забезпечити необхідний догляд. Його потрібно вчасно поливати, а також провітрювати. Після вкорінення його пересаджують в постійний горщик.
У тому випадку, якщо ви все зробите правильно, то через якийсь час у черешка виростить міцна коренева система, а всього через 2 роки ви зможете повною мірою насолодитися красою троянди, яку ви самостійно виростили у себе вдома. Для того щоб молоденьке рослина добре росла і розвивалася, а також було міцним і здоровим, треба обов'язково видаляти всі утворюються бутончики в перші 2 роки життя. При цьому не слід їх жаліти. Справа в тому, що на формування бутончиків, а також на їх ріст і розвиток рослина витрачає занадто багато сил.
Як правильно доглядати
Розмножувати живцюванням троянду рекомендується в другій половині осіннього періоду. Для того щоб живець не загинув і досить швидко укорінився, для нього слід створити максимально комфортні умови.
Вибір і підготовка землесуміші
Для вирощування троянди з черешка в домашніх умовах потрібно використовувати підходящу грунт. Так, для нормального росту і розвитку такій рослині необхідна землесуміш, насичена поживними речовинами. Таку грунт можна купити в будь-якому спеціалізованому магазині. Однак при бажанні можна приготувати дану землесуміш і своїми руками. Так, для цього треба з'єднати глину, пісок, а також перегній. Деякі квітникарі, які мають за плечима чималий досвід, радять в таку суміш всипати невелику кількість курячого посліду, але цього можна і не робити. Також необхідною умовою для нормального вкорінення живця троянди є досить пухкий субстрат. У такому разі молоденькі корінці зможуть легко проростає вглиб ємності.
Основні правила поливу
Збираючись вирощувати таку троянду в кімнатних умовах, слід обов'язково пам'ятати, що вона вкрай негативно реагує як на сильний холод, так і на надмірну спеку. У зв'язку з цим досвідчені квітникарі радять взимку таке рослина помістити в безпосередній близькості з приладами опалення або батареями. У літній час ця рослина краще перенести в місце, де протягом дня буде зберігатися відносна прохолода. Так, для цього чудово підійде балкон. Слід також пам'ятати, що всі види троянд позитивно реагує на підвищену вологість. У зв'язку з цим рекомендовані систематичні зволоження рослини з обприскувача.
Необхідний рівень освітлення
Ця рослина вкрай негативно реагує на вплив на нього прямих променів сонця. Справа в тому, що вони здатні пошкодити листя, залишивши на її поверхні опіки. Для розміщення такої квітки рекомендується вибрати досить затемнене місце. Якщо такого місця немає, то рослину необхідно обов'язково притіняти від прямих променів сонця. При цьому слід пам'ятати, що розміщувати троянду в глибині кімнати в жодному разі не можна. Справа в тому, що убоге висвітлення негативно позначиться не тільки на зростанні і розвитку квітки, але і на його декоративності.
Після того як посаджений держак дасть корінці, добре зміцніє і рушить в зростання, його можна починати привчати до свіжого повітря. Але при цьому слід врахувати, що робити це потрібно поступово. Так, для цього треба щодня на деякий час відсунути пакет. Така рослинка цілком можна пересадити в теплу пору року у відкритий грунт. Проте до цієї процедури потрібно підійти з усією відповідальністю. Слід пам'ятати, що в першу добу після виробленої пересадки таку троянду треба добре зволожувати. Зверніть увагу, що після поливу грунт не повинна бути мокрою, так як в цьому випадку на коренях може досить швидко розвинутися гниль і квітка загине. Треба намагатися, щоб субстрат постійно був злегка зволоженим, для цього квітку потрібно поливати досить часто, але при цьому використовувати не дуже великий об'єм води. Не забувайте систематично підгодовувати троянду, для цього чудово підходять як мінеральні, так і органічні добрива.